sybila3
23.01.07,09:29
Viete mi poradiť, keď zadávam cez faktúru do skladu nakúpený materiál, tak na sklad.karte mám cenu z prvej fa, lenže každá faktúra má mat. v inej cene, stačí to zadať len do položky faktúry, alebo opraviť zakaždým na skladovej karte? dík
neznama22
23.01.07,10:54
Viete mi poradiť, keď zadávam cez faktúru do skladu nakúpený materiál, tak na sklad.karte mám cenu z prvej fa, lenže každá faktúra má mat. v inej cene, stačí to zadať len do položky faktúry, alebo opraviť zakaždým na skladovej karte? dík

Ak príjmaš faktúru s tovarom zo skladu a tovar má vždy inú obstarávaciu cenu, tak túto cenu obstarania meníš na faktúre - na položke. Po uložení faktúry sa ti tovar dostane na sklad a obstarávacia cena sa ti prepočíta.
sybila3
23.01.07,10:59
Ano, robím to tak, ale na skladovej karte v cenách mám zadanú cenu úplne prvej faktúry.
neznama22
23.01.07,15:25
Ano, robím to tak, ale na skladovej karte v cenách mám zadanú cenu úplne prvej faktúry.

To je v poriadku, ale v tej istej záložke, len trochu nižšie máš Obstarávaciu cenu (skladovú) a tá sa ti zmení, t.z., že sa ti spriemeruje.

Ty si na faktúre zadáš za akú cenu si to kúpila a po uložení faktúry sa táto cena zmení. A tá nákupná cena zostane zachovaná.
sybila3
29.01.07,09:57
Neviem, čo mám zle nastavené v skladovej karte, ale keď nahodím cenu, tak základná predajná cena je vysvietená červeným a sú tam len nuly. Neviem ako keď je fa s dopravou, čo s tým či sa mi to automaticky má prepočítať alebo niečo musím nastaviť, poraďte mi, prosím, dík
Maxinka
11.01.08,13:00
Prosím Vás nesedí mi 111 a 112. Potrebujem urobiť nejaké halierové vyrovnanie na sklade. Viete mi poradiť?:o
Pru
29.01.08,14:53
Nahodila som si faktúru, kde bolo aj hal.vyrovnanie 0,2 hal. Ale na sklad mi nezobralo celk.cenu fa, ale bez toho hal. vyrovnania, čo s tým?
Ľuba
30.01.08,19:55
Nahodila som si faktúru, kde bolo aj hal.vyrovnanie 0,2 hal. Ale na sklad mi nezobralo celk.cenu fa, ale bez toho hal. vyrovnania, čo s tým?

Hal. vyrovnanie zaúčtuj 548/321.
Pru
31.01.08,18:07
mám tak zaúčtované ako píšeš, ale na sklad mi to hádže bez toho, neviem, či je to dobre? A treba účtovať hal.vyrovnanie na 548? nestačí len na fa zadať do nulovej sadzby dph tie haliere? V JU to tak robím, v PU dávam na 548.
Pru
08.02.08,13:44
Na faktúre mám náhradné diely tie som zaúčtovala na 501AE, potom je tam doprava-tá vstupuje do ceny, ale na sklad mi to dalo bez dopravy, aj keď som dala položku náklady a dala cenu s dph 119, má to tak byť, lebo cena na skladovom doklade je bez tej dopravy, ale ked zrátam položky, tak tam to je zarátané...?
Ľuba
09.02.08,04:28
mám tak zaúčtované ako píšeš, ale na sklad mi to hádže bez toho, neviem, či je to dobre? A treba účtovať hal.vyrovnanie na 548? nestačí len na fa zadať do nulovej sadzby dph tie haliere? V JU to tak robím, v PU dávam na 548.

