muco
23.01.07,16:21
dobrý den, chcem sa poradiť-k 18.1.som so svojim zl ukončila pp dohodou. zl mi vystavil potvrdenie o príjmoch už aj za rok 2007. No od 1.12.2006-18.1.2007 som bola pn-a kedže som za január 2007 nedostala od zl žiaden príjem-chcem sa informovať, či mám toto potvrdenie správne vyplnené...

1.uhrn zúčt. a vypl.príjmov §5-4602.-sk
2.zúčtované v mesiacoch-1-1
3.§5 ods.8zák. a)poivinné poistné a príspevky-621
§52 ods.35zák. b)zapl.prísp.na dopl.dôch.poist.0
c)uhrn-621sk
4.čiastkový zákl. dane-3981
5.uhrn zrazených preddavkov na dan bez uplatn.dan.bonusu-0
6.zníženie zákl.dane podla §11 zákona na danovníka 7568 sk
7.dan.bonus-0
Anja111
23.01.07,15:25
dobrý den, chcem sa poradiť-k 18.1.som so svojim zl ukončila pp dohodou. zl mi vystavil potvrdenie o príjmoch už aj za rok 2007. No od 1.12.2006-18.1.2007 som bola pn-a kedže som za január 2007 nedostala od zl žiaden príjem-chcem sa informovať, či mám toto potvrdenie správne vyplnené...

1.uhrn zúčt. a vypl.príjmov §5-4602.-sk
2.zúčtované v mesiacoch-1-1
3.§5 ods.8zák. a)poivinné poistné a príspevky-621
§52 ods.35zák. b)zapl.prísp.na dopl.dôch.poist.0
c)uhrn-621sk
4.čiastkový zákl. dane-3981
5.uhrn zrazených preddavkov na dan bez uplatn.dan.bonusu-0
6.zníženie zákl.dane podla §11 zákona na danovníka 7568 sk
7.dan.bonus-0

A neboli tam vyplatené nejaké odmeny, alebo preplatená nevyčerpaná dovolenka? Myslím to tak, že či zamestnávateľ nevyplatí tento príjem v riadnom výplatnom termíne?
viktora
23.01.07,16:44
A neboli tam vyplatené nejaké odmeny, alebo preplatená nevyčerpaná dovolenka? Myslím to tak, že či zamestnávateľ nevyplatí tento príjem v riadnom výplatnom termíne?


Nie, nič nebolo preplatené-aspon v papieroch nie...zl mi má preplatit síce ešte dovolenku, ale to mi do papierov nedá-to dostanem od neho len tak bokom na ruku.... nie je to v poriadku? Mne sa to tiež nezdá....kedže nič od neho nedostanem a pnku mi v podstate platí sociálka......
Anja111
23.01.07,16:52
Nie, nič nebolo preplatené-aspon v papieroch nie...zl mi má preplatit síce ešte dovolenku, ale to mi do papierov nedá-to dostanem od neho len tak bokom na ruku.... nie je to v poriadku? Mne sa to tiež nezdá....kedže nič od neho nedostanem a pnku mi v podstate platí sociálka......

Práve, že v papieroch mi to pripadá ako vyplatené... A preto som si myslela, že to dostaneš v riadnom výplatnom termíne. Neviem... A ťažko sa mi k tomu aj vyjadruje. Ak by si mala pravdu, že už nedostaneš vyplatené žiadne peniaze, tak je to asi zlé.
muco
23.01.07,17:02
No, môj zl má celkovo chaozz v papieroch...má účtovníčku, ale mna sa pýta aké papiere mi treba a tak..a vraj aby som si ešte sama vyrátala kolko mi má dať za tú dovolenku-medzi nami......hm, taký má prístup...ako mám teraz postupovať ak to nie je v poriadku? Teraz sa začínam obávať aj toho, či má správne vypísané potvrdenie o príjmoch za rok 2006...-ako si to môžem overiť či to mám v poriadku?-podla čoho-nedostávala som ani výplatné pásky....
endrju
23.01.07,17:10
Dovolím si vstúpiť do tejto diskusie jednou otázkou mimotemy .

Čítal som túto tému už asi 5 krát a stále sa neviem zbaviť pocitu, že muco a viktora sú klonmi jednej osoby.

muco niečo začne a viktora dokončí.

Majú viacerí tento pocit, alebo som už beznádejne prepracovaný? :eek:
viktora
23.01.07,17:26
ups..mrzi ma to ospravedlnujem sa ale mám tu dva nicky...a mením sa tu s kamoškou..ktorá tu má svoj nick..jasné,pod obidvoma prezývkami vystupujem ja..prepáčte, nevšimla som si to, lebo sem tam sa odhlásim... Nikto nie je prepracovaný..dobrý postreh..:-)
Anja111
23.01.07,17:33
No, môj zl má celkovo chaozz v papieroch...má účtovníčku, ale mna sa pýta aké papiere mi treba a tak..a vraj aby som si ešte sama vyrátala kolko mi má dať za tú dovolenku-medzi nami......hm, taký má prístup...ako mám teraz postupovať ak to nie je v poriadku? Teraz sa začínam obávať aj toho, či má správne vypísané potvrdenie o príjmoch za rok 2006...-ako si to môžem overiť či to mám v poriadku?-podla čoho-nedostávala som ani výplatné pásky....

O výplatné pásky sa bolo treba zaujímať skôr... Ale zaráža ma, že dostaneš peniaze za dovolenku "len tak medzi vami", čo by asi znamenalo, že si celý čas dostávala viac peňazí, ako bolo v papieroch a dostaneš ich aj teraz za nevyčerpanú dovolenku... Preto sa ani nečudujem, že to chce zamestnávateľ ukončiť tým, že si aj on urobí poriadok v papieroch, a vyplatené peniaze za dovolenku, Ti preženie aj cez výplatnú pásku a Tebe sa to zrazu nezdá...
endrju
27.01.07,11:01
ups..mrzi ma to ospravedlnujem sa ale mám tu dva nicky...
Len dva? :eek:
Podľa obsahu niektorých príspevkov sa domnievam, že tých nickov je už viac ako dva (napríklad, včera zaregistrovaná poraďáčka s nickom sebi napísala 3 príspevky, ktoré sa ako vajce vajcu podobajú príspevkom od poraďáčky zaregistrovanej pod nickom viktora) :cool:

Vopred sa ospravedlňujem, ak môj dojem nebol správny. Ďakujem ;)
Marína
27.01.07,11:33
muco = mzdár:eek:
andrea123
27.01.07,11:35
Len dva? :eek:
Podľa obsahu niektorých príspevkov sa domnievam, že tých nickov je už viac ako dva (napríklad, včera zaregistrovaná poraďáčka s nickom sebi napísala 3 príspevky, ktoré sa ako vajce vajcu podobajú príspevkom od poraďáčky zaregistrovanej pod nickom viktora) :cool:

Vopred sa ospravedlňujem, ak môj dojem nebol správny. Ďakujem ;)


neviem nejako konkretne reagovat, ale vyvolal ste na mojej tvari usmev :)))