chlap
22.01.07,12:43
Ahojte, aj naše druhé dieťa sa minulé leto dostalo cez magickú hranicu 2 rokov, kedy už treba platiť aspoň letenku a tak som si zrátal, že ak by sme išli na leteckú dovolenku, tak by sme dali 52.000,- iba za letenky. :mad: A tak začíname poškuľovať po Taliansku, v ktorom sme ešte nikdy neboli.

Chcel by som sa spýtať na skúsenosti s dovolenkou v Taliansku s malými deťmi.

Čo hľadám ? Nejaké tichšie miesto (žiadne diskotéky ani nočné bary v okolí), piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora na čvachtanie detí (more zvírené od piesku mi veľmi neprekáža), pri apartmáne alebo rezidencii bazén aj pre deti a v okolí niečo na vybláznenie sa mojich dvoch hyperaktívnych dievčat (4 a 4,5 roka). Cestovať budeme autom.

Poradíte niekto niečo na základe osobnej skúsenosti ? A aj odporučíte spôsob zakúpenia dovolenky ? (Naša cestovka ? - ktorá ? alebo priamo cez internet od talianskej agentúry ?)

Ďakujem Vám.
Braňo
22.01.07,11:45
Myslím, že Tvoje požiadavky spľňa letovisko Rimini a odporúčam aj Comacchio.
chlap
22.01.07,11:52
Myslím, že Tvoje požiadavky spľňa letovisko Rimini a odporúčam aj Comacchio.

Joooj, Rimini som zabudol dať do ankety :mee:
chlap
22.01.07,13:08
Žeby poraďáci celý rok iba radili iným a na dovolenku nechodili ? :D :D
liba2
22.01.07,13:39
Ja som bola s deťmi 2x v Rimini (je to síce dávnejšie:p ), ale keby som sa mala teraz rozhodnúť, tak opäť by som zvolila Rimini.
chlap
23.01.07,07:59
... skúsim ešte raz posunúť :o
j_ana
23.01.07,09:29
Ahoj, dovolenku v Taliansku sa nám vždy vydarila, chodíme s dvoma dcérami, vždy autom / a vždy na 3 týždne do apartmánu/. Kritéria nášho výberu rovnaké ako u Teba, avšak nemáme radi hotely a množstvo turistov a preto obchádzame sever Talianska, ktorí sa nedá porovnať s juhom. Cestovka kontakt: www.fiptour.sk zástupca priamo talinskeho www.polycastrum.it ponúkajú len to čo sa páči talianom, plytké pláže, kľud, ... v 2005 sme boli v Kalábrii a super, počasie sa nepokazí aj keď celý sever prší / Afrika je blízko/, tento rok ideme na Sardíniu a tiež na juh, odporúčam :)
gjulia
23.01.07,09:39
Pravidelne chodíme na dovolenku do Talianska. Zatiaľ len na sever, pretože máme malé deti a nechceme dlho cestovať. Chodíme do talianskych kempov kde sme ubytovaní v maxikaravane 8x3 metrov, kde máme k dispozícii kuchynku, sprchu, WC, teplú vodu. Do kempov chodíme preto, aby sa mohli deti dosýtosti vyblázniť. Je tam niekoľko bazénov, detských ihrísk a celodenné animácie pre deti a dospelých. Chodíme buď s našou cestovkou www.bbturist.sk, ale minulý rok sme boli aj priamo cez Talianov. Na stránke www.camping.it je zoznam všetkých kempov v Taliansku, kde si môžeš prenajať buď chatku, karavan, alebo aj hotel. Ale z osobnej skúsenosti odporúčam aspoň 3 až 4 hviezdičkový kemp.
Júlia
Jara
23.01.07,10:09
ja som za Bibione, boli sme tam v apartmáne a bolo to blízko a fajn.
Simonab
23.01.07,10:33
Tak aj ja napíšem svoju skúsenosť. Boli sme na severe Talianska v Lido di Jesolo a bolo super. Kľud žiadne diskotéky, bazén v kempe, ihriská, posilňovňa, všetko bezplatne. Je pravda, že je tomu už pekných pár rôčkov. Boli sme aj na Gargane, len tam je to trošku hlučnejšie, diskotéky plno mladých ľudí.... Mne osobne sa viac páčilo v Lido. Blízko je Verona, Benátky, aquapark.... Chalani boli asi v tom veku čo tvoje baby a boli sme spokojní. Celý deň sa vyhrali v piesku, prípadne v bazéne, na ihrisku, kemp bol oplotený s vrátnicou. More bolo dákych 200m. Myslím, že to bola zatiaľ naša najlepšia dovolenka. ( oproti Chorvátsku, Grécku, Ibiza ). Aj keď musím povedať, že všade sme našli niečo pekné, a každé letovisko má svoje pre a proti.
chlap
23.01.07,13:08
super, ďakujem Vám za posterhy - a dopredu aj ďalším dovolenkárom, ktorí sa chcú podeliť s postrehmi z dovolenky :) - treba aj dovolenkovať, nie len pracovať :D


