Miro77
03.01.05,13:56
Náš zamestnanec sa stal podnikateľom (chce mať ešte iné aktivity). Je to naša predavačka.
Môže nám teraz ona túto činnosť faktúrovať ???
Predáva náš tovar v našich priestoroch na našej reg.pokladni.
Ak áno ako ? Text faktúry ? Akú živnosť ona potrebuje stačí obchod resp. sprostredkovanie ?
Viem, že je to bežné pri upratovacích prácach alebo pri murárskych. Stretli Ste sa stým niekto ?
Resp. ako na to ?:)
Pre nás je jednodukšia faktúra ako mať v stave zamestnanca.

Ďakujem.
sway
03.01.05,13:05
Náš zamestnanec sa stal podnikateľom (chce mať ešte iné aktivity). Je to naša predavačka.
Môže nám teraz ona túto činnosť faktúrovať ???
Predáva náš tovar v našich priestoroch na našej reg.pokladni.
Ak áno ako ? Text faktúry ? Akú živnosť ona potrebuje stačí obchod resp. sprostredkovanie ?
Viem, že je to bežné pri upratovacích prácach alebo pri murárskych. Stretli Ste sa stým niekto ?
Resp. ako na to ?:)
Pre nás je jednodukšia faktúra ako mať v stave zamestnanca.

Ďakujem.

Ja sa s tým stretávam čoraz častejšie, hlavne u prácach v kancelárii, s predavačkou som sa ešte nestretla, ale myslím, že to nie je problém, len pozrite čo má v ŽL - aby tam bol taký predmet podnikania na akom sa dohodnete a ktorý bude fakturovať. Podľa mňa sprostredkovanie stačí. Ale počkaj na názory ostatných.
:)
Paula
03.01.05,13:07
Nezdá sa mi to ani kúštik s tou pokladnicou. Môj sused pracuje na živnosť pre istú s.r.o. na základe zmluvy. Jazdí po Slovensku a zbiera objednávky pre odbyt tovaru danej s.r.o. Tej vystavuje faktúru raz za mesiac. Jeho faktúra obsahuje výdavky na PHM (priloží kópie bločkov+knihu jázd), % z uhradených OF(provízia za sprostredkovanie), ktoré s.r.o. na základe jeho objednávok vystaví. Možno som nedala adekvátny príklad.......len som chcela vyjadriť pochybnosť s tou pokladnicou ...
Miro77
04.01.05,08:59
Čo sa týka tej pokladne môže mať ona svoju vlastnú pokladňu.
Len neviem či aj toto by bolo v poriadku.
Predaj v našich priestoroch ošetríme zmluvou.
Ale ako predaj našeho tovaru cez jej pokladňu ?
Možno by sme jej mohli vyrobiť dod.list na tovar s tým, že keď to predá zaplatí ?
Neviem ?