Gong
23.01.07,14:44
Moja otázka znie, vystavujem faktúru Belgičanovi do Belgicka, sme platcami DPH, taktiež sme FO - prosím poraďte mi, či mu mám faktúrovať i DPH-čku.
Ďakujem
Gong
24.01.07,08:04
Nik mi nevie odpovedať, prosím
Milan Benka
24.01.07,08:05
Moja otázka znie, vystavujem faktúru Belgičanovi do Belgicka, sme platcami DPH, taktiež sme FO - prosím poraďte mi, či mu mám faktúrovať i DPH-čku.
Ďakujem

Skús povedať, čoho sa fakturácia týka.
Gong
24.01.07,08:10
faktúra sa týka právne služby za založenie sro na Slovensku.
Milan Benka
24.01.07,08:17
faktúra sa týka právne služby za založenie sro na Slovensku.

Právne služby spadajú pod §15/7,8.

Ak je belgický odberateľ podnikateľom (osobou, kt. podniká v čl. štáte inom ako čl. štát dodávateľa služby) tak miestom dodania služby bude belgicko. T.z. Fakturácia mimo DPH ( nebude to predmetom DPH na Slovensku).

Ak je belgický odberateľ občanom, kt. nepodniká, miestom dodania služby bude Slovensko, tým pádom bude fakturácia s DPH.
tamara
29.01.07,07:46
ahojte, viem, že je to už otrepana téma, ale stále mam v tom chaos.....FO-rakúšan, nepodnikateľ si dal u nas vyrobiť plastové okná, ako to budem fakturovať?môžem fa vystaviť aj v SK? dakujem veeeelmi
Milan Benka
29.01.07,07:48
ahojte, viem, že je to už otrepana téma, ale stále mam v tom chaos.....FO-rakúšan, nepodnikateľ si dal u nas vyrobiť plastové okná, ako to budem fakturovať?môžem fa vystaviť aj v SK? dakujem veeeelmi

Fa môžeš vystaviť v mene, v akej ste sa dohodli ( SKK, EUR a pod)
tamara
29.01.07,07:52
a vystavím ju bez dph alebo s dph? kedze ide o obcana nepodnikateľa
Milan Benka
29.01.07,07:58
Pokiaľ je to iba predaj tovaru, tak s DPH ( slovenskou)

ak by to mal byť predaj tovaru s montážou, miesto dodania tovaru by bolo rakúsko, v takomto prípade to podlieha rakúskemu zákonu o DPH ( pravdepodobne povinná registrácia na DPH v Rakúsku)
tamara
29.01.07,08:02
takže ked je to len dodanie tovaru, fa vystavím so slovenskou dph...ak by to bolo aj s montazou v rakusku, fa vystavím bez dph a musím sa v AT registrovat.....
Milan Benka
29.01.07,08:07
takže ked je to len dodanie tovaru, fa vystavím so slovenskou dph...ak by to bolo aj s montazou v rakusku, fa vystavím bez dph a musím sa v AT registrovat.....

treba pozrieť rak. zákon, fa by bola vystavená s rak. DPH (v prípade registrácie).
tamara
29.01.07,08:09
ano, tomu rozumiem....tak dakujem za pomoc, zelam pekny den