milanco1
03.01.05,15:47
Som živnostník a mám firemné auto s odpočtom DPH. Auto využívam aj na súkromné účely. Ako mám aplikovať zákon o DPH Paragraf 9 Ods.2 ???
(Resp. ak mám zamestnanca a ten využíva firemné auto s odpočtom DPH na súkromné účely ?)

Ďakujem
Paula
03.01.05,16:47
A to auto je na lízing alebo ako? Treba dať pozor na výdavky (náklady). Myslím, že ak sa použije hoci len na jeden deň v mesiaci súkromne, istá suma z NC auta sa zamestnancovi zdaňuje ako funkčný pôžitok pri výplate za tento mesiac a aj ročný daňový odpis sa firme kráti.
milanco1
07.01.05,12:46
Dobrý deň, posielam upresnenie otázky, na ktorú by som potreboval odpoveď:
Podľa §9 ods.2 užívanie hmotného majetku pri kúpe ktorého bola daň úplne alebo čiastočne odpočitateľná na osobnú spotrebu platiteľa, resp. jeho zamestnancov, sa považuje za dodanie služby za protihodnotu. Podľa §22ods.5 sú základom dane náklady na službu. Aké sú náklady na službu v prípade používania vozidla s nárokom na odpočet DPH na súkromné účely? Novela zákona platná od 1.1.2005 pravdepodobne rieši tento problém v § 49 ods.5. Ako postupovať v prípade nadobudnutia vozidla pred 1.1.2005,daňovník by chcel postupovať podľa tohto ustanovenia?
Ďakujem