sybila3
23.01.07,08:00
Ahojte, môžem si urobiť v MS3 úhrady s dátumom januárovým, fa bola vystavená v decembri, ale ešte nemám uzavretý rok 2006, neviem či mi to tam niečo neovplyvní? díky
ivab
23.01.07,07:30
Vytvor si novú agendu pre rok 2007 a tam účtuješ s dátumami roku 2007. Neviem v čom vidíš problém...
KP1
23.01.07,07:32
Môžete robiť úhrady v novom roku, aj keď ešte nie je uzatvorený starý. Odporúča sa mať dokončené úhrady v starom roku. V prípade ak máte v starom roku neuhradené zahraničné faktúry je potrebné ich preceniť a až potom ich začať uhrádzať v novom roku
sybila3
24.01.07,22:56
Ešte ma napadlo, keď uhrádzam tak nahodím napr. prijatú fa, potom prejdem do pokladne alebo banky a dám výdavkový, cez bodky vyberiem úhradu. Alebo môžem priamo vo faktúre, cez úhrady? neviem čo je lepšie, poraďte, dík
ivab
25.01.07,05:13
Môžeš aj priamo. Záleží, na tebe čo ti viac vyhovuje.
neznama22
25.01.07,18:41
Ešte ma napadlo, keď uhrádzam tak nahodím napr. prijatú fa, potom prejdem do pokladne alebo banky a dám výdavkový, cez bodky vyberiem úhradu. Alebo môžem priamo vo faktúre, cez úhrady? neviem čo je lepšie, poraďte, dík

Ja osobne mám radšej ten spôsob, keď si vytvorím nový uhrádzajúci doklad a na doklade si cez variabilný symbol si vyberiem zo zoznamu tú faktúru, ktorú chcem uhradiť.:)
sybila3
12.02.07,08:26
Lenže keď som uhradila faktúry, tak v roku 2006 ich mám uhradené, aj keď dátum úhrady je januárový, je to dobre, neviem či mi to neovplyvní rok 2006, robím v tomto programe prvý rok, takže neviem.
sybila3
13.02.07,09:52
Prosím, môžete mi odpovedať, bojím sa aby to niečo neovplyvnilo, lebo rok 2006 ešte len tak ľahko uzavretý nebudem mať. A to precenenie neuhradených zahr. fa sa robí interným dokladom? Vyrátam si sumu faktúry kurzom k 31.12. a rozdiel zaúčtujem ako kurz.stratu alebo zisk? Tak? dík
neznama22
13.02.07,09:57
Prosím, môžete mi odpovedať, bojím sa aby to niečo neovplyvnilo, lebo rok 2006 ešte len tak ľahko uzavretý nebudem mať. A to precenenie neuhradených zahr. fa sa robí interným dokladom? Vyrátam si sumu faktúry kurzom k 31.12. a rozdiel zaúčtujem ako kurz.stratu alebo zisk? Tak? dík

Precenenie ti program urobí aj automaticky cez Účtovníctvo/Uzávierkové operácie/Uzávierka roku.

Prvé dva body sa týkajú precenenia.
Bod 1/ ti precení banku a pokladňu k 31.12
Bod 2/ ti precení pohľadávky a záväzky k 31.12

Zadaj si len kurz k tomuto dátumu pre všetky používané meny cez Účtovníctvo/Banka/Kurzy devízového trhu.

Ak ti vzniknú kurzové rozdiely pri banke a pokladni, vytvoria sa bankové doklady s kurzovými rozdielmi.
Kurzové rozdiely pre faktúry sa zaúčtujú na interných dokladoch a vyčísli sa ti aj kurzový rozdiel, a ty to nemusíš prepočítať.

Pre istotu si predtým urob zálohu dát.:cool:
Ľuba
13.02.07,13:42
Lenže keď som uhradila faktúry, tak v roku 2006 ich mám uhradené, aj keď dátum úhrady je januárový, je to dobre, neviem či mi to neovplyvní rok 2006, robím v tomto programe prvý rok, takže neviem.
Úhrady v r. 2007 Ti nijako neovplyvnia r. 2006
sybila3
13.02.07,14:05
ďakujem, to som potrebovala vedieť, lebo som si ich len ponahadzovala cez pokladňu a banku ako výdaj ale nerobila som úhrady. takže kľudne ich môžem uhradiť.