Kaťa
22.01.07,18:47
rada by som sa spytala na zakladne udaje, ktore sa tykaju pokladne. pretoze mam problem s nadriadenym. kto ma mat peniaze u seba a vydavkovy a prijmovy blocek vypisuje a schvaluje, kto vedie pokladňu, kto vybera peniaze od ziakov za MŠ a ŠKD? ja som ekonomka a to vsetko + uctovnictvo + mzdy + mz.agendu + hm. pomoc robim ja. jednoducho to nestiham. a nie to este 6 krat do dna chodia deti ku mne platit. podla mna by peniaze za MŠ a ŠKD mali vyberat ucitelky. ale poradte mi ak sa mylim alebo napiste zakon kde na nieto moje otazky najdem odpoved.:confused:

dakujem
bef
22.01.07,20:19
U nás v MŠ robím to isté len s tým rozdielom, že vediem len pokladňu na drobné nákupy. Za stravu a prevádzkové náklady sa u nás platí šekmi a tie má na starosti vedúca školskej jedálne. Vypisuje ich, vedie evidenciu i kontroluje úhrady a hlavne nemá priamy kontakt s peniazmi. (Inak je potrebné mať podpísanú hmotnú zodpovednosť). Vypísané šeky dávajú rodičom učiteľky. Vôbec sa nečudujem že to nestíhaš, veď predsa ekonóm nemôže robiť všetko, ale práve z titulu svojej funkcie skús dať svojmu nadriadenému prijateľný návrh na riešenie.

Veľa úspechov a trpezlivosti

Pekný deň :)
eva212
24.01.07,06:53
Ahoj Kaťa,
viem o čom hovoríš. U nas v škole vyberaju poplatky MŠ a ŠKD učiteľky, ktoré mi donesu peniaze spolu so zoznamom deti za ktore maju úhradu a to 1x mesačne. Inač by som sa zblaznila. Ak to nebudeš môcť presadiť skús si zaviesť 1-2 dni v mesiaci na výber týchto poplatkov. Práca ekonómky v škole je nedocenená. Ešte aj tie príspevky deťom v HN. Ja ich mám 157. Idem sa zbláznieť z týchto dávok, štipendiá .... sme ako vysunutá prevádzka UPSVaR. Ešteže je tu porada kde sa môžem "vykričať".

Prajem pevné nervy a veľa úspechov.
Kaťa
06.02.07,18:22
ale tieto podmienky kto má čo robiť je podľa nejakeho zakona alebo po dohode so zamestnavateľom, a ma to byt aj v naplni prace.
eva212
07.02.07,12:30
Podmienky určuje zamestnávateľ, keďže ide o peniaze malo by to byť aj v náplni práce - aby boli hmotne zodpovední za vyzbierané peniaze.
Držím Ti palce.
sujang
14.02.07,10:19
U nás vyberanie poplatkov mám na starosti ja ako ekonómka , ale mi to praktizujeme formou šekou a internet bankingu . Je to pre mňa jednoduchšie ako keby som mala príjmy vyberať v hotovosti. Aj u Vás by to bolo tak jednoduchšie . Podľa mňa si zbytočne pridávate robotu navyše , nakoľko treba vypisovať doklady a trápiť sa s hotovosťou
ZlaticaB
14.02.07,12:26
Viem Ťa Kati pochopiť, pretože ja som tiež ekonóm na škole a robím podobne to čo aj ty. Vybavila som si akurát to, že peniaze za ŠK vyberá vychovávateľka a raz mesiačne mi prinesie zoznam detí s peniazmi. Predávam aj strávne lístky pre žiakov ale mám na to určené pokldničné hodiny tj každý deň od 7.30 do 8.00 hod. ale je toho veľmi veľa. Súhlasím, že práca ekonómky na škole je nedocenená a najhoršie na tom je to, že každý si myslí, že urobíš výplaty a máš veget...