JÚ je o niečom inom ako PÚ. Ak používaš sklady B v PÚ, tak pohyby na
účte 504 MD by mali zodpovedať príjmu na sklad, aby si to na konci roka vedela skontrolovať a preúčtovať zostatok na 132.
Pru
25.02.08,17:04
Chcem sa opýtať aké zostavy tlačíte zo skladu? Chcem preúčtovať v sklade B zásoby zo spotreby na sklad, to by mala byť cena zásob bez dph? Ale zostavu mi tlačí s dph? poradí mi niekto? díky
Pru
26.02.08,08:22
Prosím o radu, čo sa robí so skladom na konci roka, spôsob B, či najskôr si vytlačím zásoby na sklade, alebo urobím inventúru, poraďte, dík.
rena79
07.03.08,08:06
Aj ja poprosím o radu: Robím v JÚ. Chcem dať na sklad rôzne typy olejov. Chcem sa spýtať, či je možné urobiť jednu príjemku a jednu výdajku ta celý rok, samozrejme pre každý typ oleja? Ako je to s cenou, keď pri každom nákupe bola iná, podľa výšky zľavy?
Ľuba
07.03.08,08:18
Aj ja poprosím o radu: Robím v JÚ. Chcem dať na sklad rôzne typy olejov. Chcem sa spýtať, či je možné urobiť jednu príjemku a jednu výdajku ta celý rok, samozrejme pre každý typ oleja? Ako je to s cenou, keď pri každom nákupe bola iná, podľa výšky zľavy?

Ja by som to robila minimálne raz mesačne. čo sa týka ceny, záleží na tom, či máš FIFO alebo vážený priemer (FIFO je lepšie - prehľadnejšie, a ľahšie sa hľadajú prípadné chyby).
rena79
07.03.08,09:35
Díky za radu.
Ešte by som sa ccela spýtať ako sa dá z prijatej faktúry dať hneď na sklad?
Aj s výdavkového poklad. dokladu sa dá dať na sklad? Uľahčilo by mi to robotu, keďže som nerobila sklad súbežne, ale budem dorábať za 2 roky!!!
Ľuba
11.03.08,05:52
Díky za radu.
Ešte by som sa ccela spýtať ako sa dá z prijatej faktúry dať hneď na sklad?
Aj s výdavkového poklad. dokladu sa dá dať na sklad? Uľahčilo by mi to robotu, keďže som nerobila sklad súbežne, ale budem dorábať za 2 roky!!!

Do prijatej faktúry si môžeš pridávať položky hneď zo skladu. Pokiaľ máš nastavenú voľbu - vytvárať skladové doklady (v skladoch A to robí automaticky, v skladoch B to treba nastaviť pred vystavením prvého skladového dokladu v príslušnom roku), tak Ti automaticky urobí príjemku, resp. výdajku zo skladu. Z výdavkového dokladu sa to nedá.
Pru
24.03.08,09:18
Mám účtovanie skladu spôsob B. Všetko máme v spotrebe. Chcela som preúčtovať zostatok, čo mi zostalo na sklade zo spotreby. Dala som si výpis stavu zásob, tam mi vypísalo 90.351. To sedí. Ale keď som dala vykonať inventúru skladu, tak mi vypísalo manko. Evidenčný stav 90351, rozdiel -90351 a potom manko, neviem, čo s tým? čo je tam zle? prosím je to súrne, ďakujem
Ľuba
24.03.08,14:15
Treba si prečítať manuál, ako sa robí inventúra. Nemáš nahodený inventúrny stav v inventúrnych súpisoch, preto máš všade manko.
Pru
27.03.08,08:32
manuál som čítala ale to to nemám napísané. Už som ho tam nahodila cez inventúrne doklady-položky, ale ručne som musela ponahadzovať množstvá ku každej položke, kde mi vykazovalo zostatok, neviem, či som to urobila dobre, ale potom som urobila inventúru a rozdiel bol nula, inv. a ev. stav rovnaký, takže to čo mi zostalo preúčtujem z 501 na 112? A na začiatku roka z 112 do 501? ď