Majka
03.01.05,18:18
Dobry podvečer,
prosim Vas je tu niekto kto učtuje v PU platby kredit.visa kartami? Nasi konatelia pouzivaju firemne kreditne karty VISA na uverovy ramec, na konci mesiaca nam pride vypis obratov na kredit.kartach-nie je to presne 30 v mesiaci,uzavierka je vzdy od 20-27 v mesiaci,ten vypis si odkontrolujem s blokmi, dlznu sumu na vypise zaplatim do terminu splatnosti vypisu kreditiek/niekedy aj nasledujuci mesiac prvy tyzden v dalsom mesiaci je zvycajne splatnost/cize sa mi stane ze ked su zrealizovane platby po uzavierke tak obraty na vypise nie su ale su vypisane s presnym datumom zrealizovania platby v dalsom mesiaci, avsak je danove doklady musim zuctovat v dannom mesiaci kedy ta platba bola skutocne zrealizovana.danove doklady-uctenky si zactujem ID naklad/335 +dph, pri uhrade kreditiek rozuctujem 335/221 podla mien a dlznej sumy. vsetky danove doklady-bloky su zauctovane v dannom mesiaci kedy bola platba zrealizovana, stala sa mi taka vec, ze som nasla blocek z PHM v 12/04 ktory patril do novembra. Potrebovala by som poradit,ci mozem ten doklad zauctovat do 12/04 a v 12/04 bol aj zaplateny skutocne z nasho uctu alebo mam urobit opravne priznanie na DPH /sme mesacny platcovia DPH/. je to suma vyssia ako 100,-sk.
neviem ci som to spravne napisala aby ste to pochopili,kto uctuje tieto kreditky urcite vie ako to funguje.
prosim poradite mi? dakujem. :confused: :confused:
Majka
04.01.05,10:19
:confused: nevie mi niekto poradit? asi si poradim sama s dodatocnym dan.priznanim DPH, co mi ine zostava.
McMarti
04.01.05,10:52
Dobry podvečer,
prosim Vas je tu niekto kto učtuje v PU platby kredit.visa kartami? Nasi konatelia pouzivaju firemne kreditne karty VISA na uverovy ramec, na konci mesiaca nam pride vypis obratov na kredit.kartach-nie je to presne 30 v mesiaci,uzavierka je vzdy od 20-27 v mesiaci,ten vypis si odkontrolujem s blokmi, dlznu sumu na vypise zaplatim do terminu splatnosti vypisu kreditiek/niekedy aj nasledujuci mesiac prvy tyzden v dalsom mesiaci je zvycajne splatnost/cize sa mi stane ze ked su zrealizovane platby po uzavierke tak obraty na vypise nie su ale su vypisane s presnym datumom zrealizovania platby v dalsom mesiaci, avsak je danove doklady musim zuctovat v dannom mesiaci kedy ta platba bola skutocne zrealizovana.danove doklady-uctenky si zactujem ID naklad/335 +dph, pri uhrade kreditiek rozuctujem 335/221 podla mien a dlznej sumy. vsetky danove doklady-bloky su zauctovane v dannom mesiaci kedy bola platba zrealizovana, stala sa mi taka vec, ze som nasla blocek z PHM v 12/04 ktory patril do novembra. Potrebovala by som poradit,ci mozem ten doklad zauctovat do 12/04 a v 12/04 bol aj zaplateny skutocne z nasho uctu alebo mam urobit opravne priznanie na DPH /sme mesacny platcovia DPH/. je to suma vyssia ako 100,-sk.
neviem ci som to spravne napisala aby ste to pochopili,kto uctuje tieto kreditky urcite vie ako to funguje.
prosim poradite mi? dakujem. :confused: :confused:

Majka, mala by si urobiť opravne lebo zdanitelné plnenie bolo v 11/2004 a nezaleži že si to uhradila 12/2004
Majka
04.01.05,10:53
hmmmmmmm. vsak to....

dakujem
Katty
04.01.05,13:01
Ahoj Majka ja mám tiež visu a účtujem doklady do obdobia do ktorého patria a potom ak mi príde rozpis raz mesačne napárujem úhrady, tak sa mi nestane že by som mala DPH zle.
Majka
05.01.05,12:17
na tom mojom rozpise je iba prve tri tyzdne v mesiaci cize doklady po cca 23 nevidim na vypise iba v nasledujucom mesiaci a ten vypis prichadza po uzavierke koncom dalsieho mesiaca.... Je to uverova karta. pokial si nevytlacim z jednotilivych kariet vypis z internetbank. tak skutocne to nemam ako overit ci mam vsetko -vsetky dan.doklady zauctovane.
Katty
11.01.05,09:16
...vsetky danove doklady-bloky su zauctovane v dannom mesiaci kedy bola platba zrealizovana, stala sa mi taka vec, ze som nasla blocek z PHM v 12/04 ktory patril do novembra. Potrebovala by som poradit,ci mozem ten doklad zauctovat do 12/04 a v 12/04 bol aj zaplateny skutocne z nasho uctu alebo mam urobit opravne priznanie na DPH /sme mesacny platcovia DPH/. je to suma vyssia ako 100,-sk...
Majka ale prečo účtuješ doklady v mesiaci v ktorom sú až zaplatené a nie podla dátumov vystavenia...???