Tatiana19
23.01.07,11:05
Potrebovala by som informáciu ohladne tlačiva na daňové priznanie dane z pozemku:
1. kto je oprávnená osoba na podanie danového priznania - musí to byť konatel alebo to môže byť aj ekonomka
2. hodnota pôdy je na základe kúpnej zmluvy alebo?
Ďakujem
Tatiana
Tatiana19
24.01.07,08:04
neviete mi niekto pomôct?
Marína
24.01.07,09:01
Potrebovala by som informáciu ohladne tlačiva na daňové priznanie dane z pozemku:
1. kto je oprávnená osoba na podanie danového priznania - musí to byť konatel alebo to môže byť aj ekonomka
2. hodnota pôdy je na základe kúpnej zmluvy alebo?
Ďakujem
Tatiana Tatiana, odpoveď nájdeš v Zák. 582/2004 Z.z. a n.p. (http://www.danovezakony.sk/predpis.php?x=051203_miestne)
bod 1) Skús pozrieť v zákone. Zo skúsenosti viem, že akceptujú osobu, ktorá DP odovzdáva.
bod 2) Hodnotu pôdy pre účely dane z nehnuteľností sa určí na základe prílohy , ktorá je súčasťou predmetného zákona. Ako vyplýva z §7 ods.4, správca dane môže záväzným nariadením...čítaj*
§ 7
Základ dane
(1) Základom dane z pozemkov podľa § 6 ods. 1 písm. a) a b) je hodnota pozemku bez porastov určená vynásobením výmery pozemkov v m2 a hodnoty pôdy za 1 m2 uvedenej v prílohe č. 1.
(2) Základom dane z pozemkov podľa § 6 ods. 1 písm. d) a e) je hodnota pozemku určená vynásobením výmery pozemkov v m2 a hodnoty pozemku zistenej na 1 m2 podľa platných predpisov o stanovení všeobecnej
hodnoty majetku.10)
(3) Základom dane z pozemkov podľa § 6 ods. 1 písm. c), f), g) a h) je hodnota pozemku určená vynásobením výmery pozemkov v m2 a hodnoty pozemkov za 1 m2 uvedenej v prílohe č. 2, ak v odseku 4 nie je uvedené inak.
* (4) Správca dane môže všeobecne záväzným nariadením11) ustanoviť, že namiesto hodnoty pozemku podľa odsekov 1 až 3 sa použije hodnota pozemku uvedená vo všeobecne záväznom nariadení; to neplatí pri pozemku funkčne spojenom s jadrovým zariadením, pri ktorom sa vždy použije hodnota pozemku podľa odsekov 1 až 3.
Včeobecné záväzné nariadenia hľadaj na stránke svojho správcu miestnych daní.
Nefer
24.01.07,14:02
Toto je tiež môj prípad.
Si oprávnená osoba ako ekonómka.

Cenu pozemku za m2 Ti povedia na MÚ. Závisí to od druhu.
monnica
25.01.08,07:57
Dobrý deň,

prosím Vás ako sa počíta daň z nehnut. a z pozemku ak

V liste vlastníctva je záhrada 351m2
zastavaná plocha a nádvoria 265m2

Lenže skutočná zastavaná plocha , pôdorys domu je 87m2 z čoho mám vychádzať?
nokia901
26.01.08,14:45
Od sumy 265m2 /zastavaná plocha a nádvoria/ odpočítaš pôdorys domu 87m2, k čomu vyplníš prílohu na daň zo stavieb a na zvyšok sumy 178m2 vyplníš prílohu daň z pozemku. Sadzby sú rozdielne na dom a na dvor.