heike
23.01.07,14:36
Caute, poraďáci, mám na vás otázočku:

Ak má FO živnostník mobil, teda tel. číslo napísané na IČO, musí byť na faktúre, a teda aj na PPD aj jeho DIČ, ktoré má pridelené Daňovým úradom? Pretože na faktúrach aj PPD-čkach som našla namiesto DIČ prideleného DÚ jeho rodné číslo a za lomítkom číslo daňového úradu, pod ktorý patrí.

...aby z toho nebol problém pri daňovej kontrole, pretože je to dosť veľký výdavok.
Janiela
23.01.07,14:36
Áno, pri daňovej kontrole kontrolujú nielen IĆO ale aj DIČ, príp. IČ DPH. Orange nemá veľmi vo zvyku DIĆ uvádzať pri faktúrach, ale postačí aj uzavretá zmluva.
Hovorím z vlastnej skúsenosti.
vikinka
23.01.07,14:39
To má ešte nahlásené staré DIČ,jeho povinnosťou bolo nahlásiť nové IČ,takže treba vojsť do najbližšej predajne Orange a nahlásiť zmenu.
evina
23.01.07,14:50
Ak nie je platiteľom DPH je povinný na každom doklade mať uvedené aj DIČ, ak je platiteľom DPH stačí IČ DPH...
renča1
23.01.07,14:54
Caute, poraďáci, mám na vás otázočku:

Ak má FO živnostník mobil, teda tel. číslo napísané na IČO, musí byť na faktúre, a teda aj na PPD aj jeho DIČ, ktoré má pridelené Daňovým úradom? Pretože na faktúrach aj PPD-čkach som našla namiesto DIČ prideleného DÚ jeho rodné číslo a za lomítkom číslo daňového úradu, pod ktorý patrí.

...aby z toho nebol problém pri daňovej kontrole, pretože je to dosť veľký výdavok.

prečítaj si aj priložený link:
http://www.porada.sk/t36127-ppd-ako-daoovy-vydavok.html
heike
23.01.07,20:35
Vďaka za príspevky a rady, takže daňová kontrola by to nemusela uznať za daňový výdavok, ak tam má iné DIČ? V zmluve má to DIČ, čo na faktúrach. Spomínaná FO má v Orange aj internet, a tam DIČ nie je uvádzané vôbec. V T-Mobile to má napríklad v poriadku. Takže to treba uviesť na správnu mieru, ale ako sa budem obracať pri daňovákoch? Orange mi to určite spätne neopraví...
alena-m
24.01.07,12:42
Zdravím,
Tiež som mala podobný problém s Orange, ale po dohode mi moje DIČ doplnili do faktúry a potom to mám už pravidelne. Teraz mám problém s dodávateľom stravných kupónov-fy. Cheque Dejeuner SK. Tí mi odpísali, že nemusia do faktúr uvádzať moje IČO, nakoľko to majú takto dohodnuté s DÚ a faktúry nehodlajú meniť. Môj názor je, že by to tam malo byť.
michelle84
29.01.13,18:33
Na faktúre od Orange neuvádzajú DIČ. Keď sme boli ohlásiť DIČ pri novej živnosti v Orangei, odbili nás s tým, že oni DIČ nepotrebujú. Ani si ho od nás nezobrali. Je potrebné ich donútiť uvádzať DIČ na faktúre? Ide o živnostníka, neplatiteľa DPH. Ďakujem.