Poraďáci sú už dosť veľká komunita na to, aby si poradili nielen v tom, ako lepšie pracovať, ale aj v tom, ako lepšie oddychovať ;)
SilviaS
23.01.07,13:16
Dobrý den prajem všetkýýýýmmmmmm:)
Ja odporúčam jednoznačne LIDO DI JESOLO v Taliansku ja tam chodím už dobrých 6.rokov a vždy som bola s týmto miestom veľmi spokojná a dovolenka bola super!!!
Aj tento rok idem zasa do Talianska.
Odporúčam cestovnú kanceláriu DANTUR,ktorá je z Bardejova chodím s nimi vždy a sú fakt super super:) :) :)
zsolt69
23.01.07,13:42
Naša rodina strávila dovolenku v Lido di Jesolo. Išli sme s autom cez Rakúsko v noci.Ubytovanie sme mali v hotely s polpenziou-úplne stačí. Máme 4 ročného chlapca, ktorý tiež sa vedel vyblázniť. Pláž, ubytovanie, strava proste všetko super!!! Išli sme na last minut.
GabikaP
26.01.07,12:12
Caorle :-), hlavne časť so širokou plážou (druhá časť má úžšie pláž, je to rozdelene starym mestom)
deskos
27.01.07,15:28
Dobrý deň. Naša rodina chodí už siedmi rok na dovolenku len do Talianska. Cestujeme autom a bývame v apartmánoch. Chodíme do Bibione alebo do Lignana a musím povedať, že je tam super. Či už pekná piesková pláž s postupným klesaním do mora ako aj mestá sú super. My chodíme s cestovnou kanceláriou Juventour, u ktorej si objednáme ubytovanie. Pracujú v nej veľmi milí ľudia, ktorí Vám najdu ubytovanie podľa želania. Cena za ubytovanie je výhodná, takže si berieme stále dva týždne pobytu. Napr. tohto roku nás ubytovanie na dva týždne pre dvoch /apartmán pre 6osôb - ideme tri rodiny s bazénom pre deti aj dospelých 200m od mora/ stojí 15110sk + cca 5000sk doprava / z východného Slovenska/ aj s poplatkami za dialnice. Takže dovolenka nás stojí dvoch dva týždne 25000 sk aj so stravou a vreckovým. To je si myslím primerané. S ubytovaní sme boli zatial stále spokojní a od pláže sme boli max. 200m. V Taliansku je dovolenka, na ktorej si fakt oddýchneš.
chlap
28.01.07,08:43
Caorle :-), hlavne časť so širokou plážou (druhá časť má úžšie pláž, je to rozdelene starym mestom)

