Jana 55
23.01.07,11:20
Ahojte.Aký je rozdiel medzi Potvrdením o príjime a Ročním zúčtovaním preddavkov na daň? Lebo ma to teraz čaká a som z toho ako sa hovorí ..jeleň..Ďakujem
Zoltán Kovács
23.01.07,10:22
Ahojte.Aký je rozdiel medzi Potvrdením o príjime a Ročním zúčtovaním preddavkov na daň? Lebo ma to teraz čaká a som z toho ako sa hovorí ..jeleň..Ďakujem

Potvrdenie o zdaniteľnom príjme vydávaš zamestnancovi, ktorý si bude robiť daňové priznanie sám. Ročné zúčtovanie preddavkov na daň zase robíš zamestnancovi, ktorý ťa o to požiada, najneskôr do 15.2. (ak sa ten termín nezmenil)
Dana K.
23.01.07,10:23
Ahojte.Aký je rozdiel medzi Potvrdením o príjime a Ročním zúčtovaním preddavkov na daň? Lebo ma to teraz čaká a som z toho ako sa hovorí ..jeleň..Ďakujem

Potvrdenie o príjme je tlačivo, na ktorom sa potvrdzuje príjem zamestnanca, akú platil daň, či si uplatnil daňový bonus.
Ak mal zamestnanec v jednom roku viac zamestnávateľov, tak od každého musí priniesť toto Potvrdenie a na základe potvrdení sa mu urobí ročné zúčtovanie preddavkov na daň.

Ak si tie tlačivá pozrieš, tak zbadáš na čo sú. Len treba vypĺňať podľa predtlače.
Jana 55
23.01.07,10:32
V RZD riadok 00 úhrn žúčtov.a vyplatených príjmov...sa úvádza hrubá mzda za celý rok???
Tweety
23.01.07,10:34
V RZD riadok 00 úhrn žúčtov.a vyplatených príjmov...sa úvádza hrubá mzda za celý rok???
HM, hrubá.
Jana 55
23.01.07,10:41
Robím niekde chybu, keď mu u toho istého zamestnanca v RZD v riadku 00 vychádza iná suma ako v Potvrdení.. v riadku 01 ???