Lucis
22.01.07,09:32
Potrebovala by som poradit predavame kaviaren s prislusenstvom,budova kde sa prevadza nachadza je majetok obce.Potrebovala by som vediet ako ma vyzerat kúpno predajná zmluva.Velmi pekne vas prosim ak mozte poradte mi.Dakujem pekne
josh
22.01.07,08:41
Je viac moznosti.
V niektorych pripadoch by bolo vhodne uzatvorit zmluvu o prevode podniku, ta ma ale svoje specifika (prevadzajuci zodpoveda za dlhy, ktore mu vznikli pred prevodom, az kym nie su splatene).
Kupnou zmluvou sa daju previest vsetky aktiva.
Kupnou zmluvou ale neprechadzaju prava a povinnosti z najomnej zmluvy, treba uzatvorit najomnu zmluvu novu - s novym najomcom (suhlas obecneho zastupitelstva, podpis starostu, ...).
Ked je vlastnik srocka a nevykonava okrem tejto cinnosti ziadnu inu, bolo by najlepsie po ekonomickom a pravnom audite srocky kupit podiel v tejto srocke.
Takuto zalezitost by som ale v ziadnom pripade neodporucal riesit bez pravnika, moze sa vyskytnut tolko roznych zadrhelov, ze by ste neverili. Pravnici ovladaju pravo a veci s tym spojene, uctovnici uctovnictvo a veci s tym spojene.
1Mireček
26.01.07,07:17
Ja by som to riešil nasledovne. S kupujúcim by som zašiel na obecný úrad a dohodol sa so starostom o tom že odstupujem prevádzkovanie kaviarne inemu subjektu ktorý je ochotný za rovnakých podmienok pokračovať v nájme. Obec by nemala mať problém okamžita rozhodnúť o zmene prevádzkovateľa pretože takisto potrebuje príjem. ak by tam bol problém tak sa treba pozrieť do zmluvy či nemôžte vy prenejať tieto priestory ďalšiemu subjektu čo asi bude ošetrené, väčšinou to býva iba so súhlasom vlastníka. V každom prípade DOHODA 3strán!!!
josh
26.01.07,08:10
riesenie jednoznacne mozeme dat, ale iba ak nam k tomu povies viac. ze kto je vlastnik, ake su vztahy so zastupitelstvom a pod. a pod...