yvadasis
22.01.07,14:49
Ahojte poradaci, v zaciatkom oktobra 2006 som kupila domcek s pozemkom, hned koncom oktobra sa mi ho po ciastocnej rekonstrukcii podarilo predat. Viete mi poradit co vsetko musim absolvovat, a kde vsade to mam nahlasit .. Dakujem pekne a pozdravujem vsetkych :)
mysimis
22.01.07,15:25
Musíš si podať daňové priznanie na daň z príjmu.
Anja111
22.01.07,15:30
Ahojte poradaci, v zaciatkom oktobra 2006 som kupila domcek s pozemkom, hned koncom oktobra sa mi ho po ciastocnej rekonstrukcii podarilo predat. Viete mi poradit co vsetko musim absolvovat, a kde vsade to mam nahlasit .. Dakujem pekne a pozdravujem vsetkych :)

Prinajmenej vždy do 30 dní od zápisu do katastra na Mestský úrad.
mysimis
22.01.07,15:43
Prinajmenej vždy do 30 dní od zápisu do katastra na Mestský úrad.

Anja111 tam mám pocit, že priznanie na daň z nehnuteľnosti sa už podávať ani nemusí, lebo v jednom roku bola nehnuteľnosť aj kúpená aj predaná, čiže vlastnícke právo k 31.12.2006 nie je. Zase je to len predpoklad, lebo neviem či kúpa a predaj už prebehli aj cez katastrálny úrad. Ohľadom tej nehnuteľnosti tu je veľmi málo info. Preto som v príspevku č. 2 odpovedala len jednoducho.
Anja111
22.01.07,15:52
Anja111 tam mám pocit, že priznanie na daň z nehnuteľnosti sa už podávať ani nemusí, lebo v jednom roku bola nehnuteľnosť aj kúpená aj predaná, čiže vlastnícke právo k 31.12.2006 nie je. Zase je to len predpoklad, lebo neviem či kúpa a predaj už prebehli aj cez katastrálny úrad. Ohľadom tej nehnuteľnosti tu je veľmi málo info. Preto som v príspevku č. 2 odpovedala len jednoducho.

Súhlasím. Ale aj v prípade, že to bolo všetko v jednom roku a teda nebude podávať DP a ani platiť daň z nehuteľnosti, je povinná oznámiť Mestskému úradu tak nákup ako aj predaj nehnuteľnosti, vždy do 30 dní od zápisu do katastra.
Fany
22.01.07,15:54
Na mestský úrad nie, tam daňové priznanie dáva iba ten, kto je majiteľom k 1.1. - zapísaným v katastri nehnuteľností. Ale patrilo by sa to tam ohlásiť. Do dańového priznania na daň z príjmu uviest príjem z predaja a do výdavkov skutočné výdavky. Mal by to byť paragraf 9, ak sa nemýlim, pokiaľ to prebehlo mimo podnikania.
mysimis
22.01.07,16:03
Súhlasím. Ale aj v prípade, že to bolo všetko v jednom roku a teda nebude platiť daň z nehuteľnosti, je povinná oznámiť Mestskému úradu tak nákup ako aj predaj nehnuteľnosti, vždy do 30 dní od zápisu do katastra.

Anja111, naozaj nie je potrebné podať DP na daň z nehnuteľnosti. Podáva sa len oznámenie o kúpe a o predaji.
Anja111
22.01.07,16:09
Anja111, naozaj nie je potrebné podať DP na daň z nehnuteľnosti. Podáva sa len oznámenie o kúpe a o predaji.
Veď tak som to aj myslela, len som to asi napísala nezrozumiteľne. Ďakujem za upozornenie. Pokúsim sa príspevok upraviť, aby niekoho nepomýlil.