sybila3
23.01.07,10:43
Prosím Vás, môžete mi niekto pomôcť s úpravou formulára? Tlačila som vystavenú fa, ale hore nad čiarou nemám žiadny názov napr. faktúra ani číslo, kde mám chybu v nadstavení. Prosím je to dosť súrne, díky.
sybila3
23.01.07,09:56
A ešte ma napadlo, ked tlačím faktúru, tak podľa toho koľko má položiek v editore stále posúvam pečiatku hore dole, nedá sa nadefinovať, aby mala stále miesto? díky
Katarína STR
23.01.07,10:01
Čo sa týka názvu faktúry, to sa píše do typov faktúr.
Dáš si Fakturácia/typy vystavených faktúr a otvorí sa ti tabuľka.
Do zvoleného typu si mušíš do textu a do riadku Faktúra dopísať FAKTÚRA.
Katarína STR
23.01.07,10:03
A ešte ma napadlo, ked tlačím faktúru, tak podľa toho koľko má položiek v editore stále posúvam pečiatku hore dole, nedá sa nadefinovať, aby mala stále miesto? díky

Myslíš na pravej strane tie bodky a pod tým pečiatka a podpis ?
Ja som si to úplne vymazala a mám pokoj.
sybila3
23.01.07,10:35
Už som nato došla kam napíšem tú faktúru, a s tou pečiatkou je to super nápad, veď to tam nemusí byť. Ale vedľa toho na pravej strane mám registrácia, spisova značka, zas to budem musieť posúvať. dík
Katarína STR
23.01.07,10:46
Už som nato došla kam napíšem tú faktúru, a s tou pečiatkou je to super nápad, veď to tam nemusí byť. Ale vedľa toho na pravej strane mám registrácia, spisova značka, zas to budem musieť posúvať. dík

Aj registráciu a spisovú značku som vymazala.
Na ľavej strane hore máš Doprava, tak toto slovíčko som si zmenila na Registrácia firmy. Doprava/Vyskladnenie necháš tak.
Potom v type faktúr si dole do Dopravy dopíšeš svoju registráciu na súde a máš to.

Skús pozrieť prílohu.
neznama22
23.01.07,10:46
Už som nato došla kam napíšem tú faktúru, a s tou pečiatkou je to super nápad, veď to tam nemusí byť. Ale vedľa toho na pravej strane mám registrácia, spisova značka, zas to budem musieť posúvať. dík

Ak máš na faktúre viac položiek, tak registrácia - spisová značka sa bude vždy posúvať. Vo formulári táto položka maj svoje miesto a tým, že si do faktúry nabaluješ ďalšie a ďalšie položky, tak sa to s počtom položiek posúva. S tým nič nespraviš. Jedine by si to musela zmazať.
sybila3
26.02.07,09:23
Katarína, veľmi pekne ti ďakujem za návod, urobila som to tak, je to super.
Ešte ma napadlo, či by niekto nebol ochotný, urobiť nejaký minikurz MS3, lebo za rok som sa hodne naučila-aj hlavne vďaka porade, ale určite nejaké zjednodušenia neovládam. ďakujem
Katarína STR
26.02.07,10:07
Ak sa mi podarí nájsť si večer čas, začnem pripravovať taký menší minikurz tohto programu. Verím, že tak do týždňa bude prvé vydanie minikurzu používania programu Money S3. Teda samozrejme všetko bude z môjho pohľadu a 8 ročných skúseností s týmto programom. Ak však bude mať niekto nejaký lepší nápad či návod na riešenie nejakého problému, kľudne ma môže doplniť, či opraviť. Budem len rada.
Tak o týždeň :rolleyes:
Timka1
26.02.07,10:12
Ak sa mi podarí nájsť si večer čas, začnem pripravovať taký menší minikurz tohto programu. Verím, že tak do týždňa bude prvé vydanie minikurzu používania programu Money S3. Teda samozrejme všetko bude z môjho pohľadu a 8 ročných skúseností s týmto programom. Ak však bude mať niekto nejaký lepší nápad či návod na riešenie nejakého problému, kľudne ma môže doplniť, či opraviť. Budem len rada.
Tak o týždeň :rolleyes:

Tiež pracujem s programom MoneyS3 nejaký ten rok, od 1995 - keď bol ešte v dose, ale hocikedy má ešte prekvapí. Preto si rada prečítam minikurz, držím palce, nech sa čo najlepšie vydarí.
Katarína STR
26.02.07,10:18
Tiež pracujem s programom MoneyS3 nejaký ten rok, od 1995 - keď bol ešte v dose, ale hocikedy má ešte prekvapí. Preto si rada prečítam minikurz, držím palce, nech sa čo najlepšie vydarí.

