Riočka
23.01.07,13:39
Sme povinní podávať nulový Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch ak v 4.štvrťroku firma u žiadneho zamestnanca nezrazila preddavok na daň zo závislej činnosti ?
Janka6685
23.01.07,12:40
Sme povinní podávať nulový Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch ak v 4.štvrťroku firma u žiadneho zamestnanca nezrazila preddavok na daň zo závislej činnosti ?

Ak je zamestnávateľ naďalej prihlásenú ako platiteľ na DÚ, tak áno, aj nulové
EPk
23.01.07,12:40
Nie, už to zrušili
Janka6685
23.01.07,12:45
Nie, už to zrušili

Kde je to uvedené?
Anja111
23.01.07,12:46
Sme povinní podávať nulový Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch ak v 4.štvrťroku firma u žiadneho zamestnanca nezrazila preddavok na daň zo závislej činnosti ?

Ak boli v IV. Q vyplácané mzdy zamestnancom, tak áno.
sway
23.01.07,12:55
Nie, už to zrušili

mne prišli pokuty za nepodanie nulového , v Trnave - ak to bolo zrušené, prosím hodíte to sem??? §§§
možno ale na tom niečo aj bude, lebo jednej klientke odmietli nulové prevziať na DÚ - v Dubnici .
:confused::confused::confused:
evina
23.01.07,13:06
V prvom rade je potrebné odpovedať na otázku: nezrazili ste preto, lebo ste v danom štvrťroku nemali zamestnanca, alebo ste nezrazili preto, že po odpočítaní nezdaniteľnej čiastky nevznikla povinnosť odvodu preddavku, ale mzdy ste vyplatili?? Odpoveď pozri tu:

http://www.porada.sk/showpost.php?p=321358&postcount=24
Arava
25.01.07,08:29
Ak je zamestnávateľ naďalej prihlásenú ako platiteľ na DÚ, tak áno, aj nulové
Ahojte poraďáci,
nevie mi niekto poradiť ako by malo vyzerať Oznámenie na daňový úrad, že zamestnávateľovi zanikla povinnosť zrážať preddavky na dani zo závislej činnosti, lebo už nezamestnáva žiadneho zamestnanca.:confused:
evina
25.01.07,08:39
Ahojte poraďáci,
nevie mi niekto poradiť ako by malo vyzerať Oznámenie na daňový úrad, že zamestnávateľovi zanikla povinnosť zrážať preddavky na dani zo závislej činnosti, lebo už nezamestnáva žiadneho zamestnanca.:confused:

V zmysle § 31 ods. 7 zákona 511/1992 Z.z. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov Vám oznamujem zmenu povinnosti zrážať a odvádzať preddavky na daň z príjmu zo závislej činnosti.

V čase od ...... /ak vieš aj do, ale asi nie/ nezamestnávame žiadneho zamestnanca.....
Arava
25.01.07,09:27
Veľmi pekne ďakujem a prajem príjemný deň!!!:)
Janka6685
25.01.07,12:16
Ahojte poraďáci,
nevie mi niekto poradiť ako by malo vyzerať Oznámenie na daňový úrad, že zamestnávateľovi zanikla povinnosť zrážať preddavky na dani zo závislej činnosti, lebo už nezamestnáva žiadneho zamestnanca.:confused:

Ja som bola na DÚ, dali mi podpísať jednoduché tlačivo a bolo...;)