kačenka
23.01.07,07:02
Som ja ako zamestnávateľ povinná mať doklad o tom, že som vydala potvrdenie o príjme zamestnanca za rok 2006. Jedná sa o preddavkovú daň aj o daň vyberanú zrážkov. Alebo je povinnosťou zamestnancov, aby si toto tlačivo od zamestnávateľa vyžiadali? :confused:
enave
23.01.07,06:14
§ 39 Zákona o dani z príjmov - povinnosti zamestnávateľa:

(5) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný za obdobie, za ktoré zamestnancovi vyplácal zdaniteľnú mzdu, vystaviť doklad o súhrnných údajoch uvedených na mzdovom liste, prípadne v evidencii podľa odseku 4, ktoré sú rozhodujúce na výpočet zdaniteľnej mzdy, preddavkov na daň, dane a na priznanie daňového bonusu za príslušné zdaňovacie obdobie a doručiť zamestnancovi najneskôr do

a) 10. marca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa podáva daňové priznanie, alebo
b) konca apríla roku, v ktorom zamestnancovi zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vykonal ročné zúčtovanie alebo
c) do 10. februára po skončení zdaňovacieho obdobia, v ktorom alebo za ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vyplatil príjem zo závislej činnosti zamestnancovi, ktorý žiada o vykonanie ročného zúčtovania iného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) ak o vystavenie dokladu požiada najneskôr do 5. februára po skončení zdaňovacieho obdobia.
vikinka
23.01.07,06:15
Potvrdenie o prevzatí potvrdenia o príjme zo záv.činn.zamestnanec podpisuje vo vyhlásení na zdanenie príjmov...za každý kalendárny rok.Povinosti zamestnávateľa o vyst.potvrdení pozri § 39 zák.o dani z príjmu.