mariana71
22.01.07,11:17
Zdravím všetkých poraďákov. Potrebujem radu ako postupovať v takomto prípade. V auguste som jednému zamestnancovi vyrátala zle výplatu. Od 19.júla mu trvala PN až do 10.augusta, no a ja som na tie dni v auguste nezadala PN. Mal to zaplatené ako keby pracoval. Prosím, čo s tým teraz! Ako to opraviť. Odviedli sa vyššie odvody, nesedí vymeriav. základ za celý rok.Ešte raz prosím o radu.
jankasm
22.01.07,10:21
Zdravím všetkých poraďákov. Potrebujem radu ako postupovať v takomto prípade. V auguste som jednému zamestnancovi vyrátala zle výplatu. Od 19.júla mu trvala PN až do 10.augusta, no a ja som na tie dni v auguste nezadala PN. Mal to zaplatené ako keby pracoval. Prosím, čo s tým teraz! Ako to opraviť. Odviedli sa vyššie odvody, nesedí vymeriav. základ za celý rok.Ešte raz prosím o radu.

Prerobila by som augustovú výplatu, rozdiel mu stiahla spolu s vysvetlením, pri nasledujúcej výplate. Poslala opravné výkazy do poisťovní a v nasledujúcom mesiaci si ponížila odvody.
drobeceva
22.01.07,10:27
Len ak robíš výplaty v programe /nie ručne/, daj pozor, lebo zrušiš uzávierku, automaticky Ti prehodí priemer. Takže u daného zamestnanca si uprav priemer, vypočítaj výplatu a skontroluj priemer na ďalšie obdobie. Rozdiel treba odviesť - odvody na SP, daň, ZP.
tinaM
22.01.07,10:29
Prerobila by som augustovú výplatu, rozdiel mu stiahla spolu s vysvetlením, pri nasledujúcej výplate. Poslala opravné výkazy do poisťovní a v nasledujúcom mesiaci si ponížila odvody.
Neviem, či by nemal problém zamestnanec,pretože PN trvala dlhšie ako 10 dní a po 10-tich dňoch by mala nemocenské vyplácať Soc.poisťovňa. Predpokladám, že žiadosť o výplatu zamestnávateľ nepredložil do poisťovne. Tým by bol zamestnanec ukrátený o nemocenské po 10-tom dni PN. Neviem, či sa to dá žiadať aj dodatočne. Kladenku bol povinný zamestnávateľ odovzdať do 3 dní po 10-tom dni PN.
drobeceva
22.01.07,11:01
Ospravedlňujem sa za svoju reakciu. Zamerala som sa viacmenej na opravu výplaty. Tak ako píše tinaM, Ty si zrejme ani nepostupila marodku na SP? Jasné, upraviš mu výplatu, dáš mu 10 dní náhradu príjmu a čo ďalej? Bude zamestnanec škodný? Neviem, či sa dám nemoc doplatiť spätne.
mariana71
22.01.07,11:08
Na SP bola poslaná žiadosť o výplatu. To je všetko v poriadku. Akurát som to nezadala vo výpočte.Takže sú zle odvody a daň. Ale vidím v tom problém vrátiť sa do augusta vzhľadom na prepočítané priemery a hotové uzávierky. Nemala by som to urobiť ručne a potom ponížiť tie odvody? Ja fakt neviem čo s tým. Už mi ani jesť nechutí.
jankasm
22.01.07,11:14
Ja si myslím, že PN bola normálne postúpená na SP aj všetko ponahlasované, len vo výplatnej páske mu zabudli nahodiť PN, zaplatiť náhradu príjmu a urobili mu komplet výplatu za celý mesiac. Takže zamestnanec dostal aj výplatu aj nemocenské dávky zo SP. Ak to tak naozaj bolo, tak potom na poisťovniach a na dani bude preplatok.
jankasm
22.01.07,11:19
Na SP bola poslaná žiadosť o výplatu. To je všetko v poriadku. Akurát som to nezadala vo výpočte.Takže sú zle odvody a daň. Ale vidím v tom problém vrátiť sa do augusta vzhľadom na prepočítané priemery a hotové uzávierky. Nemala by som to urobiť ručne a potom ponížiť tie odvody? Ja fakt neviem čo s tým. Už mi ani jesť nechutí.

No keďže v tom mesiaci mala byť zaplatená náhrada príjmu a nebola, tak podľa mňa je jediným riešením vrátiť sa do júla a tú výplatu opraviť. Prerobiť to len tak ručne a podoplácať, to by asi nebolo správne.
Zmení sa ti vlastne len priemerka pre posledný štvrťrok. Takže ak čerpal dovolenku v poslednom štvrťroku, bude treba asi prerobiť aj tie výplaty, na základe zmenenej priemerky.
mariana71
22.01.07,11:25
Náhrada príjmu 10 dní mu bola zaplatená v mesiaci júl. To je v poriadku. Zlá je augustová výplata.Do toho 10.-teho mu bola zaplatená PN z SP a aj ja som zaplatila ako keby bol v práci.
tinaM
22.01.07,11:31
Ak by si mala soft na mzdy Olymp, ten umožňuje opraviť priemer na náhradu.
seda
25.12.12,22:52
Dobrý večer, môžete mi poradiť? Pri vyplňovaní prehľadu zrazených a odvedených preddavkoch zo ZČ za 11/12, som zistila, že pri 1 zamestnancovi, ktorý má 1 dieťa mi nahodil software daňový bonus vo výške 41,02, v jeho karte som našla 2 to isté dieťa s DB 20,51Eur, pri odvode dane som si to nevšimla až teraz. Poradíte mi ako napraviť chybu? Opraviť výplatu za 11/12, voči zamestnancovi viesť pohľadávku vo výške 19,99, doplatiť DU tých 19,99? Ďakujem.