staankaa
22.01.07,08:44
prvy krat vypisujem toto tlacivo a neviem ho poriadne vyplnit co mam dat do bodu 3,4,5,6,7.8,10--vdaka...a vymeriavaci zaklad do kolonky 9. mu dam ten z ktoreho sa platili odvody v decembri kedze pracoval len od decembra dakujem krasne za pomoc..
IVEB
22.01.07,08:03
Ja to vypisujem nasledovne: r.03 - vyškrtnem ak nemal prerušenie poistenia, r.04- preškrtnem bola ,r.05- nebol r.06- nepoberal ,r.07- nebol práceneschopný ,r.08- vyškrtnem ,r.09- vymeriavací základ za december 2006, r.10- vyplňam len vtedy ak nárok na nemocenské dávky vznikol v tom mesiaci , v ktorom zamestnanec nastúpil do práce
staankaa
22.01.07,08:23
dakujem krasne...prerusenie poistenia nie je dovolenka alebo ked sme mali cez vianoce zatvorenu firmu ci ano? a vymeriavaci zaklad sa da za december ten co je vo vyplatnej paske za december ci sa nejako pocita? dakujem krasne..
mysimis
22.01.07,08:25
Prerušenie nie je ani dovolenka ani zatvorená firma a vymeriavací základ je vlastne hrubá mzda, z ktorej sa robili odvody.
staankaa
22.01.07,08:40
a ked mu budem ja pocitat nahradu za PN tak tiez budem pocitat z toho isteho vymeriavacieho zakladu ako SP cize za december ci nie?
katkaj
22.01.07,08:42
a ked mu budem ja pocitat nahradu za PN tak tiez budem pocitat z toho isteho vymeriavacieho zakladu ako SP cize za december ci nie?

Vymeriavací základ je rovnaký ;)
staankaa
22.01.07,08:54
takze vymeriavaci zaklad z ktoreho mu boli platene odvody v decembri pouzijem aj na tlacive do Socialnej poistovne a aj ja z neho budem pocitat PN tiez...
jankasm
22.01.07,09:32
takze vymeriavaci zaklad z ktoreho mu boli platene odvody v decembri pouzijem aj na tlacive do Socialnej poistovne a aj ja z neho budem pocitat PN tiez...

Presne tak ;)
staankaa
22.01.07,09:43
a pocita sa to len vymeriavaci zaklad x 0,25 x prve tri dni a potom vymeriavaci zaklad za december x 0,55 ostatnych sedem dni alebo nejako inak..
lebo sa mi zda ze sa ten vymeriavaci zaklad nejako pocita len neviem ako..ale ked ste povedali ze je VZ v tomto pripade HM za december tak to bude dobre..
jankasm
22.01.07,09:45
a pocita sa to len vymeriavaci zaklad x 0,25 x prve tri dni a potom vymeriavaci zaklad za december x 0,55 ostatnych sedem dni alebo nejako inak..
lebo sa mi zda ze sa ten vymeriavaci zaklad nejako pocita len neviem ako..ale ked ste povedali ze je VZ v tomto pripade HM za december tak to bude dobre..

Nemocenské aj náhrada príjmu sa počíta z denného vymeriavacieho základu. Čiže zoberieš jeho VZ na nemocenské za december, vydelíš počtom kalendárnych dní za obdobie, v tomto prípade 31, keďže sa jedná len o december. Z toho čo ti vyjde tak potom 25% za prvé 3 dni a 55% za ďalších 7 dní.
staankaa
22.01.07,10:22
ale do SP pisem cely ten vymeriavaci zaklad cize napr. 12 190 mal hrubu mzdu za december tak to uvediem na to tlacivo do SP a ja si potom tu sumu vydelim 31 pocet dni a vynasobim tak ako si to uviedla?
ajobs
22.01.07,10:24
ale do SP pisem cely ten vymeriavaci zaklad cize napr. 12 190 mal hrubu mzdu za december tak to uvediem na to tlacivo do SP a ja si potom tu sumu vydelim 31 pocet dni a vynasobim tak ako si to uviedla?

