elizabet.e
22.01.07,10:00
Slovenská firma fakturuje slovenskej firme diéty zamestnancov v zahraničí.
Moja otázka: má byť fakturácia s DPH alebo bez DPH? Ďakujeme za odpovede.

Elizabet
Tatiana
14.03.07,13:25
Ja viem, že sa o tom popísalo už veľa - o diétach v zahraničí. Ale toto som nemohla nikde nájsť.
Chcela by som si upresniť, že či môže SZČO účtovať stravné + diéty každý deň - vo Francúzku od 20.09.2006 o 18.12.2006. Mal uzatvorenú Zmluvu o dielo so slovenskou firmou na práce vykonané v menovanom štáte/.
Tatiana
15.03.07,12:32
Ja viem, že sa o tom popísalo už veľa - o diétach v zahraničí. Ale toto som nemohla nikde nájsť.
Chcela by som si upresniť, že či môže SZČO účtovať stravné + diéty každý deň - vo Francúzku od 20.09.2006 o 18.12.2006. Mal uzatvorenú Zmluvu o dielo so slovenskou firmou na práce vykonané v menovanom štáte/.
Mohla by som niekoho o odpoveď? Dík..
STRELEC
15.03.07,12:55
[quote=Tatiana;420910].... Chcela by som si upresniť (uistiť?) , že či môže SZČO účtovať stravné + diéty každý deň - vo Francúzku od 20.09.2006 o 18.12.2006 Áno - za všetky dni vrátane so, ne, svia. Vrátane vreckového.
Mal uzatvorenú Zmluvu o dielo so slovenskou firmou na práce vykonané v menovanom štáte/.[]
Tatiana
15.03.07,13:45
[QUOTE=STRELEC;421999]
Peter, ďakujem...
savrtica
06.05.10,15:41
dobrý den vsetkým poradákom. nastupujem do novej prace a chcem sa spytat ohladom diet ako to je. na co vsetko mam narok ako zamestnanec, ked budem vykonavat pracu v CR, ale s tym ze v zmluve bude uvedena SR. viete mi s tym niekto poradit? ci to bude brane ako pracovna cesta alebo ako co? ked budem mat ubytovanie zabezpecene zamestnavatelom, to sa nebude asi pocitat do diet. a co stravne a cestovne? kto viete, poradte prosim. Dakujem
martinez
06.05.10,18:54
Slovenská firma fakturuje slovenskej firme diéty zamestnancov v zahraničí.
Moja otázka: má byť fakturácia s DPH alebo bez DPH? Ďakujeme za odpovede.

Elizabet

Podla mojho nazoru diety predstavuju urcitu formu zakonnej kompenzacie zamestnancov vyslanych na sluzobnu cestu. Diety nepredstavuju ani dodanie tovaru ani poskytnutie sluzby. Z tohto dovodu si myslim, ze fakturacia diet nie je predmetom dane a preto na fakture neuvediete DPH.

Ak by ste fakturovali poskytnutie nejakej sluzby a tato sluzba by v sebe kalkulacne obsahovala viacero zloziek a jednou z tych zloziek by boli aj diety, tak v ramci fakturacie tejto sluzby by do zakldu pre vypocet dph vstupovali aj diety.

moj nazor
tibor1000
22.05.10,10:21
Dobrý deň,prosím Vás,vedeli by ste mi pomôcť?

zamestnanec firmy,firma v Martine, išiel v pondelok poobede do Bratislavy-pracovne. (v BA aj prespal 1 noc)
Druhý deň - v utorok - ráno o 7 odišiel z Bratislavy do Viedne - kde bol do 15 hod.
(potom sa vrátil večer späť do MT)
Má nárok za tento utorok za 2 diety?
Tzn. nad 5 hodín v SR (v BA bol od 0.00 hod do 7.00 hod)
a vo viedni má nárok na rakúske diéty -treba asi alikvotne prepočítať na 8 hodín..

Bude to takto prosím správne?
ďakujem veľmi moc
tibor1000
23.05.10,06:54
Dobrý deň,prosím Vás,a
keď zamestnanec prechádza cez ČR 5,5 hod, do Nemecka,kde bude 2 dni,má nárok na stravné aj tých 5,5 hod,keď prechádza cez ČR?
to sa tiež prepočítava= 300 kč?

ďakujem moc