Max9
04.01.05,03:59
Nájde sa niekto, kto mi poradí, ako vystaviť faktúru do zahraničia /do členského štátu EU/, pokiaľ sa jedná o dodanie služieb, pričom miesto dodania je iný členský štát EU?
Podľa všetkého je potrebné na faktúre spomenúť paragraf zákona ohľadne miesta dodania služby. Je niekde uvedený jednotný text pre tieto účely a je to preložené aj do anglického jazyka /faktúra musí byť vystavená v angličtine/?
Ďakujem!
vladan
04.01.05,08:36
Max, ja fakturujem službu-prepravu do iného členského štátu. Vytvorila som si svoju faktúru, ktorú ti tu prilepím, možno ti v niečom pomôže :D
Pekný deň
maja
04.01.05,09:50
Na školení o DPH pani z DÚ vravela, že má byť odkaz na §15 alebo 16 pri dodaní služby do iného ČŠ a §43 pri dodaní tovaru do iného ČŠ. Odkaz na tento § je podľa našich zákonov a pre našich daňovákov, tak či to preložíme do iného jazyka je len na nás.
Max9
04.01.05,14:18
Veľmi pekne ďakujem! Je to dokonalé!
vladan
04.01.05,14:33
Veľmi pekne ďakujem! Je to dokonalé!
Max, ešte predsa niečo ... niekde na faktúre by si mal mať ešte zapísanie spoločnosti v Obchodnom registri, spisová vložka a ak si živnostník, tak zápis na živnostenskom úrade a číslo živnostenského listu
... až potom to bude dokonalé :D
Max9
04.01.05,16:12
Áno, to beriem ako samozrejmosť. Ešte raz srdečná vďaka! :o)
minobj
07.01.10,00:29
chcel by som vystavit fakturu ako neplatca DPH do polska Platcovi DPH za reklamne sluzby (vytvorenie web stranky a graficky navrh rekl. materialov) .. mozem pouzit vzor tejto FA, alebo sa tam nieco menilo za posl. dobu ??
minobj
07.01.10,00:30
a este jedna otazocka .. vystavujem len v € alebo potrebujem vystavit aj prepocitanu v PLN ??
babi2
07.01.10,07:32
a este jedna otazocka .. vystavujem len v € alebo potrebujem vystavit aj prepocitanu v PLN ??
Vystavuješ v €, odberateľ si to prepočíta na svoju menu
szoldmarek
04.10.10,15:30
Som v podobnej situacii, ..fakturujem prace na PC ako zivnostnik (nie som platca DPH) pre rakusku firmu (platca DPH jej VAT zacina pismenmi ATU) a dozvedel som sa, ze potrebujem mat DIC zacinajuce pismenami SK.. viete mi prosim poradit co vsetko si mam zariadit aby to bolo v poriadku? pripadne ako postupovat pri oprave predchadzajucich faktur.
dakujem vopred za ochotu