Áno, je to tak.
staankaa
22.01.07,11:12
vzdy sa tak pocita nahrada pri PN z vymeriavacieho zakladu z predchadzajuceho mesiaca ci nie?
ajobs
22.01.07,11:16
vzdy sa tak pocita nahrada pri PN z vymeriavacieho zakladu z predchadzajuceho mesiaca ci nie?

Pozri si zákon o sociálnom poistení §§ 54 až 57 napr. tu http://www.porada.sk/t28046-zakon-o-socialnom-poisteni-od-01082006.html.
Výpočet náhrady pri PN je vždy závislý od rozhodujúceho obdobia.
staankaa
22.01.07,11:37
dakujem uz som si to pozrela len neviem aky je rozdiel medzi tym pred paragrafom 55 je pisane ak poistencovi vzniklo nemocenske poistenie tak neviem aky je rozdiel medzi b a c psimenom.. v tom ze ak vznikol v kalendarnom mesiaci a ak vznikol v kalendarnom roku lebo tomu trosku nerozumiem..ja mam teraz zamestnanca na PN od 4.01-a schopny prace bol od 15.01 a papiere do SP som posielala z vymeriavacim zakladom za december lebo pracoval len od decembra ale neviem ci som to nemala pocitat podla pismena c uz mam v tom chaos.
jankasm
22.01.07,11:52
dakujem uz som si to pozrela len neviem aky je rozdiel medzi tym pred paragrafom 55 je pisane ak poistencovi vzniklo nemocenske poistenie tak neviem aky je rozdiel medzi b a c psimenom.. v tom ze ak vznikol v kalendarnom mesiaci a ak vznikol v kalendarnom roku lebo tomu trosku nerozumiem..ja mam teraz zamestnanca na PN od 4.01-a schopny prace bol od 15.01 a papiere do SP som posielala z vymeriavacim zakladom za december lebo pracoval len od decembra ale neviem ci som to nemala pocitat podla pismena c uz mam v tom chaos.

Rozhodujúcim obdobím pre výpočet PN je vždy predchádzajúci kalendárny rok, je jedno či celý rok alebo len december. Ostatné (napr. VZ za predchádzajúci mesiac) sa týka len tých prípadov, kedy zamestnanec nepracoval v predchádzajúcom kalendárnom roku ale nastúpil napr. až v januári tohto roka.
Ak by nastúpil v januári a na PN išiel napr. vo februári, tak jeho rozhodujúce obdobie bude mesiac január a VZ za tento mesiac. Ak by nastúpil na PN hneď v januári, čiže by nemal žiadne rozhodujúce obdobie, tak jeho PN sa bude počítať z pravdepodobného DVZ.
Oprava tejto časti mojej odpovede je v nasledujúcom príspevku. ;)
ajobs
22.01.07,21:09
Rozhodujúcim obdobím pre výpočet PN je vždy predchádzajúci kalendárny rok, je jedno či celý rok alebo len december. Ostatné (napr. VZ za predchádzajúci mesiac) sa týka len tých prípadov, kedy zamestnanec nepracoval v predchádzajúcom kalendárnom roku ale nastúpil napr. až v januári tohto roka.
Ak by nastúpil v januári a na PN išiel napr. vo februári, tak jeho rozhodujúce obdobie bude mesiac január a VZ za tento mesiac. Ak by nastúpil na PN hneď v januári, čiže by nemal žiadne rozhodujúce obdobie, tak jeho PN sa bude počítať z pravdepodobného DVZ.

Janka, musím ťa poopraviť v červene vyznačenom odseku. Pravdepodobný DVZ bude mať iba vtedy, ak nebude pracovať ani JEDEN deň. Ak bude pracovať aspoň 1 deň, bude DVZ pre takéhoto zamestnanca práve ten jeden deň ( to je to písmeno c/ ). S ostatným súhlasím.
gita
01.02.07,06:41
Potrebujem to tlačivo, nemôžete ho niekto pridať?
Tweety
01.02.07,06:46
Potrebujem to tlačivo, nemôžete ho niekto pridať?
Stačí klik na stránu SP a tlačivko je tu:
http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=362