IVEB
22.01.07,07:17
Neviem či svoju otázku správne zaradím, ale jedná sa mi o obsah mzdového listu , nakoľko každý mzdový program ho má iný . Zákon o dani z príjmov hovorí , že mzdový list okrem iných náležitostí musí obsahovať aj úhrn vyplatených zdaniteľných miezd bez ohľadu na to ,či ide o peňažné plnenie alebo nepeňažné plnenie.

Viete mi niekto vysvetliť , čo presne je myslené pod týmto pojmom? Pýtam sa to hlavne aj preto , že potrebujem našim softweristom presne zadať údaje do programu , a pojem , ktorý uvádzam vyššie nie je uvedený v žiadnych mzdových programoch napr. OLYMP,SOLID a pod.

Nakoniec som z toho tak popletená , že vlastne ani neviem , čo sa považuje za mzdu , práve v súvislosti s mzdovým listom? Pýtam sa to aj preto , lebo na Potvrdení , ktoré vydám zamestnancom , je v r.01 uvedené - Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov a tu myslím , že je to všetok príjem , ktorý bol zamestnancovi zdanený / hrubá mzda, nepeňažný príjem zo SF, iný nepeňažný príjem + preplatok z ročného zúčtovania zdrav.poistenia/

Viete ma naviesť na správny výklad týchto pojmov ?
marcela76
22.01.07,08:57
Ja robím na MK SOFT, a ten mi mzdový list robí priamo v programe automaticky. Keď mám nepeňažné plnenie tak si to zadám pri výpočte mzdy - rozdeľuje aj plnenie zo SF na zdańované a nezdaňované, potom je tam ostatný nepeňažný príjem - zdaňovaný.
Viem o jednej firme ktorá dáva zamestnancom časť mzdy v tzv. naturáliách - konkrétne im dáva vlastné výrobky a túto sumu potom zadávajú ako zdaňované nepeňažné plnenie.
Pri vytlačení mzdového listu sa to tam potom pekne ukáže a samozrejme sa to aj zráta.