VlaDr
23.01.07,12:29
Môžem vyplatiť príspevok na dopravu zo sociálneho fondu zamestnancom, ktorých zárobok presahuje 7.000,- Sk keď tam mám dostatok finančných prostriedkov a nie je tam nikto z tejto nízkopríjmovej kategórie. A musím to aj preukázať. Mám informáciu zo školenia, že takýto príspevok môžem dať aj zamestnancom, ktorí cestujú do práce vlastným motorovým vozidlom, resp. aj peši (tzv. obuvné). Nie je mi to celkom jasné. Má niekto s takýmto prerozdeľovaním sociálneho fondu skúsenosti?
Tweety
23.01.07,11:44
Môžem vyplatiť príspevok na dopravu zo sociálneho fondu zamestnancom, ktorých zárobok presahuje 7.000,- Sk keď tam mám dostatok finančných prostriedkov a nie je tam nikto z tejto nízkopríjmovej kategórie. A musím to aj preukázať. Mám informáciu zo školenia, že takýto príspevok môžem dať aj zamestnancom, ktorí cestujú do práce vlastným motorovým vozidlom, resp. aj peši (tzv. obuvné). Nie je mi to celkom jasné. Má niekto s takýmto prerozdeľovaním sociálneho fondu skúsenosti?

Určite tak môžeš urobiť, ale nezabudnúť na to, že je to príjem zamestnanca, podliehajúci dani zo závislej činnosti.
Anja111
23.01.07,11:47
Môžem vyplatiť príspevok na dopravu zo sociálneho fondu zamestnancom, ktorých zárobok presahuje 7.000,- Sk keď tam mám dostatok finančných prostriedkov a nie je tam nikto z tejto nízkopríjmovej kategórie. A musím to aj preukázať. Mám informáciu zo školenia, že takýto príspevok môžem dať aj zamestnancom, ktorí cestujú do práce vlastným motorovým vozidlom, resp. aj peši (tzv. obuvné). Nie je mi to celkom jasné. Má niekto s takýmto prerozdeľovaním sociálneho fondu skúsenosti?

Podľa mňa platí Zákon č. 313/2005 Z.z. s účinnosťou od 1.9.2005, podľa ktorého sa viaže limit maximálnej výšky priemerného zárobku zamestnanca, pri uplatnení nároku na príspevok na dopravu zo SF, na 2-násobok výšky životného minima pre plnoletú FO. Pre r. 2005 to bolo 9.460,-- Sk, (odvtedy som to nepotrebovala, takže neviem koľko je to teraz). Druhou podmienkou nároku na príspevok na dopravu zo SF je, že skutočne vynaložené výdavky na dopravu do zamestnania a späť sú najmenej 200,-- Sk, (čo treba aj zdokladovať) a treťou podmienkou je, že zamestnanec cestuje železnicou, alebou autobusom, (okrem mestskej hromadnej dopravy).
m_miriam3
31.01.07,08:11
Dobrý den,

Môžeme zamestancovi ktorý zomrel vyplatit zo SF prípevok na pohreb?

Ďakujem