tina76
22.01.07,19:18
ahojte,
prosim vas o radu - co robit, ked:
zamestnanec sa dal vypisat na PN v piatok. Cez vikend v praci nebol, v pondelok minuly tyzden priniesol PN s tym, ze ju ide zrusit a v utorok pride normalne do prace. PN listok sme mu teda nechali. V ten den sme odchadzali na sluzobnu cestu a vratili sme sa v nedelu - vcera. Dnes chalan prisiel rano do prace a oznamil nam, ze on tu marodku nebol zrusit, pretoze sa tam nejak nedostal.....:mad:
cize: je vlastne doteraz na PN, pritom bol normalne v praci a papiere nosil vo vrecku!
CO by sa nam s tymto teraz patrilo urobit??
dakujem vopred za odpoved.
v
tina76
22.01.07,18:25
ahojte,
prosim vas o radu - co robit, ked:
zamestnanec sa dal vypisat na PN v piatok. Cez vikend v praci nebol, v pondelok minuly tyzden priniesol PN s tym, ze ju ide zrusit a v utorok pride normalne do prace. PN listok sme mu teda nechali. V ten den sme odchadzali na sluzobnu cestu a vratili sme sa v nedelu - vcera. Dnes chalan prisiel rano do prace a oznamil nam, ze on tu marodku nebol zrusit, pretoze sa tam nejak nedostal.....
cize: je vlastne doteraz na PN, pritom bol normalne v praci a papiere nosil vo vrecku!
CO by sa nam s tymto teraz patrilo urobit??
dakujem vopred za odpoved.
v
D betka
22.01.07,18:32
Ja by som išla tú PN-ku nahlásiť do soc.poisťovne, keďže sa už začal 11.deň /ak som dobre počítala/. A lekár tú PN-ku spätne asi nebude vedieť stornovať. Odpracované dni, ak chcete, formou odmeny viete preplatiť.
tina76
22.01.07,18:44
no, ja by som mu dala skor "pokutu", ale co uz..
a bude to v pohode takto? no problem?
D betka
22.01.07,19:07
Čo sa týka SP, tak áno. Tam sa PN-ka nahlasuje so troch dní po desiatom dni PN - čo ešte stíhate. A čo sa týka prvých 10 dní, treba vyplatiť PN a nie odpracované dni. No a "odmena" /teraz už len "/ je na zamestnávateľovi.
Mohol by sa ale ešte niekto vyjadriť .
endrju
22.01.07,19:19
Nosenie PNky vo vrecku a prítomnosť v práci mi napovedá, že asi je na tej PNke uvedená nejaká "špecifická" diagnóza. :cool:

Ešte si dovolím pripomenúť, že nárok na náhradu príjmu / nemocenské je dosť vážne podmienený tým, že nemá príjem.
Tiež som v zákonoch kedysi čítal niečo dodržiavaní liečebného režimu. Je súčasťou "terapie" aj to nosenie PNky vo vrecku? :eek:
ALDA
22.01.07,22:18
Doslova chaoz, ale zbytočný. Porušil liečebný režim a ja by som mu nezaplatila žiadnu náhradu a mal by problém aj so SP.
makovnik1
23.01.07,05:29
a naozaj nejde spätne ukončiť PN-ka ? vystaviť spätne má určité podmienky, ale ukončiť možno ide. zavolala by som asi tomu lekárovi či by ju mohol ukončiť k tomu pondelku.
brm
23.01.07,05:45
nerob to, len chlapa utvrdíš v tom, že je nepostihnuteľný a všetko sa mu prepečie...bude ti skákať po hlave...a ked sa to prepečie jednému tak to budú skúšať aj ďalší...preplať pn prvých desať dní, od jedenásteho nahlás na sociálku a je len na tebe či mu nejako zohľadníš neskôr odrobenú maródku...ked je raz marodka vystavená niet nad čím špekulovať...aj lekári predsa nahlasujú svoje na zdravotky na sociálku...nie je to sranda
Evaman
23.01.07,06:46
No a ešte keď nahlásiš na sociálku , nezabudni aj na zdravotnú poisťovňu najneskôr do konca nasl.mesiaca po mesiaci, v kt. bola maródka.
tina76
23.01.07,09:00
dakujem za vsetky odpovede, dnes siel typek k doktorovi, som zvedava, co vymysleli... :D
makovnik1
29.01.07,09:57
nerob to, len chlapa utvrdíš v tom, že je nepostihnuteľný a všetko sa mu prepečie...bude ti skákať po hlave...a ked sa to prepečie jednému tak to budú skúšať aj ďalší...preplať pn prvých desať dní, od jedenásteho nahlás na sociálku a je len na tebe či mu nejako zohľadníš neskôr odrobenú maródku...ked je raz marodka vystavená niet nad čím špekulovať...aj lekári predsa nahlasujú svoje na zdravotky na sociálku...nie je to sranda

Síce Vás všetkých na jednej strane chápem - tiež mám hlavu ako melón, ked z-ci majú voľný postoj k rôznym potvrdeniam, ... a aj k týmto PN, ...
ale !!! čo myslíte, prečo zamestnávateľ na ukončení PN-ky potvrdzuje kedy zamestnanec skutočne nastúpil do zamestnania???
ani očr, ani pn mi na sociálke (aspoň v BA) nevezmú, pokiaľ tam nie je uvedené kedy zamestnanec naposledy pracoval pred nástupom na pn, očr a kedy bol po ukončení jeho skutočný nástup do práce. A moje dátumy sa vôbec nemusia zhodovať s doktorskými.
Je fajn vytrestať zamestnanca - ten sa však k svojim peniazom má ako dostať, avšak účtovník si zbytočne môže narobiť robotu.
Toť len môj skromný názor...