Vlasta Č.
23.01.07,11:14
Máme dodací list z 20.9.2006, zabudli sme vystaviť faktúru. Sumu uhradil odberateľ na súkromný účet majiteľky.
Čo s tým?
Zoltán Kovács
23.01.07,10:23
Máme dodací list z 20.9.2006, zabudli sme vystaviť faktúru. Sumu uhradil odberateľ na súkromný účet majiteľky.
Čo s tým?

Vystaviť fa a podať dodatočné DPH. Keď úhrada nabehla na súkroný účet majiteľky, potom by som úhradu prehnal cez pokladňu, resp. ak majiteľka prepošle peniaze zo súkromného účtu na podnikateľský účet tak cez banku samozrejme.
Dana K.
23.01.07,10:26
Vystaviť fa a podať dodatočné DPH. Keď úhrada nabehla na súkroný účet majiteľky, potom by som úhradu prehnal cez pokladňu, resp. ak majiteľka prepošle peniaze zo súkromného účtu na podnikateľský účet tak cez banku samozrejme.

Alebo tu úhradu preúčtovať cez interný doklad a doložiť kópiu výpisu zo súkr.účtu.
Vlasta Č.
23.01.07,10:30
Vystaviť fa a podať dodatočné DPH. Keď úhrada nabehla na súkroný účet majiteľky, potom by som úhradu prehnal cez pokladňu, resp. ak majiteľka prepošle peniaze zo súkromného účtu na podnikateľský účet tak cez banku samozrejme.


Môže byť dátum vystavenia 4.10.2006 / do 15. dní od dodania tovaru/, príp. tam môžem uviesť lomítko? Alebo musí byť dátum vystavenia dnešný?
Dana K.
23.01.07,10:41
Môže byť dátum vystavenia 4.10.2006 / do 15. dní od dodania tovaru/, príp. tam môžem uviesť lomítko? Alebo musí byť dátum vystavenia dnešný?

Čísla faktúr by mali nasledovať v rade vzostupne, ak dáš dátum vystavenia 4.10.2006, tak ti to nebude "sedieť". Vystav si to ako poslednú faktúru za rok 2006, pričom si tam daj poznámku, že pri inventarizácii sa zistilo, že faktúra nebola vystavená v riadnom termíne.
Vlasta Č.
23.01.07,10:53
Daňová poradkyňa mi povedala urobiť to cez lomítko, lebo že DÚ nás bude pokutovať nie len za dodatočné daň. priznanie ale aj za porušenie účt. postupov, keďže treba vystavovať fa do 15. dní od dodania tovaru.
Dana K.
23.01.07,10:59
Daňová poradkyňa mi povedala urobiť to cez lomítko, lebo že DÚ nás bude pokutovať nie len za dodatočné daň. priznanie ale aj za porušenie účt. postupov, keďže treba vystavovať fa do 15. dní od dodania tovaru.

To je pravda, len aby sa im to lomítko nezdalo podozrivé. Inak dosť ťažko sa bude dokazovať, kedy ste na to prišli, že ste zabudli vystaviť faktúru. či o jeden deň alebo od 3 mesice, ale keď tam to lomítko bude,tak ho budete aj tak musieť zdôvodniť.
Vlasta Č.
23.01.07,11:15
Tak mám dať dátum vystavenia napr. dnešný, keď by sme odviedli dodatočnú DPH dnes?
Dana K.
23.01.07,11:29
Tak mám dať dátum vystavenia napr. dnešný, keď by sme odviedli dodatočnú DPH dnes?

Myslím, že to bude asi najlepšie riešenie.
Vlasta Č.
23.01.07,11:34
A ešte sa opýtam čo potom s úhradou na súkr. účet majiteľky 23.10.2006? Ako var. symbol uviedli číslo dod. listu, kt. sme im poslali s tovarom.

Známa mi zasa poradila poslať odber. fa s dátumom dodania, ale následne si ju vymazať z účtov., nakoľko platba prišla na súkr. účet, teda ju nemám v účtov.
Dana K.
23.01.07,11:41
A ešte sa opýtam čo potom s úhradou na súkr. účet majiteľky 23.10.2006? Ako var. symbol uviedli číslo dod. listu, kt. sme im poslali s tovarom.