Super, takže ak niečo nebudem vedieť, určite mi poradíš. :rolleyes:
Ale od roku 1995 je dosť dlhá doba, to si sa ako dostala k tomu programu ?
V dose som Money nevidela.
Timka1
26.02.07,10:35
Nastúpila som do firmy ako účtovníčka a tam ho mali, zapáčil sa mi a v r. 1998 som si kúpila domov. Súhlasím s tebou ako upravuješ formuláre, tiež čo sa mi nepáči vyhodím. Škoda, že mám tak málo času, mám dve malinké bába, preto som na porade len max. 1. hod. denne, niekedy vobec. Dúfam, že postrehnem keď sa niečo objaví ohľadom minikurzu.
Katarína STR
26.02.07,10:38
Nastúpila som do firmy ako účtovníčka a tam ho mali, zapáčil sa mi a v r. 1998 som si kúpila domov. Súhlasím s tebou ako upravuješ formuláre, tiež čo sa mi nepáči vyhodím. Škoda, že mám tak málo času, mám dve malinké bába, preto som na porade len max. 1. hod. denne, niekedy vobec. Dúfam, že postrehnem keď sa niečo objaví ohľadom minikurzu.


Gratulujem :)
Ja mám doma takého 5 ročného prcka, nezbedníka. :---

Ja som ten program kupovala, keď som nastúpila v septembri 1998 do jednej firmy. Vlastne som v nej dodnes. Kúpila som ho na odporúčanie nášho českého klienta. A som s ním spokojná.
A dnes mám ten program aj doma, má ho aj moja matka vo svojej práci a tiež aj doma. Otcovi na ňom robí učto. Je to super, aspoň si všade pomáhame. Doma aj v práci. :rolleyes:
Timka1
26.02.07,10:48
Ďakujem, niekedy dajú poriadne zabrať. Tiež som ho rozšírila po našom meste. Tak ako píšeš doplňame sa a radíme ak sa vyskytne nejaký problém. Pa pa ideme papať.
Ľuba
26.02.07,12:51
Super, takže ak niečo nebudem vedieť, určite mi poradíš. :rolleyes:
Ale od roku 1995 je dosť dlhá doba, to si sa ako dostala k tomu programu ?
V dose som Money nevidela.

