ajty
22.01.07,13:00
Mozno stupidne otazky, ale radsej sa chcem uistit:
Mozem davat do nakladov cistiace prostriedky, samozrejme v unosnej miere (cca 500,- mesacne) ak vykonavam cinnost colna deklaracia, miesto podnikania domaca adresa ale som v podstate stale mimo domu (na colnici, na spediciach...).
Podla mna ano, ved si musim svoj "pracovny kutik" sem-tam upratat :-)
Anja111
22.01.07,12:04
Mozno stupidne otazky, ale radsej sa chcem uistit:
Mozem davat do nakladov cistiace prostriedky, samozrejme v unosnej miere (cca 500,- mesacne) ak vykonavam cinnost colna deklaracia, miesto podnikania domaca adresa ale som v podstate stale mimo domu (na colnici, na spediciach...).
Podla mna ano, ved si musim svoj "pracovny kutik" sem-tam upratat :-)

Podľa mňa nie. Nemáš podnikateľské priestory, zahrnuté v majetku a nemáš ich ani v nájme...
ajty
22.01.07,12:13
Ano... ale mam stol, na ktorom mam PC, tlaciaren........... otocnu stolicku. Je to miestnost, ktora je urcena vyhradne na moje podnikanie... kvazi kancelaria
vikinka
22.01.07,12:16
Ak si to dokážeš obhájiť pred DÚ tak si daj,ale ja si myslím ,že určite nie -
v takej výške mesačne to neobhájiš.Ale to je len moj názor.
ajty
22.01.07,12:19
ok... 500,- som mozno prestrelil... ale nejaky ten spray proti prachu, handricka... hmmmm? :-) Lebo som si akurat nasiel v penazenke taky doklad na 150,- A viete, ja nemaaaaaaaam ziadne naaaaklady... a uz ma to s***e dotovat tento stat
Zoltán Kovács
22.01.07,12:22
ok... 500,- som mozno prestrelil... ale nejaky ten spray proti prachu, handricka... hmmmm? :-) Lebo som si akurat nasiel v penazenke taky doklad na 150,- A viete, ja nemaaaaaaaam ziadne naaaaklady... a uz ma to s***e dotovat tento stat

Podľa mňa v takej výške to môžeš zaúčtovať do nákladov. Predsa potrebuješ aj ten pracovný kútik poupratovať. Veď prach škodí aj tomu compu, a comp je tvoj pracovný prostriedok, čím zarábaš.
vikinka
22.01.07,12:26
Ale ten spray ti určite vydrží dlhšie ako mesiac,myslím že tento doklad si tam daj,ale do budúcna sa snaž aby si mal výdavky,ktoré skutočne potrebuješ na dosiahnutie svojho príjmu.
tinaM
22.01.07,12:28
Ak nie si platiteľ DPH, zváž, či by neboli výhodnejšie paušálne výdavky .