Tetajaja
23.01.07,11:26
Milí ludkovia,
vedeli by ste mi poradiť nejaký vhodný jednoduchý a prehĺadný program pre SZČO , jednoduché účtovníctvo a aj mzdy( 2 zamestnanci) +mot.vozidlo, prijmy do 1,5 mil...? A este ak by ste vedeli aj cenu, na co sa mam pripravit. Ste zlatí a dakujem za kazdu radu!
Zoltán Kovács
23.01.07,10:29
Milí ludkovia,
vedeli by ste mi poradiť nejaký vhodný jednoduchý a prehĺadný program pre SZČO , jednoduché účtovníctvo a aj mzdy( 2 zamestnanci) +mot.vozidlo, prijmy do 1,5 mil...? A este ak by ste vedeli aj cenu, na co sa mam pripravit. Ste zlatí a dakujem za kazdu radu!

Pozri sa do sekcie Účtovný software. Sú tam aj porovnania jednotlivých programov, a skúsenosti dlhoročných používateľov. Len treba hladať v poradách.
Tetajaja
23.01.07,10:43
Dakujem krasne,
ale ked ja neviem ktory s nich je lahky a prehladny.Kazdy clovek ma na to individualny nazor ked s nim pracuje. Pre uplneho zaciatocnika a skoro laika by ste mi odporucali ktrory s nich?
Antea
23.01.07,16:06
Dakujem krasne,
ale ked ja neviem ktory s nich je lahky a prehladny.Kazdy clovek ma na to individualny nazor ked s nim pracuje. Pre uplneho zaciatocnika a skoro laika by ste mi odporucali ktrory s nich? Keď vieš kde čo zaučtovať tak si myslím, že žiadny program nie je veľký problém.
kolett
24.01.07,08:08
Ja mám podobný prípad..poradili mi ALFU stiahla som demoverziu a ešte stále sa trápím ako mám začať...ľudkovia pomožte:(
otázka
24.01.07,08:10
Stiahni si zo stránky Krosu aj príručku na Alfu. Ja som tiež maturovala pri Alfe 2 mesiace, teraz by som nemenila.
mysimis
24.01.07,08:14
Prípadne si pozri niečo aj tu na porade. Ku Alfe je tu dosť vypracovaných otázok v "účtovných softwéroch". Stačí hľadať.
Manual
24.01.07,08:54
Ja mám podobný prípad..poradili mi ALFU stiahla som demoverziu a ešte stále sa trápím ako mám začať...ľudkovia pomožte:(
Tam ale sa nemáš v čom trápiť, ona to robí skoro sama. Ak chceš ozvi sa podvečer
Pekný deň...:)
sway
24.01.07,09:03
Tam ale sa nemáš v čom trápiť, ona to robí skoro sama. Ak chceš ozvi sa podvečer
Pekný deň...:)

súhlasím, ALFA je fajn, aj ja rada pomôžem ;), vrelo odporúčam a potom k nej na mzdy je OLYMP a krásne to všetko spolu funguje a nie je to ani moc finančne náročné ;)
ekopo
24.01.07,09:11
Tam ale sa nemáš v čom trápiť, ona to robí skoro sama. Ak chceš ozvi sa podvečer
Pekný deň...:)
Myslím, že je to dosť zavádzajúca veta. Najskôr musí mať užívateľ aspoň nejaký prehľad o účtovníctve. Stretol som sa viac krát s názorom "veď program to urobí všetko sám" a pritom "účtovník/čka" nevedel/a že existuje PD. Dokonca nevie čo je to pohľadávka. Viem o čom hovorím.
Manual
24.01.07,09:19
Myslím, že je to dosť zavádzajúca veta. Najskôr musí mať užívateľ aspoň nejaký prehľad o účtovníctve. Stretol som sa viac krát s názorom "veď program to urobí všetko sám" a pritom "účtovník/čka" nevedel/a že existuje PD. Dokonca nevie čo je to pohľadávka. Viem o čom hovorím. Plne súhlasím s tebou, samozrejme za predpokladu že už niečo dotyčný účtoval a má základné znalosti o účtovníctve. /tak to bolo myslené/. Alebo presedláva z jedného SW na iný. Tiež som myslel na prehľadnosť a intuitívnosť práce na tomto SW.
Veď aj auto jazdí skoro samo, ale ak je v ňom ... XX .... tak je hneď havária, dúfam že si rozumieme.
Pekný deň...:)
kathy_smal
24.01.07,10:27
Ja by som ti odporucala OBERON, tiez je v sekcii Uctovne programy. Vyhodne je ze ked si stiahnes demo verziu a vyskusas:))

