pavolp
23.01.07,11:53
Caute,
som platca DPH, mam tovar kt. predavam aj platcom aj neplatcom.
Este si preratavam ceny a neviem sa rozhodnut, ci si dat vydavky na distribuciu ku kupujucemu al.odberatrelovi (posta al. ine sukromny distributory) do ceny alebo ich nechat hradit samotnym kupujucim.
Nieje mi jasne kam by som zauctoval dopravu v JU, ak by som ju zaplatil ja ale samotna cena dopravy by bola v cene uz zahrnuta.
Dufam ze je to napisane pochopitelne a ze sa najde niekto kto ma s tym skusenosti.
Dik
Dana K.
23.01.07,11:05
Caute,
som platca DPH, mam tovar kt. predavam aj platcom aj neplatcom.
Este si preratavam ceny a neviem sa rozhodnut, ci si dat vydavky na distribuciu ku kupujucemu al.odberatrelovi (posta al. ine sukromny distributory) do ceny alebo ich nechat hradit samotnym kupujucim.
Nieje mi jasne kam by som zauctoval dopravu v JU, ak by som ju zaplatil ja ale samotna cena dopravy by bola v cene uz zahrnuta.
Dufam ze je to napisane pochopitelne a ze sa najde niekto kto ma s tym skusenosti.
Dik

No myslím, že to je úplne na tvojom rozhodnutí. Niektorí dodávatelia majú dopravu zohľadnenú v cene, iní ju fakturujú osobitne.
Doprava týkajúca sa odvozu tovaru odberateľom by mala ísť do réžie.
Čo sa týka príjmov, ak by som faktúrovala dopravu osobitne, tak by som to delila na tovar a služby.
pavolp
23.01.07,11:34
A co DPH z nakupenej sluzby (dopravy), mozem si to dat na odpocet ???
Dana K.
23.01.07,11:37
A co DPH z nakupenej sluzby (dopravy), mozem si to dat na odpocet ???

Ak máš doklad a je tam vyčíslená DPH, tak áno.