Verzia Money 6 bola pod DOSom, tiež som na nej začínala.
sybila3
15.05.07,05:46
Ahojte dosť súrne potrebujem poradiť, lebo na faktúru už čakajú, ale mne v zahraničnej faktúre nezadáva celé číslo účtu s SK, mám tam zadané len číslo ako pre slovenské, ale v predchádzajúcej faktúre to mám dobre:
Kontonummer: SK.................................. by malo byť, ale ja tam mám len číslo účtu a BLZ: SUBA..... tam nemám nič, čo mám zle nadstavené? díky
seda
21.02.08,12:25
Dobrý deň, chcem sa tiež opýtať na formulár, jedná sa mi o mzdový list, mám možnosť výberu z 2 /MZDLIST.FRM a MZDLIST2.FRM/. 1. je pre mňa neúplný a v 2. sa prelínajú čísla, riadky sú niektoré nižšie. Jediná forma opravy, je tá, že dám editovať a budem sa s tými rámčekmi hrať celé dni, aby som to nejak dala dokopy? Alebo je aj jednoduchšia cesta? Mám verziu 11,001, má niekto z Vás taký istý problém?
Pru
20.07.08,16:38
dá sa nejako zmazať upravený formulár zo zoznamu?
Ľuba
21.07.08,14:14
Dá sa zmazať presne tak, ako hociktorý iný súbor vo Windows-e.
Pru
24.01.09,20:02
skúšali ste niekto načítať logo do faktúr cez agendu?
Pru
04.03.09,07:35
skúšam zmazať tie staré formuláre, čo som mala upravované, ale aj tak neviem ako, poradí mi niektor, ďakujem moc.
Pru
16.03.09,13:19
vie mi niekto poradiť ako napísať do faktúry znak priemer, ja som si z wordu skopírovala, vložila, ale netešila som sa dlho, lebo keď som vytlačila fa, tak tam bolo len o, ktoré som musela prečiarknuť, dá sa to nejako? díky moc
Pru
17.03.09,11:11
nikto nepíšete priemer do faktúry? Neviem ako to napísať, teraz idem robiť jednu faktúru a tam na každý riadom musím písať priemer a má to asi 20 riadkov, ako to tam dostať? dík
sybila3
22.07.09,10:13
prosím Vás, nebralo mi do dp dph tel. číslo, aj keď bolo všade pozadávané. Tak som písala do cígleru, poradili mi, že v editore pridať premenné, tak som skúsila, ale mi ho tam hodilo nie do okienok, ale aj mimo. Tak som dala zmazať tel. číslo. A moje nervy, vymazala sa mi prvá strana formulára, zobrazujú sa mi iba údaje ako pre orig. tlačivo, ale druhú stranú mám dobre, čo s tým? veď som nedávala zmazať formulár, iba tel. číslo.
Marianna01
22.07.09,10:20
prosím Vás, nebralo mi do dp dph tel. číslo, aj keď bolo všade pozadávané. Tak som písala do cígleru, poradili mi, že v editore pridať premenné, tak som skúsila, ale mi ho tam hodilo nie do okienok, ale aj mimo. Tak som dala zmazať tel. číslo. A moje nervy, vymazala sa mi prvá strana formulára, zobrazujú sa mi iba údaje ako pre orig. tlačivo, ale druhú stranú mám dobre, čo s tým? veď som nedávala zmazať formulár, iba tel. číslo.

sybila, ak nemáš uložený pôvodný formulár, spusti ešte raz aktualizáciu -urob ale najpr zálohu. Ďalšie formuláre, ktoré máš upravované, nezabudni tiež zálohovať- aktualizácia totiž premaže všetky formuláre a budeš ich musieť upravovať znova.
sybila3
22.07.09,18:32
veď už som to robila 3x a stále prvú stranu mám len s údajmi. Ale nechápem prečo, lebo som len dala pridať premenné, telefonne číslo a keď ho zle nahodilo, tak som to zmazala a vymazal sa mi celý formulár, mám tam len údaje ako keby som išla tlačiť na orig. formulár, ale nechápem, druhá strana je dobre.
sybila3
24.11.09,10:04
vedel by mi niekto poradiť, tlačíte výkazy DPH z programu? Mne netlačí posledný riadok to: Ministerstvo financií....... skúsila som posunuť v editore o kúštik ten okraj, ale zas mi zmizla celá tabuľka. už mám z toho nervy, lebo na daňovom mi to bez toho posledného riadku nezoberú.
Peterika
25.11.09,11:49
vedel by mi niekto poradiť, tlačíte výkazy DPH z programu? Mne netlačí posledný riadok to: Ministerstvo financií....... skúsila som posunuť v editore o kúštik ten okraj, ale zas mi zmizla celá tabuľka. už mám z toho nervy, lebo na daňovom mi to bez toho posledného riadku nezoberú.
Sibyla a máš aktuálnu verziu 10,052 - mne to tlačí v poriadku.
/ aj min.financií..../ a typ dokumentu UCDPHFRM . Alebo skús pozrieť nastavenie tlačiarne.
kovex
25.11.09,11:53
aj mne to tlačí normálne v najnovšej verzii
Sybila nestresuj, najlepšie bude ak si tlačivko vyplníš na stránke daňového úradu www.drsr.sk, nakoľko je dnes posledný deň na odovzdanie
a s formulárom sa pohráš keď budeš mať čas alebo si stiahni nanovo aktuálnu verziu
sybila3
13.01.10,09:53
chcem sa opýtať, akonáhle niečo upravím vo formulári dph, tak mi v náhľade zobrazuje len čísla vôbec nie celé tlačivo, aj keď len posuniem spodný okraj.
sybila3
26.01.10,08:48
mám inštalovanú najnovšiu verziu, ale keď dám náhľad dph, tak mi spodný riadok to Ministerstvo financií.....vôbec nezobrazuje, neviem, čo s tým.