a tiez je zaujimava cena: len 1000sk a mas ucto, sklad, evidenciu vozidiel...
Tetajaja
24.01.07,12:01
No uffff, vyzera to, ze je tazke vybrat vhodny program tomu, co o uctovnictve nic nevie.To som si teda dala ze, som studovala chemiu! Teraz mi je to na nic!
Inak Vam velmi pekne dakujem za rady! Pokusim sa preluskat aspon tie prirucky a potrapit sa s demo verziami a uvidim s ktorym sa mi bude lepsie spolupracovat.
Vladkahz
24.01.07,16:50
Ahojte Alfa je fajn ale demo vam nebude stačit na vaše príjmy v jednej tretine sa to zablokuje a vyskočí vam tam že si máte kúpiť vyššiu verziu ja som tiež tak dopadla a potom som si kúpila Alfa+start za 1200 Sk ale to je len na jeden rok o rok treba zase kúpiť dalšiu ale je aj na stálo tá sa viac oplatí stojí okolo 3000 máte to na stránke Crosu majte sa dovi...
lipe
24.01.07,17:42
Ahujte poraďáci každý tu chváli nejaký účtovný program.Ja tiež pridám svoj názor.Ja používam MRP program už 10 rokov ja by som ten zase ne-menil za iný lebo proste som si už naň zvykol.ALFU som neskúšal len som
videl u švagra ale som nevidel žiadne prednosti oproti tomu čo používam.
Neberte to ako antireklamu.
janasim
24.01.07,20:38
Pozri si www.simsoft.sk. Dá sa dohodnúť dobrá cena.
kalinka22
24.01.07,22:21
Niekoľko rokov využívam MRP softwary na JU, PU aj Mzdy a personalistiku a som s nimi veľmi spokojná. Dajú sa objednať na www.mrp.sk. Skúšala som aj Kros, Datalok, C3, Pohodu, ale vždy som sa vrátila k MRP-čku. Skúste si pozrieť webovú stránku, sú tam aj ceny, zostavy, napr. či so skladom, a pod. Prajem veselé účtovanie. J.
ajkariky
27.02.07,18:38
Ja už druhý rok používam ekonomický systém Pohoda, predtým mi učtovníctvo robila učt.firma vrelo odporúčam i ja som SZČO ale asi 10 rokov som si viedla učtovníctvo sama takže niečo o ňom viem nakoľko mám už 55 rokov a počítača a internetu som sa ani nedotkla, vieš si predstaviť? Pohodu som si sama nainštalovala, a začala som učtovať podotýkam,že pri kúpe Pohody dostanes certifikát , ktorý Ťa oprávňuje využívať služby zákazníckej podpory 1 rok t.j. ak si nebuš dať rady a to buď telefonická, fax., Email. podpora. posielam adresu kde sa môžeš pozrieť na produkty a cenu. pohody.
www.stormware.sk
wictor576
28.02.07,08:28
Ahoj, skús DEMO programu TRIUMF.NEXT zo stránky www.triumf.sk

S pozdravom
Jozef Mihál
28.02.07,08:35
Ja vždy a všade doporučujem program SUPERUCTO od firmy JoNaS.

Skúste www.jonas.sk
ekopo
28.02.07,08:41
Mám si aj ja prihriať polievočku?
zamako
01.03.07,09:13
Ja vždy a všade doporučujem program SUPERUCTO od firmy JoNaS.

