andi
23.01.07,18:14
Chcela by som opýtať či musím mať zriadený bú keď som platca DPH. BÚ nepoužívame len na prevod DPH štvrťročne ostatné platby robíme v hotovosti.
Neviem či DPH môžem poslať aj na pošt.poukážke alebo priam. vkladom na účet DÚ.
vikinka
23.01.07,17:18
Nikde nie je uvedená povinnosť platiť DPH z podnik.účtu,možete poslať aj vkladom na účet DÚ.Doležité je zaplatiť na správny účet,na ktorý sa platí DPH.
Marína
23.01.07,17:22
Andi, platiteľ DPH má mať zriadený účet, pretože DU pri prípadnom nadmernom odpočte nemôže finanč.prostriedky poukázať inak, len prevodom na BU, t.z. žiadna pošt. poukážka, žiadna hotovosť.
andi
23.01.07,17:23
Ďakujem za rýchlu odpoveď.Počas šiestich rokov čo manžel podniká ani raz sme nemali nadmerný opdočet.
veget
23.01.07,17:25
Donútiť Vás nik nemôže mať zriadený účet v banke, ale zas viete aké je to super zaplatiť všetko doma od stola prostredníctvom internetbankingu?
andi
23.01.07,17:33
Donútiť Vás nik nemôže mať zriadený účet v banke, ale zas viete aké je to super zaplatiť všetko doma od stola prostredníctvom internetbankingu?
Poznám internetbanking je to super vec,ale keď počas celého roka mám na účet len štyry vklady a prevody do DÚ tak podľa mňa to neoplatí.
Zita5
23.01.07,17:40
mimotemy Môj klient mal 100% príjmov cez RP.Považoval otvorenie podnikateľského účtu za zbytočné .Je plátcom DPH . Mal nadmerný odpočet štvrťrok čo štvrťrok a DÚ sa vôbec , ale vôbec nenamáhal mu peniaze vrátiť , až po pár mesiacoch pokiaľ si predsa len ten účet neotvoril a nenahlásil na DÚ .Potom mu peniaze prišli .

Čiže chcem len poznamenať , že bol nútený si kvôli DPH tento účet zriadiť .



P.S.Ale som ho prehovárala snáď 1/2 roka , potom prišiel na to sám , lebo potreboval peniaze .
veget
23.01.07,17:40
Mám klienta, ktorý tiež nechcel účet v banke a nadmerný odpočet mu bol vrátený na osobný účet jeho rodičov. Bolo to v roku 2005.
andi
23.01.07,17:45
Aj manžel má zriadený osobný aj podnikatelský účet.Na osobnom účte má viac pohybov a kvôli výplate to musí mať.