Kaja.K
22.01.07,10:26
Milí poraďáci, bola by som Vám vďačná, keby sa tu našiel niekto, kto mi helfne. Mala som v decembri s agentúrou JOBS dohodu o vykonaní práce, len je blbo spísaná. Dohodnutý čas je 300 hodín a mzda 20000 mesačne. Čas ale na mesiace dohodnutý nie je, ani mzda na hodinu a tak... Chcela by som vedieť, koľko mi má vlastne firma vyplatiť, ak som odrobila 88 hodín. Ani oni to totiž nevedia a meškajú mi so mzdou už 7 dní :-(
Poradí nejaký odborník, či právnik? Ďakujem!
jankasm
22.01.07,09:46
Milí poraďáci, bola by som Vám vďačná, keby sa tu našiel niekto, kto mi helfne. Mala som v decembri s agentúrou JOBS dohodu o vykonaní práce, len je blbo spísaná. Dohodnutý čas je 300 hodín a mzda 20000 mesačne. Čas ale na mesiace dohodnutý nie je, ani mzda na hodinu a tak... Chcela by som vedieť, koľko mi má vlastne firma vyplatiť, ak som odrobila 88 hodín. Ani oni to totiž nevedia a meškajú mi so mzdou už 7 dní :-(
Poradí nejaký odborník, či právnik? Ďakujem!

No ja neviem, keď je v dohode uvedená mesačná odmena 20000 tak za december by si mala dostať 20000. ;)
Halimovičová
22.01.07,10:00
No neviem, ale podla udajov by to malo byt 66,67 za hodinu, a kedze si neodpracovala dany cas tak nasobok odpracovanych hodin...
JDM
22.01.07,10:11
Ak máš DVP za december, ja osobne by som tu videla 2 možnosti:
1, 300 hodín tam máš podľa zákona dané, t. zn. že max. za rok 300 hodín stanovených zákonom, a ak si vykonala prácu, ktorú si mala mať v pracovnej náplni DVP, a tú si vykonala za ..x.. hodín, teda menej ako 300 hodín, tak by som tu videla riešenie: 300 hod. deleno 20.000,-- krát ..x..hod skutočnej práce.
2. Táto varianta sa mi vidí pravdepodonejšia: V DVP by si mala mať stanovený počet odpracovaných hodín, a naviac by tam malo byť doplnenie MAXIMÁLNE 300 HODÍN, čo by znamenalo, že za vykonanú prácu dostaneš odmenu 20.000,-- Sk. Ak je ale dohoda len na december 2006, je podľa mňa zavádzujúce, že ste do zmluvy zakomponovali 300 hodín, čo je max. počet odpracovaných hodín na dohodu počaj 1 kalendárneho roka.
jankasm
22.01.07,10:18
Zo zadania otázky a obsahu uzatvorenej "Dohody o vykonaní práce" mi jasne vychádza toto:

počet hodín - 300
odmena - 20000 mesačne

Podľa mňa to znamená - napr. mesačne odrobí povedzme (300/12) 25 hodín a mesačnú odmenu dostane 20000.

Ak to tak nemá byť, tak je tá dohoda jednoznačne zle napísaná, a teraz sa nečudujem, že nikto nevie, koľko má vlastne zaplatiť.
Kaja.K
22.01.07,10:57
Jéjda, vďaka za odpovede, len zas neviem, ktorá možnosť je podľa zákona tá správna... A neviem, či je to podstatné, ale v tej firme robia 8 hod. denne, ale to nemá nič spoločné s mojou dohodou... len že som tam odrobila 11 dní v tej firme. Ale ak mám mzdu mesačnú a čas nie je uvedený tak fakt neviem, či mi nepatrí tých 20tis, aj keby som v danom mesiaci odrobila len jednu hodinu? Som z toho mimo...
katkaj
22.01.07,10:59
Jéjda, vďaka za odpovede, len zas neviem, ktorá možnosť je podľa zákona tá správna... A neviem, či je to podstatné, ale v tej firme robia 8 hod. denne, ale to nemá nič spoločné s mojou dohodou... len že som tam odrobila 11 dní v tej firme. Ale ak mám mzdu mesačnú a čas nie je uvedený tak fakt neviem, či mi nepatrí tých 20tis, aj keby som v danom mesiaci odrobila len jednu hodinu? Som z toho mimo...

V prvom rade by ten zamestnávateľ ktorý s tebou túto dohodu spísal mal vedieť akú mzdu máš dostať ;)
Kaja.K
22.01.07,11:17
Áno, až na to, že oni to nevedia. Študovala som si teraz zákonník práce a tá dohoda je celá zle urobená. Potrebovala by som na to asi právnika, ibaže na to nemám peniažky. A ak mi aj niečo vyplatia, tak ako mám vedieť, že je to správna suma? Či mám byť rada, že mi dali vôbec niečo??? Je to agentúra Jobs na Mostovej ulici v BA.
jankasm
22.01.07,11:21
Jéjda, vďaka za odpovede, len zas neviem, ktorá možnosť je podľa zákona tá správna... A neviem, či je to podstatné, ale v tej firme robia 8 hod. denne, ale to nemá nič spoločné s mojou dohodou... len že som tam odrobila 11 dní v tej firme. Ale ak mám mzdu mesačnú a čas nie je uvedený tak fakt neviem, či mi nepatrí tých 20tis, aj keby som v danom mesiaci odrobila len jednu hodinu? Som z toho mimo...

No veď práve, podľa uzatvorenej dohody ti patrí mesačná odmena 20000, vôbec sa nepíše koľko by si mala v mesiaci odrobiť.
Kaja.K
22.01.07,11:48
Vrelá vďaka, Janka, aj ostatní ;) Len dúfam, že mi pošlú vôbec niečo, keďže už meškajú ôsmy deň...
katkaj
22.01.07,11:52
Vrelá vďaka, Janka, aj ostatní ;) Len dúfam, že mi pošlú vôbec niečo, keďže už meškajú ôsmy deň...

Skús sa informovať telefonicky kedy budú posielať výplaty a či sa už rozhodli koľko ti pošlú ;)
drobeceva
22.01.07,11:53
Je to zaujímavé, ako tak sledujem príspevky. Potom sa ozvi, ako si dopadla, ako z toho vykľučkovali.