Tam sa chystáme ísť - s cestoukou LUDOR - do časti Altanea (rezidencia Tamerici).
ekopo
28.01.07,09:12
Z toho, čo som bol v Taliansku, tak jednoznačne Lignano. Tu sú výhody:
1., blízko zo SR
2., krásne prostredie : palmy, kvety.....
3., čistá veľká pláž, pozvolný vstup do mora, sprchy
4., aquapark
5., cirkus - staroveké bojové umenia
6., veľký zábavný park - kolotoče, horská dráha, vodné atrakcie, .......
Odporúčam časť Lignano - Pineda = tichšie prostredie
Ivetta
31.01.07,06:32
Ešte pridám k Lignanu - pre deti animácie na pláži a nádherná ZOO,ktorá sa naozaj oplatí vidieť.
Nebolo spomenuté ešte Grado,ale to je cenovo vyššie.
Inak všetky letoviská na severe majú dobre vybavené,či už plážový servis,obchody,parky,je tam čisto.
Niekoľkokrát sme sa ubytovávali aj priamo na mieste, v letoviskách je dosť agentúr, ktoré majú dobrý výber ubytovania.Nevyšlo to nejako lacnejšie ako u nás zakúpené, ale vybrali sme si podľa svojho gusta.Toto by som však neriskovala prvé 3 augustové týždne,pretože vtedy majú Taliani dovolenku a aj ceny sú tam najvyššie.
Janka7
31.01.07,06:51
Ahoj,
mame podobne stare deti, a tiez aj tento rok uvazujeme nad Talianskom. Boli sme v Bibione, aj v Lignano, a bolo super. V Lignano je aj aquapark, a zabavny park, aj zoo, takze aj ked nebolo najteplejsie, bolo kam ist. Neodporucam september, je pre deti uz chladno do vody. Ale more je plytke, niekedy az privela, plaz v pohode, skoro v kazdej restike je nieco pre deti, hupacky, domceky... My sme boli v apartmanovom dome, cistucko, dobre vybavena kuchyna, super. Sever sice nie je taky pekny ako juh, ale cesta je vyborna, z Blavy v podtate len dialnica, skoro az do Bibione. Je len na vas, co potrebujete, a treba len hladat v katalogoch. Ja by som Taliansko pre rodiny s detmi vrelo odporucala.
chlap
31.01.07,21:09
Takže sme sa (aj vďaka Vám) rozhodli pre Caorle, časť Altanea, rezidencia Tamerici. Keď sa vrátime, tak napíšem dojmy.
rreni
25.02.07,15:44
Ahojte, aj my sme mali v pláne ísť do Lignana, no chceli by sme hotel s polpenziou, no naše cestovky neponúkajú nič také- buď apartmán alebo hotel s nehoráznou cenou. Nemáte niekto dobrý typ? Zatiaľ zostávame na Lido di Jesolo.
cloe
25.02.07,16:22
My sa chystáme tento rok na Ligúrsku riviéru alebo do Toskánska. Ešte neviem. Neviete niekto aké je to v tejto časti Talianska. Chceli by sme nejaké miesto v krásnej prírode. Rada by som išla na juh ale to je dosť ďaleko a môj manžel nemôže zo zdravotných problémov absolvovať takú dlhú cestu autom. Lietať nechce. Vždy som lietala sama s deťmi, ale teraz už mi odrástli, tak sme sa rozhodli s manželom ísť autom. Kto z vás bol na Ligúrskej alebo v Toskánsku, napíšte mi, prosím vaše dojmy. Díky
dracica
25.02.07,18:35
Boli ste uz na Sicílii niekto ??? Chystáme sa tam v júli.
lenkaont
28.03.07,12:57
Ahojte, uz sice pisem neskoro ale mozno este niekomu poradim. My sme boli 2 roky dozadu v Bibione Spiaga co bola kludnejsia skor vilkova cast. Tato dvolenka sa mi zdala byt idealna hlavne pre rodiny s detmi. Preto sme sa tento rok rozhodli znova pre taliansko, kedze mame 18mesacnu dcerku . Vybrali sme si Lido di Jesolo apartman vianello. Kedze sme sa rozhodli ist zaciatkom juna tak aj cena je

nizka. Pre tri osoby od 6590sk za apartman. Apartmany su zariadene novsim nabytkom, maju aj mikrovlnku, trezor, tv so slovenskym kanalom a ti co chodia do apartmanov vedia ze postelne povlecenie je za priplatok. Tu to mame uz v cene aj s uterakmi a aj toalenymi potrebami. Co je starost menej. A samozrejme mame aj plazovy servis a mal by tam byt aj bazen len to neviam ci v tak skorom termine uz

