szokeeva
23.01.07,09:26
Firma /s.r.o./predáva PC cez Quatro,pri predaji má takéto doklady:
1.Quatro Zmluva o pôžičke uzavretá s odberateľom,kde
- firma /s.r.o./je uvedená ako sprostredkovateľ
- je uvedená kúpna cena PC
- je uvedená akontácia /počiatočná platba ,ktorú uhradil odberateľ našej firme/
- je uvedená pôžička /finančné plnenie/,ktorú nám uhradí Quatro
2.Príjmový pokl.doklad k počiatočnej platbe /akontácii/od odberateľa.
3.Predfaktúra na PC spolu s DPH /vystavená pred dodaním PC/.Zasiela sa pre Quatro,je vystavená na odberateľa.
4.Faktúra daňový doklad ,pri dodávke tovaru PC
5.Výpis z účtu - úhrada finančného plnenia od Quatra.

a teraz veľmi prosím všetkých ochotných pomôcť,poraďte ako to všetko zaúčtovať,ktoré účty použiť
Úprimná vďaka,pomôžte ak môžte.
vikinka
23.01.07,08:57
Pýtaš sa na jednoduché účtovníctvo, alebo podvojné?
szokeeva
23.01.07,11:15
Je to Podvojné účtovníctvo, s.r.o.-čka.
vikinka
23.01.07,11:29
Ja to účtujem ale v JÚ,v podvojnom ti asi neporadím.Ale skúsim poradiť v JÚ,niekto ma doplní v PÚ,hlavne účty:
1.Najprv zapíšem pohľadávku voči Quatru do knihy pohľ.ktorú rozdelím podľa akontácie v hotovosti-príjem do pokladne-príjem celkom-predaj tovaru.Zostatok ceny z fa.zapíšem-príjem na BÚ-celkom-predaj tovaru.
Pri úhrade postupujem podľa účt.prípadov.
szokeeva
23.01.07,14:18
Ďakujem za radu ,ale je to PU,a ja veľmi potrebujem poradiť,viem ,že má každý
toho akurát dosť,ale prosím pomôžte ak môžte,prosííííííííííííííííííí íím!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mysimis
23.01.07,14:30
Zaúčtujem vydané faktúry, potom ich cez soft uhrádzam nasledovne: PPD - čiastočná úhrada fa /akontácia/ a keď príde úhrada od Quatra na BÚ douhrádzam zvyšok faktúry. My predfaktúru nevystavujeme, po schválení zmluvy hneď vystavujeme fa.
mysimis
23.01.07,14:33
Používam účty 311/604, 311/343, 211/311 a 221/311. Neviem či stačí takto?
szokeeva
23.01.07,15:06
Vďaka ,podobne som to zaúčtovala,problém som videla v tej predfaktúre,ja som ju iba pripojila k zmluve,ale som o nej neúčtovala,zaúčtovala som Fa dańový doklad, pokladničný doklad a výpis,dúfam že.to bude v poriadku,asi
poradím,aby sa nevystavovala predfaktúra ,bude to asi jednoduchšie.
Ešte raz ďakujem.
mysimis
24.01.07,07:45
My vystavujeme už len rovno faktúru, ktorú od nás Quatro pýta - predfa nechceli.