kaja1
22.01.07,09:33
Ahojte ,

potrebujem súrne poradiť. Včera som pomáhala kámoške s účtovníctvom a objavila som toto:

vystavujú faktúry do Rakúska s takýmto textom:
" Fakturujeme Vám za technickú a poradenskú podporu predaja výrovkov firmy XYZ (Rakúska firma) ...EUR. Faktúra je vystavená v zmysle par. 15 Zákona č. 222/224...."
Faktúru vystavujú bez DPH.

Neviem v akom riadku daňového priznania k DPH to má byť uvedené ?

prosím poradte


vopred dakujem

Karin
ALBO
22.01.07,09:25
Ak naozaj to splňa § 15/8/b tak potom to nejde do DP (lebo miesto dodania je rakúsko) ale uvádza sa to v zostave podľa § 70.
kaja1
22.01.07,09:59
dakujem za rychlu odpoved, prave som si precitala par.70, ale /hamba nehamba/ nerozumiem tomu prosim polopatisticky
daniek
22.01.07,10:16
to znamená že do dp to síce nejde pretože nato nie je určený riadok dp ale v evidencii dph (zostava/y ktoré predkladáš pri daňovej kontrole) o tom musíš mať záznam.
kaja1
22.01.07,10:24
Daniek dakujem !

je to v evidencii DPH na vystupe /ona to mala predtym v nespravnych stlpcoch teda Dodanie T a S .../ a to ma upútalo, takze som to z toho vymazala.

Este sa Ta spytam,
ta rakuska firma sa im chysta od noveho roka, preplacat vsetky naklady /napr.telefony, nakupy PHm, kanc.potreby.../ takze im budu to budu refakturovat v EUR. Ide mi o DPH , faktura by uz mala byt z DPH vsak. Mozem mi prosim poradit aj paragravy, kde si to mozem precitat.
d a k u j e m
kaja1
22.01.07,10:25
DANIEK, esta raz sa vratim k danovemu priznaniu, za ostatne kvartaly to ma uvedene nespravne vo vystupe ! Co teraz s tym ?