Skúste www.jonas.sk (http://www.jonas.sk)

...ale doména nefunguje...aj my sa rozhodujeme pre nový program :-)

Doména jonas.sk bola zaregistrovaná, obsah sa pripravuje....počkáme ešte? :D
wictor576
01.03.07,11:19
...ale doména nefunguje...aj my sa rozhodujeme pre nový program :-)

Doména jonas.sk bola zaregistrovaná, obsah sa pripravuje....počkáme ešte? :D


Skôr než sa definitívne rozhodnete, vyskúšajte demo verziu TRIUMF.NEXT zo stránky www.triumf.sk - plnohodnotný program s jedným obmedzením - tlač funguje len na obrazovku.

S pozdravom
krajanová
01.03.07,11:32
Skôr než sa definitívne rozhodnete, vyskúšajte demo verziu TRIUMF.NEXT zo stránky www.triumf.sk (http://www.triumf.sk) - plnohodnotný program s jedným obmedzením - tlač funguje len na obrazovku.

S pozdravom

nedokážem si takúto prácu predstaviť, a ako potom dostaneš výstupy do šanónov
Jozef Mihál
01.03.07,15:45
Ja by som počkal. Alfa+Money+MRP+Pohoda+... budú "zírat".
Ľuba
01.03.07,16:28
Ja by som počkal. Alfa+Money+MRP+Pohoda+... budú "zírat".
Čo bude účtovať sám ?
wictor576
02.03.07,06:32
Netreba si nič predstaviť, ja som písal, že DEMO verzia má obmedzenie, že tlač funguje len na obrazovku - akonáhľe si zakúpiš program a dostanes registračné číslo, program funguje ďalej ako plnohodnotná verzia s tlačou aj na tlačiareň. Ospravedlňujem sa, keď toto nebolo zrozumiteľné z môjho prvého príspevku.

S pozdravom


nedokážem si takúto prácu predstaviť, a ako potom dostaneš výstupy do šanónov
ekopo
02.03.07,07:24
Netreba si nič predstaviť, ja som písal, že DEMO verzia má obmedzenie, že tlač funguje len na obrazovku - akonáhľe si zakúpiš program a dostanes registračné číslo, program funguje ďalej ako plnohodnotná verzia s tlačou aj na tlačiareň. Ospravedlňujem sa, keď toto nebolo zrozumiteľné z môjho prvého príspevku.

S pozdravom
Ono to bolo zrozumiteľné. Väčšina by si určite rada pozrela aj písomné výstupy, nakkoľko tie sa môžu od tých na obrazovke podsttne líšiť. A užívateľ by radšej privítal iné obmedzenie, napr. 300 zápisov do peňažného denníka so súčtom zdaniteľných príjmov 300.000,- pri neobmedzenom počte firiem v JU tak ako je to na www.hdsoft.sk (http://www.hdsoft.sk) Po prekročení limitov nemusí užívateľ hlboko siahnuť do vačku.
Jozef I
02.03.07,07:29
Ja by som počkal. Alfa+Money+MRP+Pohoda+... budú "zírat".

A to čo sa stane? Zrušia zákon o účtovníctve? :eek: :D
wictor576
02.03.07,14:21
Výstupy v programe TRIUMF.NEXT sú na 100% rovnaké aj na obrazovke aj na papieri a z tohto dôvodu je tam práve toto obmedzenie.

S pozdravom


Ono to bolo zrozumiteľné. Väčšina by si určite rada pozrela aj písomné výstupy, nakkoľko tie sa môžu od tých na obrazovke podsttne líšiť. A užívateľ by radšej privítal iné obmedzenie, napr. 300 zápisov do peňažného denníka so súčtom zdaniteľných príjmov 300.000,- pri neobmedzenom počte firiem v JU tak ako je to na www.hdsoft.sk (http://www.hdsoft.sk) Po prekročení limitov nemusí užívateľ hlboko siahnuť do vačku.
scorp
08.03.07,10:37
V predchadzajucom namete porady - islo o Money S3, bola jedna trefna odpoved v tom zmysle, ze kolko ludi, tolko chuti. Potpm sa vstci vybijame, ktory soft pre ucto je naj. Odpoviem: ten, ktory mi vyhovuje.