Známa mi zasa poradila poslať odber. fa s dátumom dodania, ale následne si ju vymazať z účtov., nakoľko platba prišla na súkr. účet, teda ju nemám v účtov.


Ten výpis by som ofotila a cez interný doklad zaúčtovala úhradu faktúry.

To, čo vám radí vaša známa nie je veľmi "čisté". Pri krížovej kontrole (dodávateľ-odberateľ) by na to daňová kontrola mohla prísť, bola by to vlastne čierna faktúra.

Najčistejšie riešenie je vystaviť faktúru s dnešným dátumom, priradiť jej posledné číslo, aké vám nasleduje v r.2006, zaúčtovať úhradu, všetko dať ešte do starého roka a podať DDP k DPH. A máte čisté svedomie a môžte pokojne spávať.
Vlasta Č.
23.01.07,11:51
Takže ešte raz a naposledy polopate:
Naša FO s číslom posledným v roku 2006, dátum vystavenia 23.1.2007, dátum dodania 20.9.2006. Interný doklad - aký dátum, dátum pripísania úhrady na súkr. účet?
Dana K.
23.01.07,11:55
Takže ešte raz a naposledy polopate:
Naša FO s číslom posledným v roku 2006, dátum vystavenia 23.1.2007, dátum dodania 20.9.2006. ÁNO

Interný doklad - aký dátum, dátum pripísania úhrady na súkr. účet? DALA BY SOM DÁTUM 31.12.2006, NAKOľKO FA BUDE VYSTAVENÁ DNES.

Takto by to malo byť v poriadku.
Vlasta Č.
23.01.07,12:00
Ďakujem veľmi pekne za ochotu a pridávam bodík!!!:--- :--- :---
Dana K.
23.01.07,12:04
Ďakujem veľmi pekne za ochotu a pridávam bodík!!!:--- :--- :---

ďakujem krááááásne ;) ;)
sta
24.04.07,09:51
Stala sa nám takáto vec, dnes som sa dozvedela, že by sme mali prefakturovať na našu sesterskú spoločnosť, ktorá sídli v Maďarsku (je platcom DPH v HU) preklad materiálov, ktorý pre nás vykonala slovenská firma na Slovensku. Ten preklad bol v dvoch termínoch 19.2. a 1.3. a ja som bola v tom, že sa prekladali materiály pre nás...:o No ale dnes šéf zahlásil, že to musíme prefakturovať do Maďarska, lebo sa to prekladalo pre nich :confused: Viem, že to bude oslobodené od DPH podľa § 15 ods. 8 a do DP DPH sa to neuvádza, ale poraďte mi prosím, aký mám dať na faktúru dátum dodania? :confused: Viem, že podľa §71 Zákona o DPH, sme mali vystaviť faktúru do 15 dní od dodania.... Keď dám na faktúru dátum dodania aprílový, hrozí nám za to nejaká pokuta pri prípadnej daňovej kontrole?
sta
25.04.07,06:09
posúvam...
Tweety
25.04.07,06:13
A aký dátum je na fa za preklady pre vás? Ak túto službu fa ďalej, dátum dodania môže byť aj dátum fakturácie.
sta
25.04.07,06:50
A aký dátum je na fa za preklady pre vás? Ak túto službu fa ďalej, dátum dodania môže byť aj dátum fakturácie.

sú to 2 faktúry, jedna je 19.2. a druhá 1.3. :o
sta
25.04.07,06:51
A aký dátum je na fa za preklady pre vás? Ak túto službu fa ďalej, dátum dodania môže byť aj dátum fakturácie.

Takže môžem dať aj dnešný dátum vystavenia? Bude to v poriadku?
Tweety
25.04.07,06:52
Tak, ako som uviedla v predošlom príspevku, dátum dodania môžeš dať rovnaký ako vyhotovenia, t.j. aj neskorší ako bolo v dodaní pre vás.
sta
25.04.07,07:29
ďakujem :) :) :)