dadia1
23.01.07,15:48
ahojte poradaci

prosim o radu.

otec dietata neplati výživné v stanovenom termíne a v takej výške ako mu predpísal súd. súdne rozhodnutie je právnoplatne. chcela by som sa obrátiť na exekútora, aby mu to zrážali zo mzdy. aby som dostala výživné v plnej výške a včas.
Neviete kolko sa plati poplatok za takýto návrh na exekúciu? a ako to prebieha?
dakujem za každú radu.
Prajem pekný den
zaphira
23.01.07,15:18
Návrh na exekúciu ti vypracuje právnik, takže aj tomu zaplatíš za služby. Exekútor si svoju výšku odmeny určí podľa toho aká vysoká je vymáhaná suma, takže je to individuálne. Skús sa informovať telefonicky priamo u právnika a exekútora, veľakrát sa dá na sume aj dohodnúť.
misomiso
23.01.07,16:06
Pokial viem, pokial bude exekucia uspesna, naklady potom hradi Povinny (ci ako sa to spravne vola):)

Ale bola aj nejaka debata o tom, ze by to mal (specialne v pripade vyzivneho) hradit stat nie? Ale to Fico odsunul "do stratena"?
willma
23.01.07,17:52
tiež sa mi niečo marí, že náklady na exekúciu preberá na svoje plecia štát, resp. príslušný súd, len neviem či to už platí.
sulejka2
25.01.07,09:57
exekučné konanie na výživné je pre Teba bezplatné....všetky trovy uhrádza povinný, Ty si podáš návrh na začatie exekúcie, priložíš notársky overenú kópi rozsudku o výživnom s vyznačením právoplatnosti a vykonateľnosti rozsudku (doporučujem overiť na MÚ, lebo tam to býva zväčša bezplatné ak sa týka overenie listiny pre exekučné účely na výživné), rodný list dieťaťa (kópia), potvrdenie o návšteve školy...všetky prílohy dávaš dvojmo....no a potom si už len počkáš na rozhodnutie súdu o vydaní povolenia a od exekútora dostaneš rozhodnutie o začatí exekúcie
dadia1
25.01.07,15:44
takze to všetko musi ist znovu na sud? az potom moze byt povolena exekucia? ved to zasa potrva do nekonečna :confused:
myslela som , ze ked mam pravoplatny rozsudok, tak uz s tým sud nič nema. iba exekutor pošle do jeho práce navrh na zrážky zo mzdy. asi som si to predstavovala velmi jednoducho
sulejka2
26.01.07,11:13
...ale Ty dávaš Návrh na začiatie exekúcie priamo nejakému súdnemu exekútorovi...o ostatné sa už postará on sám a napr. u mňa to trvalo iba 1,5 mesiaca od podania návrhu a už začala exekúcia...
dadia1
29.01.07,17:05
a prosim ta, čo si mam pripravit k exekutorovi?

stači ak prinesiem rozsudok zo súdu s potvrdením pravoplatnosti alebo potrebujem aj niečo ine?
sulejka2
30.01.07,05:47
nájdi si notára ku ktorému to nemáš ďaleko, lebo možno budeš viac krát Návrh prepisovať kým to bude "ono"....alebo najskôr ku nemu zájdi a možno Ti nejaká jeho asistentka napíše šmirák ako to má vyzerať....ja som to mala možno jednoduchšie spísať, lebo bol mi presne dlžný plnú sumu za určité mesiace a tak to bol jednoduchý návrh...k návrhu potom priložíš notársky overenú kópi rozsudku o výživnom s vyznačením právoplatnosti a vykonateľnosti rozsudku (doporučujem overiť na MÚ, lebo tam to býva zväčša bezplatné ak sa týka overenie listiny pre exekučné účely na výživné), rodný list dieťaťa (kópia), potvrdenie o návšteve školy ak má dieťa viac ako 15 rokov alebo je na strednej škole.....všetky prílohy dávaš dvojmo.... návrh dávaš trojmo aby aj Tebe ostal jeden potvrdený že to prevzal exekútor....držím palce, choď do toho, ja som tiež otáľala ale zistila som že sa netreba s ľuďmi čo si neplnia svoje povinnosti nijako babrať....
dadia1
30.01.07,16:24
vdaka sulejka. takto sa to zda jednoduche, ale mam z toho obavy. neviem či to zvladnem. ale ta svina mi vobec neprispieva tolko ako ma stanovene sudom. a viem určite , že financie na to ma. iba to berie lážom plážom. tak som si začala zistovat ako na exekúciu. takze návrh si musim nejako zosmolit sama????
sulejka2
31.01.07,06:12
takto si napíš návrh a daj ho trojmo:

súdny exekútor
(meno a adresa)





Vec: Návrh na vykonanie exekúcie

Oprávnená/ý ........................, nar. .............
štátny občan SR
trvale bytom
zastúpená/ý matkou.......................... r.č.
štátny občan SR
trvale bytom .........................

