Luci
03.01.05,14:56
V septembri 2004 sme vo firme kúpili nové auto. Teraz som zistila, že sme zabudli zaplatiť cestnú daň a samozrejme podať daň. priznanie.
Priznanie som už vyplnila a daň pripravila na zaplatenie. Obávam sa však, či mám nárok na uplatnenie daňových výdavkov (ktoré súviseli s týmto vozidlom) v daňovom priznaní k dani z príjmu za rok 2004, keďže cestnú daň dodatočne zaplatím až v roku 2005 :-(
Poradí mi niekto?
Majka
03.01.05,13:59
Najlepsie je zavolat si na DU a opytat sa priamo ich tam kam patris pretoze som sa popalila na vlastnych chybach ze na DU v Senci mi povedali nieco ine ako v Ziline a zarovev v BA, je to des a hroza ako si protirecia, ked ti DU tam kam patris povie co a ako urobit tak je najlepsie urobit podla ich "pravidiel"

tu si pozri kalkulacku kolko budes asi platit penale ked si nezaplatila dan....vypocitaj si to.
http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/_s.7_0_A/7_0_JR?cID=6_0_2C4&nID=7_0_E2Q''
Heni
03.01.05,14:06
ja si myslím, že ak to zaplatíš dodatočne spolu s urokom z omeškania/penále, tak by si si tie výdavky súvisiace s týmto vozidlom mohla uplatniť.
(načo by si platila cestnú daň, ak si nemôžeš uplatniť prislúchajúce výdavky? tak by som to spätne nezacvakala...)
Ale Majka má pravdu, je lepšie sa spýtať tých, čo to potom budú kontrolovať...
accad
03.01.05,14:15
Áno, daňové výdavky za používanie motorového vozidla na podnikanie si môžeš uplatniť. Z oneskoreného podania priznania k cestnej dani a jej zaplatenia bude sankcia.
Luci
03.01.05,14:16
Ja som na daňový už telefonovala so strašne "príjemnou" pani, tak skúsim ešte napísať na DRSR, uvidím, ako sa vyjadria. Ale logické sa mi zdá uplatniť si výdavky, keďže daň doplatím.
Ďakujem za pomoc.
Majka
03.01.05,14:21
ak mozem byt uprimna, v tomto uctovnom obdobi sa odpovede z drsr tak skoro nedockas,lepsie je si to overit telefonicky na hociktorom DU,nemusis povedat ze tam nepatris, zavolaj vypytaj si niekoho kto ma na starosti cestnu dan ze potrebujes poradit a hovoto. ja som to tak urobila minuly tyzden v Za, moc "ochotna pani inzinierka" mi to super vysvetlila a nebol problem,donutila som ju aby mi to vysvetlila.

vela stastia.

inac, tusim do 15.1 treba podat danove priznanie k dani motorov.vozidiel a do 31.1. zaplatit na r. 2005 tak je najvyssi cas si vysporiadat staru zalezitost. ono by to bolo vsetko ok keby si si bola na to spomenula do 31.12 /aj ja som za jedneho zivnostnika platila spatne,bolo to ok/ ale ako je to ked zaplatis v r.2005 za r. 2004 nemam tusenia,to som sa tej pani nepytala.
Paula
03.01.05,14:37
Súhlasím s accad. K priznaniu cestnej dane za r.2004 by som dala sprievodný list, kde by som napísala, že dávam dodatočné priznanie pre zábudlivosť. Do 31.3. iste pošlú výmer sankcie alebo vyjadrenie, že to neakceptujú. V prípade sankcie budeš vidieť "na papieri" -to je dôležité, či si môžeš výdavky uplatniť. V prípade neakceptovania ti daň vrátia (alebo písomne požiadaš o zápočet s inou daňou).

Čo je na papieri, je berná minca.
Majka
03.01.05,14:40
to je akceptovatelne na DU "dodatocne danove priznanie.... za zabudlivost.... ?"

:)
bodliak
03.01.05,14:55
"iste pošlú výmer sankcie alebo vyjadrenie, že to neakceptujú"

Moze DU neakceptovat zaplatenu dan ? Na zaklade coho ?
Sankcie su jasne, na to su pomerne presne pravidla.
Paula
03.01.05,14:56
Nuž, napísala som ako som napísala.... Dôvod nejaký je na pisateľovi, predpokladám len, že ak bude dôvod, odpovedia. Nemám na šťastie vo svojich firmách problém napísať pravdu na DÚ,ak sa mimoriadne niečo vyskytne,pretože nás poznajú už 10 rokov ako "disciplinovaných" .
Beata
03.01.05,14:56
Žiadne listy o zábudlivosti, ani nič podobné DÚ neakceptuje (nie sme na ZŠ ;)). Skrátka treba zaplatiť dodatočne, DÚ vyrúbe sankcie, zaplatí sa to a to je celé. Samozrejme, že výdavky za používanie tohto auta si môžeš uplatniť! Veď preto budeš platiť, hoci oneskorene, aby si si mohla uplatniť výdavky. Aký by malo význam platiť dodatočne daň, keby si auto nepoužívala na služobné účely?!
Majka
03.01.05,14:59
v ziadnom pripade by som necakala ci mi DU odpise ze si mi to akceptuje alebo nie, overila by som telefonicky,podala dan.priznanie,zaplatida dan + penale, napisala spriveodny list -oznamenie ze dan bola dodatocne zaplatena a hotovo.
je to na kazdom ako si zvazi danovu problematiku.
Beata
03.01.05,15:00
Ešte jedna vec mi napadla. Keď som takto platila cestnú daň, oneskorene, vypočítala mi sankciu hneď na odd. kontroly, klient ju zaplatil a keď nám prišiel výmer, tak už to bolo vlastne vysporiadané.
To len tak na okraj.
Majka
03.01.05,15:02
Beata, ja som si ju vypocitala podla ich kalkulacky na stranke danoveho riaditelstva,overila na DU ci je suma spravna a zplatila, do 3tyzdnov mi prisiel vymer ktory uz bol vysporiadany, to som urobila vlani a teraz 30.12 som tiez spatne za 10mes. dodanovala.myslim ze je to korektne,nemal by byt problem.
KATKA H
04.01.05,10:12
Mala som taku skusenost. Zavolala som na DU kam patrim, co sa mi stalo. Pracovníčka mi poradila,aby som hneď poslala daňové priznanie a zaplatila daň.
Bolo to pred 2 rokmi. Do výdavkov / tiež po overení/som to dala v tom roku, keď to bolo zaplatené. Penále som neplatila. Hoci možno ešte budem, keď to budú kontrolovať.


[