Pukana
23.01.07,09:46
Dobrý deň,

ešte nikdy som nepísala výpoveď /nakoľko je toto moje 1. zamestnanie/. Chcem sa spýtať, stačí, keď napíšem:

Moje údaje

Zamestnávateľ

Výpoveď

Dňa 23.01.2006 dávam výpoveď podľa §67 Zákonníka práce (http://www.porada.sk/autolink.php?id=10&script=showthread&forumid=96) 311/2001. Výpovedná doba končí ku dňu 31.03.2007.

S pozdravom ...

Postačí to? Nemusím dávať dôvod, podľa §67, nie, však? Chcem odísť v kľude, zamestnávateľ je fajn, ale robím pre firmy, kt. mi lezú na nervy. Prosím, ak máte niekto vzor výpovede, mohli by ste mi ho sem prepožičať?

Ďakujem.
Tweety
23.01.07,08:51
Dôvod nie je potrebný. Ani VD tam nemusíš uviesť, tá plynie priamo zo zákona.
Inak je to v celku dobre.
chlap
23.01.07,08:57
.... a dopĺňam:

Doručiť osobne zamestnávateľovi, ktorý potvrdí podpisom prevzatie výpovede a napíše dátum, kedy výpoveď prevzal. Výpovedná doba totiž plynie od 1. dňa mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede.
Pukana
23.01.07,09:06
Ďakujem,
hodím to do wordu, klopnem o kanceláriu vedľa a odovzdám to. Normálne mám z toho trochu strach, keď sa začne vypytovať. A tak...
Mimka21
08.01.09,14:28
dobry den,
to mu dam ako vypoved, necham si potvrdit a berem si zo sebou?? abo si robim kopiu pre seba??
BTW: co s dovolenkou v roku ktorom podavam vypoved ( patri mi alikvotna cast aj na 2 mesiace vyp. lehoty- aspon si myslim) Nemylim sa?
dakujem
Tweety
08.01.09,14:30
dobry den,
to mu dam ako vypoved, necham si potvrdit a berem si zo sebou?? abo si robim kopiu pre seba??
BTW: co s dovolenkou v roku ktorom podavam vypoved ( patri mi alikvotna cast aj na 2 mesiace vyp. lehoty- aspon si myslim) Nemylim sa?
dakujem
Napíšeš ju dvakrát, jeden exemplár si necháš potvrdiť, a ostáva Tebe. Za VD Ti patrí D, tak ako za iné odpracované doby, samozrejme, ak ju odpracuješ.
veronikasad
08.01.09,14:31
dobry den,
to mu dam ako vypoved, necham si potvrdit a berem si zo sebou?? abo si robim kopiu pre seba??
BTW: co s dovolenkou v roku ktorom podavam vypoved ( patri mi alikvotna cast aj na 2 mesiace vyp. lehoty- aspon si myslim) Nemylim sa?
dakujem
Ak výpoveď odovzdávaš osobne, vystavuješ ju 2x, kopiu si nechaš potvrdiť.
K akému dátumu ti končí výpovedná doba ?
Mimka21
08.01.09,15:16
ja tu vypoved chcem podat koncom januara, teda od 1.2. by mi zacala plynut VD - 2 mesiace... mam ale este 13 dni starej dovolenky a teda plus alikvotna cast na 3 mesiace ( vratane VD)... no ale pocas marca by som vlastne chcela minut dovolenku...plati teda, ze na 3 mesiace by som mala narok vlastne este 5 dni?? aj ked v podstate pol marca budem dovolenkovat = teda kvazi nie robit
Mimka21
08.01.09,15:18
alebo je to tak, ze VD odpracujem celu a dovolenka sa mi preplaca... totizto pocas tej dovolenky, by som rada zacala pracovat pre ineho ZĹ= teda nechcela by som ju preplacat od ZĹ radsej volno
Tweety
08.01.09,15:28
ja tu vypoved chcem podat koncom januara, teda od 1.2. by mi zacala plynut VD - 2 mesiace... mam ale este 13 dni starej dovolenky a teda plus alikvotna cast na 3 mesiace ( vratane VD)... no ale pocas marca by som vlastne chcela minut dovolenku...plati teda, ze na 3 mesiace by som mala narok vlastne este 5 dni?? aj ked v podstate pol marca budem dovolenkovat = teda kvazi nie robit
Áno, ak VD odpracuješ, tak budeš mať nárok na PČ D za KR t. j. 1/12 za každý mesiac. Spolu od januára do marca t.j. 3/12 z ročného nároku. 25, alebo 20/12x3.
Mimka21
09.01.09,07:37
ano ak VD odpracujem, avsak aj ked mam v mesiaci dovolenku, tiez sa rata ,ze som ho odpracovala, ci? To ak by som ju neodpracovala je len v priprade, ze by som mala absenciu, ?....Teda VD mi konci k 31.3.
je teda mozne ze by som od 15.3. nastupila inde, daju sa potrebne doklady na personalnom vybavit aj v polke mesiaca, abo si mam rezervovat posledny den este v starej robote?
veronikasad
09.01.09,07:51
ano ak VD odpracujem, avsak aj ked mam v mesiaci dovolenku, tiez sa rata ,ze som ho odpracovala, ci? To ak by som ju neodpracovala je len v priprade, ze by som mala absenciu, ?....Teda VD mi konci k 31.3.
je teda mozne ze by som od 15.3. nastupila inde, daju sa potrebne doklady na personalnom vybavit aj v polke mesiaca, abo si mam rezervovat posledny den este v starej robote?
Môžeš mať súbežne viac pracovných pomerov, teda počas čerpania dovolenky môžeš už nastúpiť do nového zamestnania. Výstupné doklady /potvrdenie o zamestnani, potvrdenie o príjme/ u starého zamestnávateľa ti dajú až po skončení pracovného pomeru.
Pohar
26.06.09,08:18
Dobrý deň,

ešte nikdy som nepísala výpoveď /nakoľko je toto moje 1. zamestnanie/. Chcem sa spýtať, stačí, keď napíšem:

Moje údaje

Zamestnávateľ

Výpoveď

Dňa 23.01.2006 dávam výpoveď podľa §67 Zákonníka práce (http://www.porada.sk/autolink.php?id=10&script=showthread&forumid=96) 311/2001. Výpovedná doba končí ku dňu 31.03.2007.

S pozdravom ...

Postačí to? Nemusím dávať dôvod, podľa §67, nie, však? Chcem odísť v kľude, zamestnávateľ je fajn, ale robím pre firmy, kt. mi lezú na nervy. Prosím, ak máte niekto vzor výpovede, mohli by ste mi ho sem prepožičať?

Ďakujem.

prosím potrebujeme aj my poradiť...
môžme sa aj teraz držať takéhoto textu? teda číslo zákonníka?
Stačí to takto stručne?
Tweety
26.06.09,08:43
prosím potrebujeme aj my poradiť...
môžme sa aj teraz držať takéhoto textu? teda číslo zákonníka?
Stačí to takto stručne?
Áno, je to pôv. Zákon, ktorý je niekoľkokrát nov., uveď tam § 67 výpovede podľa ZP.
Je to tak:
Zákon 311/2001 Z.z. z 2. júla 2001 ZÁKONNÍK PRÁCE
Úplné znenie Zákonníka práce po novele 460/2008 Z.z.