Anču
23.01.07,13:04
Pri nahadzovaní banky z bankového výpisu sa +položky hádžu cez príjem a - cez výdaj? Každá položka zvlášť aalebo sa to dá pod jedným dokladom hodiť vsetky položky z bankového výpisu? Som úplný začiatočník a robila som v SOFTIPE a tento program sa mi vidí zbytočne rozsiahly. Musím si tie doklady aj tlačiť keď účtovným dokladom jre predsa výpis z banky?
neznama22
23.01.07,15:20
Pri nahadzovaní banky z bankového výpisu sa +položky hádžu cez príjem a - cez výdaj? Každá položka zvlášť aalebo sa to dá pod jedným dokladom hodiť vsetky položky z bankového výpisu? Som úplný začiatočník a robila som v SOFTIPE a tento program sa mi vidí zbytočne rozsiahly. Musím si tie doklady aj tlačiť keď účtovným dokladom jre predsa výpis z banky?

V prípade ak nahrávaš výpis z banky, tak by bolo dobré urobiť pre každý pohyb na výpise zvlášť bankový doklad. Pr. Ak máš na bankovom výpise príjem na účet, tak si vytvor príjmový bankový doklad, ak máš výdaj tak naopak.
Samozrejme dá sa aj na jeden príjmový bankový doklad nahodiť všetky príjmy z jedného výpisu, ale nie je to prehladné.

Položky na bankový doklad pridávaš na doklade cez riadok Variabilný symbol (na konci riadku je trojbodka, cez ktorú sa dostaneš do zoznamu neuhradených dokladov, odkiaľ si vyberieš tie doklady, ktoré chceš uhradiť).

Nedá sa ale spraviť jeden doklad, na ktorý si nahodiš aj príjem aj výdaj.
SOME
23.01.07,19:46
Iba ešte doplním, že tie doklady treba vytlačiť, aby bolo zrejmé ako si tie výpisy zaúčtovala, teda aspoň v podvojnom účtovníctve. Ja to robím tak, že k jednomu výpisu vytlačím zoznam dokladov so zaúčtovaním.
Marianna01
23.01.07,21:26
Ano, poprípade ak mám platbu kartou, vytlačím aj výdajový doklad bankový a k nemu pripnem doklad z ERP. Takto je to aspoň prehľadnejšie, ako keď som to dakedy dávno pipínala na prázdny papier. Bol v tom chaos.
Anču
24.01.07,11:13
A keď mám viac bankových účtov tak to nahadzujem všetko spolu do poradia? Ale mi to asi porozhadzuje doklady podľa dátumu, nie?
SOME
24.01.07,11:24
Neviem či som porozumela otázke, ale keď je viac bankových účtov, tak je treba založiť číslené rady na každý účet zvlášť.
neznama22
24.01.07,12:14
V prípade, že máš viac číselných radov, tak v zozname bankových dokladov pôjde najprv jedna číselná rada (t.z. všetky doklady pre jednu radu) a potom hneď za tým pôjde druhá číselná rada.

Samozrejme, ak by si si v zozname bankových dokladov zotriedila doklady podľa dátumu, tak sa ti podľa toho zotriedia.
Pru
13.08.08,17:39
Ja zaúčtovanie píšem pri každú položku na výpise, ale aj vytlačím pohyby na účte. Aký dátum treba dávať keď sa účtuje bankový výpis, dávam posledný v mesiaci a dátum platby ako je na výpise. Ale napríklad pri valutovom mi potom nenačíta správny kurz, takže neviem, či môžem účtovať s dátumom ako je na výpise, alebo s koncomesačným.