bude funkcny. K apartmanu mame aj jedno parkovacie miesto na krytom parkovisku ktore sa na noc zamyká. K hotelu a apartmanom patri aj detske ihrisko . No proste co si viac priat. Uz sa moc tesime. Kedze ideme autom chceme sa ist pozriet znova do benatok a po ceste domov z dovolenky sa chceme zastavit v Lignane v Zoo. Dufam ze bude znova super . Lenka
lenkaont
28.03.07,13:49
Este mam pre vas jeden typ od cestovnej kancelarie
Lomnica Tour - Lido Degli Estenci
Da sa tam ist do kempa s polmenziou od cca 3000sk na osobu. Boli tam znami a chvalili si. Vraj im varila ceska a ze chodili aj na duplu:D . Vyzera to lakavo. My sme sa to zial dozvedeli az ked sme mali zaplatenu nasu dovolenku, ale ak to bude aj o rok tak isto za taku cenu pojdeme. Lenka:D
aduliak
29.03.07,05:25
Ahojte....pripajam sa k samej chvale na Taliansko.....Boli sme v Lido Degli Estenzi a bolo uzasne, apartman hned pri plazi, krasna plaz....super, odporucam. Dalsi rok sme boli na Palmovej riviere - Martinsicuro (este par kilometrov pod Rimini), tam sme boli v kempe a taktiez si nemozem na nic stazovat....ciste sprchy, ihriska, bazen, no parada, boli sme cez Fifo a dobre tam aj varili...a nakoniec sme boli na Sicilii a aj ked ta cesta trvala dlhsie, ale ten zazitok z tohto ostrova je uzasny....ciste teple more, krasne pocasie a rozne vylety....
SilviaS
29.03.07,05:36
Čaute všetci!!
Ja odporúčam LIDO DI JESOLO je tam super nie je to ďaleko myslím cesta je to dosť blízko more je pekné hotely a služby sú na vysokej úrovni!!!
Ja som veľmi spokojná ako každý rok aj tento sa tam zasa chystám a mám dobrú cestovku s ktorou cestujem do Talianska už 6.rok a vždy bolo super!!!
Pekný den praje Silvia:) :) :) :) :)
VERONIKA6
29.03.07,05:40
Bola som v Taliansku viackrát. V Benátkach, Lido di Jesolo, neskôr na juhu v Kalábrii v meste Scalea /bolo tam nádherne/ na najviac ma očarila Sicília. Boli sme pri Catánii, bolo to krásne miesto, absolvovali sme aj fakultatívny výlet na Liparské ostrovy na ostrov Vulcáno. Treba vidieť, bola to nádhera. Ale pre rodiny s malými deťmi odporúčam Lido di Jesolo alebo Kalábriu.
RENATAW
26.07.07,06:53
Ahojte poraďaci,
chcela by som Vás poprosiť o info, či niekto nemá skúsenosti s dovolenkou v Bibione ale presne v apartmánoch Mauro /žlto-modrá asi 4 posch. budova/. V auguste tam ideme a jedine čo viem, že je asi 200 m od mora. Chcela by som info od niekoho kto tam už bol.

ďakujeme a prajem Vám príjemne strávenie dovoleniek
anka_p
26.07.10,06:52
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na dovolenku na Sicílii. Máte skúsenosti? S ktorým hotelom? Bol aj niekto v Aranella resort? Dakujem za rady.
truch
03.08.10,11:25
Chcela by som ísť v septembri do Bibione. Poznáte niekto tento hotel?
http://www.serenissima-bibione.it/
andreaS
03.08.10,11:32
aj my by sme radi do talianska v septembri... minuly rok sme boli v polovici septembra v caorle a ja som sa do tejto krajiny zamilovala... najvacsiu radost mi robilo nakupovanie... ale v potravinach :D

