MartinkoK
22.01.07,12:04
Dobrý deň,
mám takúto otázku, jendna f. nám neposlala faktúry za mesiac 9/2006, zistili sme to až teraz keď od nás vymáhala peniaze a my sme podľa našej evidencie neboli nič dlžný. Požiadala som ich aby mi zaslali fa, ktoré mi chýbajú. Poslali iba OPID FAKTÚR, môžem na základe toho účtovať.
A mám ešte jednu otázku nakoľko sme za 9/2006 už podávali aj dodatočné DPH a sumu DPH z týchto fa je veľmi malá, môžem ich zaúčtovať s tým, že si neuplatním DPH na vstupe.
tinaM
22.01.07,11:08
Dobrý deň,
mám takúto otázku, jendna f. nám neposlala faktúry za mesiac 9/2006, zistili sme to až teraz keď od nás vymáhala peniaze a my sme podľa našej evidencie neboli nič dlžný. Požiadala som ich aby mi zaslali fa, ktoré mi chýbajú. Poslali iba OPID FAKTÚR, môžem na základe toho účtovať.
A mám ešte jednu otázku nakoľko sme za 9/2006 už podávali aj dodatočné DPH a sumu DPH z týchto fa je veľmi malá, môžem ich zaúčtovať s tým, že si neuplatním DPH na vstupe. áno
Účtovala by som aj opis,pokiaľ je na ňom originál podpis a pečiatka /nie ofotené/.
vikinka
22.01.07,11:12
Možeš zaúčtovať aj tieto fa.pokiaľ spľňajú všetky náležitosti fa.DPH možeš taktiež uplatniť na vstupe za 12/06 ,keďže si obdržala doklad.Ja by som k tým fa.priložila od tej firmy obálku s dátumom doručenia.
tinaM
22.01.07,11:15
Možeš zaúčtovať aj tieto fa.pokiaľ spľňajú všetky náležitosti fa.DPH možeš taktiež uplatniť na vstupe za 12/06 ,keďže si obdržala doklad.Ja by som k tým fa.priložila od tej firmy obálku s dátumom doručenia.
Ja by som v 12/2006 túto DPH neuplatňovala. Jedine dodatočným DP za 9/2006 alebo 10/2006.
renča1
22.01.07,11:16
Dobrý deň,
mám takúto otázku, jendna f. nám neposlala faktúry za mesiac 9/2006, zistili sme to až teraz keď od nás vymáhala peniaze a my sme podľa našej evidencie neboli nič dlžný. Požiadala som ich aby mi zaslali fa, ktoré mi chýbajú. Poslali iba OPID FAKTÚR, môžem na základe toho účtovať.
A mám ešte jednu otázku nakoľko sme za 9/2006 už podávali aj dodatočné DPH a sumu DPH z týchto fa je veľmi malá, môžem ich zaúčtovať s tým, že si neuplatním DPH na vstupe.

Si mesačný alebo q.platiteľ dph?
tinaM
22.01.07,11:20
Si mesačný alebo q.platiteľ dph?
Dobrá otázka.Veľa záleží od toho. Ak by bol Q, bolo by po probléme.
Marianna01
22.01.07,11:32
Vyzerá to, že je mesačný platca, keďže za 9/2006 podávali dodatočné.

Musíte si ale uvedomiť, že keď si neuplatníte DPH, bude táto suma pripočítateľnou položkou k základu dane.
MartinkoK
22.01.07,12:47
Vyzerá to, že je mesačný platca, keďže za 9/2006 podávali dodatočné.

Musíte si ale uvedomiť, že keď si neuplatníte DPH, bude táto suma pripočítateľnou položkou k základu dane.

Sme mesačný plátca, na tých fa. nie sú ani originál podpis ani originál pečiatka /f.Orange/ a ak si dám do nákladov len sumu bez DPH potom nemusím nič pripočítavať k základu dane?
Marianna01
23.01.07,08:08
Sme mesačný plátca, na tých fa. nie sú ani originál podpis ani originál pečiatka /f.Orange/ a ak si dám do nákladov len sumu bez DPH potom nemusím nič pripočítavať k základu dane?

No musíš zaevidovať celú faktúru. Nemôžeš sa tej DPH vyhnúť. Ak si chceš uplatniť náklady, musíš aj DPH.

Jedine nezaradiť tú faktúru vôbec a nebudeš o nej účtovať. Musíš pouvažovať, čo je výhodnejšie. A samozrejme záleží na tom, či si sro alebo SZČO, či je to Tvoja firma alebo pre niekoho pracuješ....
Janina1
24.01.07,12:40
Marianna01 a ktory paragraf akeho zakona hovori o tom, ze neuplatnena DPH je pripocitaltelnou polozkou k zakladu dane?
Prosim nasmeruj ma, mam z toho mensi chaos. Dakujem. :)
MAGDALIENKA
13.02.07,17:28
Marianna01 aj ja si prosím nasmerovať.
V ktorom paragrafe je uvedené, ze neuplatnena DPH (http://www.porada.sk/autolink.php?id=1&script=showthread&forumid=83) je pripocitaltelnou polozkou k zakladu dane?
Dakujem. :)
redie
02.03.07,07:39
Dobrý deň,
mám takúto otázku, jendna f. nám neposlala faktúry za mesiac 9/2006, zistili sme to až teraz keď od nás vymáhala peniaze a my sme podľa našej evidencie neboli nič dlžný. Požiadala som ich aby mi zaslali fa, ktoré mi chýbajú. Poslali iba OPID FAKTÚR, môžem na základe toho účtovať.
A mám ešte jednu otázku nakoľko sme za 9/2006 už podávali aj dodatočné DPH a sumu DPH z týchto fa je veľmi malá, môžem ich zaúčtovať s tým, že si neuplatním DPH na vstupe.

Ak dokument splna podmienky zakona, mozes o nom uctovat ako o fakture, ale na tvojom mieste by som si to osetrila doslou obalkou a korespondencou (napr. maily).
Ľuba
02.03.07,08:09
Marianna01 aj ja si prosím nasmerovať.
V ktorom paragrafe je uvedené, ze neuplatnena DPH (http://www.porada.sk/autolink.php?id=1&script=showthread&forumid=83) je pripocitaltelnou polozkou k zakladu dane?
Dakujem. :)

§ 21

(2) Daňovými výdavkami nie sú tiež

i) daň z pridanej hodnoty u platiteľov tejto dane s výnimkou prípadov uvedených v § 19 ods. 3 písm. k) a s výnimkou dodatočne vyrubenej dane z pridanej hodnoty za minulé zdaňovacie obdobia účtovanej ako náklad,