kristina11
23.01.07,08:35
SZCO podnika o.i. aj s predajom zahranicnych knih na internete. Funguje to takto:
-na svojej internet. stranke ponuka odborne knihy alebo predplatne odbornych casopisov, ktore sa vydavaju v Holandsku
-objednavku, ktoru dostane posunie dalej do Holandska
-knihu alebo predplateny casopis, ktory z Holandska pride len prebali do inej obalky a posle tomu, kto si to objednal.
Holandska firma vystavi fakturu SZCO a ten potom vystavi fakturu objednavatelovi.
Poprosim poradakov o nazor, ci sa jedna o sluzbu alebo o predaj tovaru. SZCO si nevytvara ziadne zasoby.
Ja som to zauctovala vsetko ako prijem z predaja sluzieb resp. vydavky na reziu.
Ale teraz si neviem, ci je to spravne.
Dakujem.
ekopo
23.01.07,07:52
To že si SZČO nevytvára žiadne zásoby neznamená, že sa jedná o služby. V tomto prípade je to nákup a predaj tovaru.
kristina11
23.01.07,08:12
Dakujem za odpoved. Musi v tom pripade vytvarat skladove karty?
ekopo
23.01.07,11:06
Dakujem za odpoved. Musi v tom pripade vytvarat skladove karty?
Ak prijme tovar (knihy) na sklad a tovar predá, pohyb na sklade sa zaeviduje na skladovú kartu. V tomto prípade to bude jednoduché. Resumé: áno vytvára skladové karty.
pavolp
23.01.07,11:59
tema sa vola tovar a sluzba, tak polozim sem aj moju otazocku.
Mam jedneho odberatela kt. chce moj produkt (flasa vina), ale zaplatit chce az ked sa vypije najneskor vsak po 6 mesiacoch.Ake doklady mam vyhotovit aby som zabezpecil aby platba prebehla naozaj najneskor po 6 mesiacoch.
Mam vyhotovit dodaci list aj s fakturou splatnou o 6 mesiace.Je to vlastne spravne riesenie?
Dik
Tweety
23.01.07,12:05
tema sa vola tovar a sluzba, tak polozim sem aj moju otazocku.
Mam jedneho odberatela kt. chce moj produkt (flasa vina), ale zaplatit chce az ked sa vypije najneskor vsak po 6 mesiacoch.Dik
Poriadne prešpekulovaný odberateľ.:rolleyes:
tO JE PORIADNA HLúPOSť.
Ak si ide kupovať do potravín nákup, tak ho zaplatí až po zjedení? Je to trošku pritiahnuté za vlasy. Neišla by som do takého obchodu.
pavolp
23.01.07,12:08
no hej aj mne sa to zdalo na hlavu, ale na druhej strane ide o reklamu lebo je to vinoteka kde mozes prist a ochutnat a ak mas zaujem, tak potom sa tovar preda tak ako sa ma.
tak skus poradit ak vies.
Tweety
23.01.07,12:12
no hej aj mne sa to zdalo na hlavu, ale na druhej strane ide o reklamu lebo je to vinoteka kde mozes prist a ochutnat a ak mas zaujem, tak potom sa tovar preda tak ako sa ma.
tak skus poradit ak vies.
Ak bude predaj na základe zmluvy, tak podmienky prevzatia a úhrady tam jednoznačne uviesť. A taktiež vo fakturácii uviesť deň splatnosti, taký na akom ste sa dohodli podľa zmluvy.
pavolp
23.01.07,12:30
dobre takze spravim zmluvu ze dodany tovar sa ma zaplatit najneskor o 6 mesiacov a pri dodani tovaru mam uz vystavit aj fakturu alebo len dodaci list?
Tweety
23.01.07,12:31
dobre takze spravim zmluvu ze dodany tovar sa ma zaplatit najneskor o 6 mesiacov a pri dodani tovaru mam uz vystavit aj fakturu alebo len dodaci list?Pri dodaní tovaru na základe dodacieho listu urobíš fakturúru.