Veselá
03.01.05,12:19
Vedel by mi niekto poradiť, kde by som zistila, aká je norma prirodzených
úbytkov pri zásobách nafty a benzínu. Ďakujem
Paula
03.01.05,11:39
Tvoje krásne priezvisko ma naviedlo na veselú otázku na Tvoju otázku: myslíš prirodzené vyprchanie benzínu? Nechcem eliminovať Tvoj problém, naozaj, len si neviem predstaviť, za akých okolností okrem vadnej nádrže v aute alebo vadnej nádoby na skladovanie môže dôjsť k prirodzenému úbytku.
ik-a
03.01.05,11:44
Oficialne normy existuju. Vytvaras ich sama skumanim pred.obdobi alebo porovnanim porovnatelneho (cize napr. ako to maju iní). O tychto normách vyhotovis internu smernicu a ta je pre Teba zavazna.
Veselá
27.01.05,07:11
Prosím skúste niekto napísať, akú normu máte
určenú na benzín a naftu.
Zistila som, že na naftu na používa 0,4%.
Benzín sa mi nedarí zistiť.
bepo
27.01.05,13:15
Norma prirodzených úbytkov pri benzíne a nafte závisí od počestnosti zamestnancov ;)
Veselá
27.01.05,13:33
Norma prirodzených úbytkov pri benzíne a nafte závisí od počestnosti zamestnancov ;)


To by bolo zaujímavé číslo, že by 50%.
salamun
20.12.06,15:56
ja mam podobny problem s pieskom. vyrabame asfaltove zmesi v obalovacke a je tam dost velky odpad, pretoze v kamenivach roznych frakcii je aj vela prachu, ktory vznika mletim. Tento prach neviem spracovat a musime ho vyvazat na skladku, za co zasa platime nemale peniaze.
Potreboval by som nejaky vzor, ktoreho by som sa mohol drzat, aby som vedel aspon zakladne nalezitosti, ktore ma takato norma, resp. smernica obsahovat. ak by nahodou niekto mal, bol by som vdacny ak by tu hodil nejaku linku
dakujem
Excise Duty
20.12.06,17:08
Vedel by mi niekto poradiť, kde by som zistila, aká je norma prirodzených
úbytkov pri zásobách nafty a benzínu. Ďakujem

Takže, treba si otvoriť stránku http://www.vurup.sk , vpravo dole je okienko "Prirodzené straty pohonných látok pri ich skladovaní", treba naň kliknúť a následne sa zaregistovať.