Ivonn
22.01.07,21:05
Ahoj poraďaci
Potrebujem užitočnú radu ako na to
SZČO,platca DPH, JÚ mal dopravnú nehodu kedy prišlo k poškodeniu automobila ktoré využíva na podnikanie.
Ako poškodený dal auto opraviť a servis mu naučtoval v mesiaci 11/2006 opravu vo výške 76686,- s toho DPH 12244.
Poisťovňa mu však preplatila iba 43223,- čím mu onížila sumu o DPH 12 244,- a 21 219 ,- ako odpočet zhodnotenia.
Urobím správne ak mu uznám DPH na vstupe a zbytok ceny neuhradenej ( 21 219 ) doporučím požadovať od vynníka , auto bolo dávno odpísané a už je len evidované .
A zatiaľ uhradil servisu iba 43 223,- v tomto mesiaci .
Dakujem za radu .
vikinka
22.01.07,20:16
DPH pri oprave možeš uplatniť na vstupe z fa.zo servisu.
Ivonn
22.01.07,20:37
tak som zatiaľ aj urobila len ma zaskočilo že poisťovňa tu sumu o DPH onížila a ako postupovať s úhradou zatiaľ z tejsumy uhradil spomínaných 43... tis., a DPH 12 244 chce zaplatiť do týždňa ( servisu). Len neviem ako zareaguje vynník a či mu má vôbec význam písať aby ten zostatok uhradil a komu ak fa je na poškodeného má mu to bez DPH prefaktúrovať? Je to s.r.o.
Dakujem
ALBO
23.01.07,07:54
tak som zatiaľ aj urobila len ma zaskočilo že poisťovňa tu sumu o DPH onížila a ako postupovať s úhradou zatiaľ z tejsumy uhradil spomínaných 43... tis., a DPH 12 244 chce zaplatiť do týždňa ( servisu). Len neviem ako zareaguje vynník a či mu má vôbec význam písať aby ten zostatok uhradil a komu ak fa je na poškodeného má mu to bez DPH prefaktúrovať? Je to s.r.o.
Dakujem
Poisťovňa vám spravne uhradila cenu bez DPh, pretože na DPH máte nárok na odpočet- mate Fa od servisu.-uplatnite si daň.
Rozdielom, ktorý predstavuje znížené plnenie kôli amortizácii vozidla, nemôžete predsa zaťažovať servis. SErvis má právo na preplatenie plnej Fa.
škodu ktorá vám vznikla môžete požadovať(vysúdiť) len od vinníka .
Ivonn
23.01.07,17:00
ok dakujem
:)