Povinný ..........................(otec)......r.č.
štátny občan SR
trvale bytom ..........................

Na základe právoplatného rozsudku Okresného (Krajského) súdu .........., spis. zn. ............. zo dňa .............., bola povinnému uložená povinnosť prispievať na výživu maloletého (mladistvého).................., narodeného............. sumou ......... Sk, vždy k 15-temu bežného mesiaca.

Dôkaz: rozsudok spis. zn. ...............

Vzhľadom na skutočnosť, že povinný si do dnešného dňa dobrovoľne neplní svoju povinnosť ............................(tu opíšeš presne výrokovú časť z rozsudku) navrhujem, aby súdny exekútor ....(meno a titul exekútora ) vymohol od povinného moju pohľadávku vo výške:
- zročné výživné (nezaplatené výživné ku dňu podania návrhu) ............ Sk
- bežné výživné (mesačne) .............Sk

Oznamujem Vám, že povinný je zamestnaný v ..........................................

Vyhlasujem, že v predmetnej veci neprebieha iné exekučné konanie.

K návrhu na vykonanie exekúcie pripájam:
- notársky overený rozsudok 1x
- fotokópia rozsudku bez notárskeho overenia 1x
- potvrdenie o návšteve školy – 1x originál, 1x fotokópia
- rodný list .....(meno dieťaťa)......... – 2 x fotokópia



v ...............dňa.................. Tvoj podpis a meno
dadia1
31.01.07,08:25
bože moja zlatá, ty si fakt poklad. si super,ze si mi to tu takto naservírovala. a potrebujem potvrdenie o návšteve školy aj ked ma dcera 8 rokov?
dadia1
31.01.07,08:28
mam este jednu otazočku.
kolko zaplatim tomu exekútorovi? nevieš ake maju poplatky?
sulejka2
31.01.07,10:54
potvrdenie o návšteve školy nepotrebuješ v tomto prípade....u exekútora neplatíš nič pretože exekúcia na výživné je oslobená od poplatkov....však exekútor si svoje trovy zráta a zaplatiť to bude musieť otec dieťaťa...
betus55
29.08.07,15:05
no vyzera to tak,ze ano ,navrh si musis naskrabat sama, ja uz tyzdne studujem nad tym ako na to! bola som aj u advokata ale bol totalne neschopny pan Martin Kubovic,najprav zistil ,ze deti su uz po 18-nastke,ze musia sami dat navrh na exekuciu,takze treba s detmi podebatovat a prist a potom to uz bude iba 10 minut povedal, a pritom mal pred tym jeden tyzden moje overene rozsudky na stole! a ked som znova o tyzden k nemu prisla aj s detmi na hotove,po dlhom pocitani kolko mi ten ex vlastne dlzi prisiel na to ze na jednom rozsudku mi chyba vykonatelnost,takze este to si musite pani dat do poriadku a potom to uz bude naozaj iba desat minut! neschopny drbo-stetka!!! som si pomyslela,ze u teba som treti ale posledny krat! hlavne, ze mu na stole lezali moje papiere tyzden a on si to vsimne ,ked som prisla na hotove aj s detmi a co mi to dalo prace,lebo deti sa hrozne citili-lebo vsak ide o ich otca ale akeho nezodpovedneho,ktory mi uz desat rokov iba slubuje a vzdy raz za rok aspo 2000,- posle aby sa nepovedalo. chcela som si navrh na exekuciu podat cez neho ale cela akcia aj s bodkou od vymahanej sumy by ma vysla okolo 10-az 12 tisic! takze tiez maturujem nad tym ako to napisat,ak to uz mas nahodou nastudovane,nejaky vzor by dobre padol dakijem