Anču
23.01.07,07:51
Robím sklad v Money S3. Sme s.r.o. a účtujeme zásoby spôsobom B. Nahodila som si príjmy na sklady fakturovanou cenou a výdaje do spotreby priemernou cenou ako mi to spriemeroval počítač. Teraz na konci roka potrebujem preučtovať zostatky na účet 112. Potrebujem urobiť inventúry a neviem, kde si mám čo navoliť, nakoľko som neabsolvovala žiadne školenie,mám s tým problém. Ukáže mi v tej inventúre aj stavy v Sk?
neznama22
23.01.07,11:03
Robím sklad v Money S3. Sme s.r.o. a účtujeme zásoby spôsobom B. Nahodila som si príjmy na sklady fakturovanou cenou a výdaje do spotreby priemernou cenou ako mi to spriemeroval počítač. Teraz na konci roka potrebujem preučtovať zostatky na účet 112. Potrebujem urobiť inventúry a neviem, kde si mám čo navoliť, nakoľko som neabsolvovala žiadne školenie,mám s tým problém. Ukáže mi v tej inventúre aj stavy v Sk?

Stav na sklade, alebo v inventúre ti ukáže len v Sk. Sklad sa účtuje v Sk, tak to v cudzej mene neuvidíš.
Ak ideš robiť inventúru, tak si cez Sklad/Tlačové zostavy/Výpis stavu zásob daj vytlačiť ku konkrétnemu dňu a v Nastavení tlače si cez tlačidlo Výber vyber formulár s názvom INVSTAV.frm. Uvidíš tam stav aký máš v počítači a ty si tento stav porovnáš s reálnym stavom. Ak ti niečo nesedí, chýba alebo prevyšuje, tak si to cez Príjemky a výdajky doplniš.
Takto je najlepšie riešiť inventúru v MS3;)
Anču
23.01.07,11:59
Množstvá mi súhlasia,lem mám v jednej položke rozdiel v cene a neviem prečo. Ak si budem chcieť urobiť inventúru na skladoch, ako mom postupovať.

Díky za radu!!
neznama22
23.01.07,15:08
Množstvá mi súhlasia,lem mám v jednej položke rozdiel v cene a neviem prečo. Ak si budem chcieť urobiť inventúru na skladoch, ako mom postupovať.

Díky za radu!!

Neviem presne v akej cene máš rozdiel, ale nasledovný postup ti možno pomôže.

1/ Urob si najprv zálohu cez Agenda/Vytvorenie zálohy dát
2/ Potom cez Sklad/Hromadné operácie/Prepočet obstarávacích cien si spusti tento prepočet cca 4-5krát po sebe a potom si skús overiť tie ceny či ti sedia.