Natallka
22.01.07,12:45
Este mam na Vas jednu otazocku,nesuhlasi mi na konci roka v JU v programe POHODA banka mam tam rozdiel o 0,02 hal ako na bankovom vypise.
Uz som zistila aj chybu ale neviem si to nijako opravit.Urobila som ju tak ze ked som davala uhradzat zahranicnu fakturu s nejakym kurzom ktory som mala na bankovom vypise tak mi to prepocital program o 0,01 hal menej a asi za dalsi mesiac sa mi stalo to iste takze na konci roka mam rozdiel o 0,02 hal.
Viete mni poradit ako by som si to opravila alebo co s tym rozdielom?Asi to musi sedet aj na tie stotiny ze?No len neviem ako to spravim.
Dakujem vopred.
Dada
24.01.07,04:44
Vymaž si tú položku na ktorej ti "lietajú" tie haliere, nezabudni si opísať dátumy a čísla výpisu aké ti priradilo. Potom to nahoď znova, ale správne a dátumy a číslo výpisu prepíš na pôvodné a je to.
Natallka
24.01.07,10:32
Vymaž si tú položku na ktorej ti "lietajú" tie haliere, nezabudni si opísať dátumy a čísla výpisu aké ti priradilo. Potom to nahoď znova, ale správne a dátumy a číslo výpisu prepíš na pôvodné a je to.

DADA to aj mna napadlo len mi nejde do toho vstupit ale uz som sa docitala ze asi musim zmazat aj DPH lebo mi to nejde asi pre to.No ale aj tak ked to bolo v eur a potom prepocitane tak neviem ako si to opravim lebo mam to tam dobre nahodeny ten kurz ale ked to je na stotiny tak program mi to prepocital o 0,01 menej ci viac uz ani neviem.Mozem si to aj rucne ten 0,01 hal prepisat?
Dik moc za radu.
Dada
25.01.07,04:38
DADA to aj mna napadlo len mi nejde do toho vstupit ale uz som sa docitala ze asi musim zmazat aj DPH lebo mi to nejde asi pre to.No ale aj tak ked to bolo v eur a potom prepocitane tak neviem ako si to opravim lebo mam to tam dobre nahodeny ten kurz ale ked to je na stotiny tak program mi to prepocital o 0,01 menej ci viac uz ani neviem.Mozem si to aj rucne ten 0,01 hal prepisat?
Dik moc za radu.

Musíš si zrušiť aj priznanie DPH a kurz si prispôsobíš na toľko desatinných miest, aby ti to celé presne sadlo.;)
Natallka
25.01.07,06:28
Musíš si zrušiť aj priznanie DPH a kurz si prispôsobíš na toľko desatinných miest, aby ti to celé presne sadlo.;)

DADKA dik moc no som uz ako hotentot s toho no ale nechapem ked mam napriklad na bankovom vypise kurz 35,658 a nahodim ho tak tak aj tak tam budem mat rozdiel tych 0,01 a zmenit kurz ako mam na bankovom vypise to je blbost tak asi jedine tak ze rucne akmi to pojde tak prepisem tu stotinu haliera hm?
Este raz diiiik.
Dada
25.01.07,06:31
DADKA dik moc no som uz ako hotentot s toho no ale nechapem ked mam napriklad na bankovom vypise kurz 35,658 a nahodim ho tak tak aj tak tam budem mat rozdiel tych 0,01 a zmenit kurz ako mam na bankovom vypise to je blbost tak asi jedine tak ze rucne akmi to pojde tak prepisem tu stotinu haliera hm?
Este raz diiiik.

Dáš kurz 35,6581 napríklad, aby ti presne ten halier sadol. Z haliera sa predsa nestrieľa. :confused:
Natallka
25.01.07,12:37
DADA dik no vyskusam to snad mi to bude sediet:)
Natallka
27.01.07,15:16
DADA dik moc uz sa mi to podarilo huraaaaaa:)
evina
27.01.07,15:19
Keď sa tak zamyslíte, ako sa musíme natrápiť kvôli 0,01 hal tak neviem, či sa mám smiať alebo plakať :)mimotemy
Natallka
27.01.07,19:48
Keď sa tak zamyslíte, ako sa musíme natrápiť kvôli 0,01 hal tak neviem, či sa mám smiať alebo plakať :)mimotemy

EVINA no uz je to aj mne smiesne no nabuduce budem uz mudrejsia zasa som sa nieco vdaka vam vsetkym naucila
evina
27.01.07,19:58
EVINA no uz je to aj mne smiesne no nabuduce budem uz mudrejsia zasa som sa nieco vdaka vam vsetkym naucila

No veď teraz, ale niekedy by som sa najradšej ani nevidela, keď tri hodiny hľadám haliere, ktoré v skutočnosti ani neexistujú, lebo to sa stane bežne :)
Paula
27.01.07,20:19
mimotemy A tak, ako nechtiac nastúpi človek do nesprávneho autobsu, tak nechtiac aj niekedy napíše napr. namiesto 857 sumu 875....stokrát potom prepočítava, resp. hľadá preklep v softe alebo na papieri....a nevidí ho a môže zradu hľadať hoci celú noc.........treba od zrady na chvíľu odísť a keď sa k nej vrátiš, na čudo, hneď ju nájdeš:)