lenze mame dvoch psov a dovolenka pripada do uvahy len s nimi... takze budem hladat dake sukromie, idealne s bazenom... "nenarocne" :D ale vsetko zavisi od toho v akom stadiu bude nasa stavba... mozno bude "len" malta... ;)
ZuzanaA
03.08.10,12:11
Adi, ak sa ti podarí nájsť niečo, kde ťa vezmu aj so psami, daj prosím vedieť. Minulého roku ste boli bez nich? Ja som bola v Caorle nejaké 4 roky dozadu a všade na pláži bol zákaz vstupu so psom :(.
Dáša_
03.08.10,12:39
V bibione je 100% pláž pre psov - sektory sú číslované a toto je hne´d prvý - ak to poznáte, tak je to smerom ku majáku

http://www.laspiaggiadipluto.com/page.php?2
andreaS
03.08.10,12:40
zuzka, minuly rok tam bolo psikov dost... dovolenkarov ani nie, co nam ale vyhovovalo... a priamo v tom apartmanovom dome, kde sme boli ubytovani, tak dokonca na nasom poschodi mali maleho psika... strasne rozkosni hafan... aj lehatka sme mali pri sebe a ten krpec si vyhrabal kazdy den jamu pod lehatko a tam cucal :D a posledny den co sme tam boli bol na plazi aj ujo na koni... konik sa vytoto rovno tam... :( esteze sme vtedy uz nekupali...

akurat ze mali vyhradene miesta na vencenie, resp. zakazy vencenia na travnatych plochach...

inak mne by so psikom nevyhovovala taka masova plaz aj ked tych ludi tam bolo neporovnatelne menej ako teraz... vid http://www.caorle.com/webcam4.php - "nasa" plaz... v septembri bola aj teplota pre psikov lepsia a ludi bolo asi 1/10 z toho co teraz...

ps: my sme boli bez psa... vtedy sme mali este len jedneho... az od vianoc je nas o jedneho viac ;) tak sme jedneho mohli nechat u svokry... dvoch jej ale nenecham... chcela som druheho, tak uz musime pocitat vsade so psikom... nebudem nikoho otravovat... maximalne by som este poprosila kamaratky chovatelky, aby mi postrazili mladeho a starsieho by sme opat dali ku svokre ;) ale chcem ist radsej s nimi... nech aj oni maju zmenu ;) a bazen by som uvitala hlavne kvoli srsti,nerada by som mlademu pokazila srst pieskom... neviem ako to je s udrzbou psej srsti pri mori... musim zistit...
truch
03.08.10,18:39
Chcela by som ísť v septembri do Bibione. Poznáte niekto tento hotel?
http://www.serenissima-bibione.it/
posúvam si:):):)
ZuzanaA
04.08.10,07:14
zuzka, minuly rok tam bolo psikov dost... dovolenkarov ani nie, co nam ale vyhovovalo... a priamo v tom apartmanovom dome, kde sme boli ubytovani, tak dokonca na nasom poschodi mali maleho psika... strasne rozkosni hafan... aj lehatka sme mali pri sebe a ten krpec si vyhrabal kazdy den jamu pod lehatko a tam cucal :D a posledny den co sme tam boli bol na plazi aj ujo na koni... konik sa vytoto rovno tam... :( esteze sme vtedy uz nekupali...

akurat ze mali vyhradene miesta na vencenie, resp. zakazy vencenia na travnatych plochach...

inak mne by so psikom nevyhovovala taka masova plaz aj ked tych ludi tam bolo neporovnatelne menej ako teraz... vid http://www.caorle.com/webcam4.php - "nasa" plaz... v septembri bola aj teplota pre psikov lepsia a ludi bolo asi 1/10 z toho co teraz...

ps: my sme boli bez psa... vtedy sme mali este len jedneho... az od vianoc je nas o jedneho viac ;) tak sme jedneho mohli nechat u svokry... dvoch jej ale nenecham... chcela som druheho, tak uz musime pocitat vsade so psikom... nebudem nikoho otravovat... maximalne by som este poprosila kamaratky chovatelky, aby mi postrazili mladeho a starsieho by sme opat dali ku svokre ;) ale chcem ist radsej s nimi... nech aj oni maju zmenu ;) a bazen by som uvitala hlavne kvoli srsti,nerada by som mlademu pokazila srst pieskom... neviem ako to je s udrzbou psej srsti pri mori... musim zistit...

