Svetlana Steranková
22.01.07,11:26
Od 1.1.2008 sa má zmeniť spôsob vedenia účtovníctva v rozpočtových organizáciách a obciach v súvislosti s akruálnym princípom. Vie mi niekto dať adresu, kde sa môžem prihlásiť na školenia? Robí to vraj Univerzita P. J. Šafárika v Košiciach, ale na ich stránke som nič nenašla.
ddsliace
22.01.07,11:30
Od 1.1.2008 sa má zmeniť spôsob vedenia účtovníctva v rozpočtových organizáciách a obciach v súvislosti s akruálnym princípom. Vie mi niekto dať adresu, kde sa môžem prihlásiť na školenia? Robí to vraj Univerzita P. J. Šafárika v Košiciach, ale na ich stránke som nič nenašla.

Školenia nového účtovníctva na internetovej adrese:
http://uctovnictvo.science.upjs.sk
souodevne
14.02.07,07:20
Od 1.1.2008 sa má zmeniť spôsob vedenia účtovníctva v rozpočtových organizáciách a obciach v súvislosti s akruálnym princípom. Vie mi niekto dať adresu, kde sa môžem prihlásiť na školenia? Robí to vraj Univerzita P. J. Šafárika v Košiciach, ale na ich stránke som nič nenašla.
Ahoj, na tejto stránke sa dá prihlásiť:
http://uctovnictvo.science.upjs.sk/
Janka
judita1971
22.03.07,18:09
Prihlásil sa niekto z Poraďákov na trojdňové školenie do Košíc v dňoch od 28.5.2007 do 30.5.2007 ? Ja áno. Kto ešte ?:)
Iška
18.06.07,09:38
Čauko Judita, ja som sa až teraz prihlásila na poradu je to super, že niečo takéto funguje. Chcela som sa ťa opýtať ako prebiehalo školenie, čo hovoríš na nové účtovanie, je to náročné - dostali ste pomocný materiál? Čo záverečné testy. Ja idem až v auguste. Ďakujem za opoveď.
ZlaticaB
18.06.07,09:52
Akruálne učtov. platí aj pre neziskové organizácie?
judita1971
18.06.07,17:04
školenie bolo nad moje očakávania, aspoň v Košiciach bola vynikajúca lektorka. Pomocné knižky dostane, aj si ich všetky prejdete, potom je tam príklad, ktorý budete riešiť..... testy sa dajú zvládnuť, dostaneš aj osvedčenie. Pomocný materiál ti bude pomôckou aj od 1.1.2008. Ukážu Vám aj preklenovací mostík zo starého na nové účtovníctvo.
Nové účtovanie - posúdiť či je to náročné. Som účtovníčka už štyri roky - bola som na rôznych školeniach - keby každé bolo také ako bolo to trojdňové...
Myslím si, že moje začiatky účtovania, keď som mala vedomosti zo školy spred 15 rokov a prázdny stôl po starej účtovníčke a nepoznala som ani PORADU, boli oveľa ťažšie, než to čo ma čaká. A budeš mať poradu, bude tu určite od 1.1.2008 rušná debata.
Iška
19.06.07,09:04
Judit ďakujem, že si mi odpísala. Potešila si ma, že sa Ti školenie páčilo, pretože som mala z toho obavu. Pracovala som v inej oblasti a mala som z rozpočtového účta strach a teraz zas niečo iné...
Pekný deň :) !
tilka
05.09.07,09:01
Súhlasím s Tebou Judita, ja som bola na tom školení v Košiciach ešte vo februári, keď prednášala asi tá istá vynikajúca lektorka.
To školenie asi beží do konca októbra, len treba stále sledovať internetovú stránku, v pondelok a vo štvrtok od 10.00 -12.00 hod. vypisujú nové termíny školení. Ja som už absolvovala aj dvojdňový nadstavbový kurz - konsolidačný balík, dostala som pomocnú knižku, bol aj test, aj osvedčenie som dostala. Lektor prednášal, nielen prečítal knižku.
malalulu
05.09.07,11:27
Judit ďakujem, že si mi odpísala. Potešila si ma, že sa Ti školenie páčilo, pretože som mala z toho obavu. Pracovala som v inej oblasti a mala som z rozpočtového účta strach a teraz zas niečo iné...
Pekný deň :) !

Ak si mala z rozpočt. účta strach, nech ťa prejde, lebo akruálne účtovníctvo bude celkom ako podnikateľské, takže žiadny rozdiel, ak si robila iné účtovníctvo.
Väčší strach ako z akruálneho účtovníctva mám z účtovania vo WINIBEU.
Vanka
07.09.07,10:26
My od budúceho roku prechádzame na účtovný softvér Urbis do Made, Banská Bystrica. Účto majú pod Windowsom už 7 rokov, a zdá sa tento program dosť tak prepojený, vyzerá byť dobrý, je komplikovanejší než od ivesu, ale myslím si, že keď si človek zvykne, tak je jednoduchší. Pre obec je síce dosť drahý, ale ak ho má obec alebo mesto, pre školu platí 75 % zľava. Navyše my ako obec máme od nich aj dane, evidenciu obyvateľov a ešte aj iné podprogramy a všetko je prepojené. Ives len začína, kým vychytajú všetky muchy, bude to dosť trvať a tá ochota preukrutná. Nechcem mať budúci rok problémy so softvérom, keď budem mať dosť čo robiť s postupmi účtovania. Vlastne ten program je pre účtovníka fakt to najdôležitejšie. V Made sú tí ľudia fakt veľmi ochotní, milí a chcú pomôcť.
helenka11
10.09.07,05:18
Súhlasím, mám s Urbisom veľmi dobré skúsenosti,pracujem v ňom 4 roky,je pre obce a školy veľmi dobre prepracovaný a zrozumiteľný, vrele odporúčam.
A tiež potvrdzujem, že ľudia v Made sú perfektní a ochotní.
Pomôžu aj úplnému začiatočníkovi a chaotikovi tak, že sa teší na učtovanie,a spracovanie výkazov,
čo sa nedalo povedať na prácu v predošlom sft.