polis1
23.01.07,15:28
Chcela by som sa spytat, mam klienta, ktory vyplatil leasing, auto nemal vlozene do podnikania, ale tento rok sa rozhodol ze ho vlozi do podnikania..je to tak mozne..zaplati cestnu dan je to tak v poriadku..nie som si uplne ista,
dakujem
Viera.M.
23.01.07,14:42
Chcela by som sa spytat, mam klienta, ktory vyplatil leasing, auto nemal vlozene do podnikania, ale tento rok sa rozhodol ze ho vlozi do podnikania..je to tak mozne..zaplati cestnu dan je to tak v poriadku..nie som si uplne ista,
dakujem
Zaradí vozidlo do podnikania, bude ho využívať v súvislosti s dosahovaním príjmov, do 31.01.2007 podá naň DP a súčasne je povinný do tohto dátumu uhradiť daň z MV...
polis1
23.01.07,14:43
dakujem, takze to mam dobre
vikinka
23.01.07,14:48
Zaradí vozidlo do podnikania, bude ho využívať v súvislosti s dosahovaním príjmov, do 31.01.2007 podá naň DP a súčasne je povinný do tohto dátumu uhradiť daň z MV...
DP sa podáva do 15 dní od začatia používania na podnikanie.
Viera.M.
23.01.07,14:53
DP sa podáva do 15 dní od začatia používania na podnikanie.
Súhlasím, ale z otázky zadávateľa som pochopila, že ho vkladá už tento mesiac, t.j. január...
Áno, 15KD od prvého použitia vozidla...
Ďakujem.
monyka
24.01.07,06:08
Nezrušila sa už náhodou cestná daň. Ja viem len o dani z motorových vozidiel.
Nie som trošku mimo?
Ďakujem
Tweety
24.01.07,06:11
Nezrušila sa už náhodou cestná daň. Ja viem len o dani z motorových vozidiel.
Nie som trošku mimo?
Ďakujem
ÁNo, cestná daň už nie je, je to už daň z MV.
vikinka
24.01.07,06:11
Nezrušila ,len sa premenovala na daň z motorových vozidiel,podstata tá istá.
monyka
24.01.07,06:14
Ďakujem, už som sa zľakla,
A je to pravda pravdivá, že Žilinský kraj nemenil sadzby?
Je pravda, že podnikateľ, ktorý nemá auto v obch. majetku, musí zaplatiť daň? ( viem, že keď sa nič nezmenilo daň sa neplatí)
vikinka
24.01.07,06:16
Ak ho používa na podnikanie,tak treba zaplatiť daň z MV.
Anja111
24.01.07,06:16
( viem, že keď sa nič nezmenilo daň sa neplatí)

...nechápem.
Ivan42
24.01.07,07:07
Pokial auto použije na podnikanie prvý krat v tomto roku musí do 15 dní od prvého dňa použitia t.j. vzniku daňovej povinnosti podať daňové priznanie za uvedené motorového vozidlo a daň zaplatiť najneskôr v lehote na podanie daňového priznania.

Pokial už auto používal aj v minulom roku na podnikanie a aj podal v minulom roku daňové priznanie, tento rok zaplatí už len daň najneskôr do 31.01.2007 podľa sadzby ktorú vydáva VUC pod ktorý patrí.
Anja111
24.01.07,09:10
Ďakujem, už som sa zľakla,
A je to pravda pravdivá, že Žilinský kraj nemenil sadzby?
Je pravda, že podnikateľ, ktorý nemá auto v obch. majetku, musí zaplatiť daň? ( viem, že keď sa nič nezmenilo daň sa neplatí)

To "nechápem" sa týkalo tmavo vyznačeného.
monyka
25.01.07,05:39
Prepáčte, pomýlila som sa chcela som napísať, že keď sa nič nezmení, daňové priznanie sa nepodáva. Prepáčte.
Monikanika
02.02.07,07:57
ak podnikatel pouziva auto na podnikanie, musi zaplatit dan z mot. vozidiel. a co potom? moze sa rozhodnut, ze da auto do majetku firmy a robi si odpisy a dava do nakl. vsetku PHM, opravy. alebo ho nemusi dat do majetku a moze si robit cestaky tak ako klasicky zamestnanec?su tieto dve moznosti spravne????
Anja111
02.02.07,08:03
ak podnikatel pouziva auto na podnikanie, musi zaplatit dan z mot. vozidiel. a co potom? moze sa rozhodnut, ze da auto do majetku firmy a robi si odpisy a dava do nakl. vsetku PHM, opravy. alebo ho nemusi dat do majetku a moze si robit cestaky tak ako klasicky zamestnanec?su tieto dve moznosti spravne????

Áno sú. A tie "cesťáky ako zamestnanec" bolo zrejme myslené na paušál 6,20 Sk...