Tiež by som radšej uvítala pláž s menším počtom ľudí :) . Ešte sa obávam, či by nemohol byť v našom prípade problém aj s veľkosťou psa, niekde zvyknu písať, že pes áno, ale len malý. Náš nie je žiadny drobec, ale zas nie je to ani doga, je to veľký pudel. Pre nás tá dovolenka bude aktuálna až budúce leto, len si už teraz hľadám info. Ale to vyčesávanie dvoch amerických kokrov od piesku ti nezávidím. ;)
Daggmar
23.09.10,10:25
Práve som sa vrátila z Talianska - Lignano sabbiadoro, tiež je tam krásna pláž pre psíkov za vstupnou bránou číslo 1 pri majákoch.
MIRCO1972
20.06.11,23:07
Ahoj RENATAW.

Poprosím ťa skús si spomenúť ako bolo v apartmáne Mauro v Bibione. Idem tam tento rok aj s rodinou. Dá sa tam niekde poblízku nakúpiť a tak?

Ďakujem.


MIRCO
andreaS
21.06.11,06:53
my sme si dali vylet z caorle do bibione, navigacka ukazovala dake nakupne centrum, no boli to bezne potraviny...

co nam ale nevadilo, lebo tam mali fantasticke ceny na "nase" overene oleje. Kupujeme v taliansku olej sasso v zelenej plechovke, 1l ... a predminuly rok, co som tam bola ja naposledy zatial, tak som objavila hroznovy olej... fantasticky na vyprazanie... nie ten salatovy hroznovy, co sa u nas predava za neskutocne ceny, ale tento je v skle a na prvy dojem vyzera ako vino, ale je v oddeleni olejov :D ... hroznovy olej ma vysoky bod palenia, preto je mozne ho "vypeckovat" a cokolvek co osmazite zdaleka nenasiakne tolko mastnoty, dokonca ked som robila karfiol som ho ani nepredvarala a po vytiahnuti na papierovy obrusok bolo minimalne oleja na tom papieri... a este nesmrdi byt vyprazanim... vobec nie je ziadny pach po vyprazani, len vona jedla... som sice trosku mimo hlavnej otazky... ale ja potraviny v taliansku zboznujem... ;) pre mna je to vacsie lakadlo ako obchody s oblecenim :D

este co sme tam kupovali, bola tuba majoneza s kecupom... velmi dobre na chlebik vo vajicku ;) a fantasticke cantuccini mandorle... take suchariky mandlove... tvrde ako kamen, ale ku kave ci caju fantasticke! ;)

neviem sa dockat, kedy pojdeme opat do talianska... potraviny zo slovenska nebudeme brat ziadne... ;)
alaya1
21.06.11,17:04
Andrea, bola si s pesikmi?
andreaS
21.06.11,17:23
bohuzial sme sa este nedostali :( ... ale chceme ist... len zvazujem, ci ist aj s nimi, teda hlavne s vystavnym... lebo ze piesok vysusuje srst :( a ja som chcela tak, aby si aj oni uzili vodu (samozrejme, tam kde je to urcene aj pre psiky a v case ked nie je az tak teplo) a nie aby prespali cely den niekde zatvoreny... :( .. toto by jedine splnal minidomcek s vlastnym bazenom a malou zahradkou... uvidime, co pride o dva mesiace... je dost mozne, ze budeme "na malte" :D
deli.
10.02.12,11:16
my sme boli minuly rok v Caorle, Giardini di Altea. Bolo super. Aj s deťmi.
Tento rok chceme do Bibione. Nebol niekto nahodou vo villa Alemagna?
radka@giganetsro.cz
10.05.14,12:55
My chodievame do Bibione: http://bibione.nasa-dovolenka.sk (http://bibione.nasa-dovolenka.sk/) . Pláž je pozvoľná, a dá sa nájsť aj pokojné ubytovanie stranou .