dferjancek
23.01.07,21:14
V roku 2006 som vystavil faktúru s DPH so splatnosťou v roku 2007. DPH sa mi objavila v Evidencii DPH a takto DPH za 4. kvartal roku 2006 aj odvediem. V roku 2007 prisla platba. Ako ju zauctovat v Alfe? Ak ju zauctujem aj s DPH a datum zdanitelneho plnenia je rok 2006 tak sa logicky nezapise do Evidencie DPH ale zauctuje do stlpca Prijem (bez DPH) a do stlpca 18 (DPH). Je to tak v poriadku?
Zita5
23.01.07,20:18
V roku 2006 som vystavil faktúru s DPH so splatnosťou v roku 2007. DPH sa mi objavila v Evidencii DPH a takto DPH za 4. kvartal roku 2006 aj odvediem. V roku 2007 prisla platba. Ako ju zauctovat v Alfe? Ak ju zauctujem aj s DPH a datum zdanitelneho plnenia je rok 2006 tak sa logicky nezapise do Evidencie DPH ale zauctuje do stlpca Prijem (bez DPH) a do stlpca 18 (DPH). Je to tak v poriadku?


V Alfe sa Ti do evidencie DPH faktúra zapíše dňom dodania - čiže r.2006.Ak jej úhrada prebehla na bankový účet v roku 2007 , v tomto roku zaúčtuješ jej úhradu do peňažného denníka ako príjem ovplyvňujúci ZD a odpíšeš zároveň z evidencie pohľadávok . Pri účtovaní úhrady fak. v bankovom príjme alebo v príjme cez pokladňu , už nezaklikávať "Zápis do DPH" .
Uvedná úhrada fa už bude príjmom roku 2007.

V peňažnom denníku sa Ti určite táto suma rozpíše na cenu bez DPH a DPH, musíš ju vybrať z pohľadávok ...