jasmine
23.01.07,21:45
Ahojte, mám otázočku: Koľko paragónov je možné dať na jeden výdavkový pokladničný doklad? Podľa môjho názoru na každý paragón by mal byť vystavený jeden VPD. Toto nejdem vysvetliť nášmu pokladníkovi. On dáva aj 9 paragónov na jeden VPD a je mu to jedno, či s DPH-čkou alebo bez. Dúfam, že môj názor je správny...
Marianna01
23.01.07,20:46
Tvoj názor je správny
Zita5
23.01.07,20:51
Ja zastávam tiež názor ....... že jeden paragón , jeden VPD - využívam to aj praxi .

Ale na Porade ak budete hľadať v príspevkoch, sa stretnete aj s postupom , ktorý používa Váš účtovník .Čiže nie je to zakázané .
plavčík
23.01.07,20:51
No ja dávam aj viac bločkov na 1 VPD s dôvodu, že zamestnanec mal napríklad zálohu na nákup materiálu a čosi kúpil v 1 obchode a čosi v druhom všetko v jeden deň a rovnaký zamestnanec... nemám s tým problém.
renatan
24.01.07,04:35
Dala som súhlas Zite5, ale ešte sa k tomu predsa len vrátim. Dávala bežne viac bločkov na jeden VPD, len som sa to snažila zatriediť podľa použitej predkontácie, a nebol problém dať spolu bločky s DPH a bez DPH, veď DPH sa uplatní len z príšlušnej čiastky. A daňová kontrola nikdy nemala výhrady. Teraz dávam väčšiou bločky jednotlivo, ale viacmenej pre moje pohodlie, pretože pri vystavovaní priznania DPH sa mi to lepšie kontroluje (nemusím nič spočítavať). Myslím, že použitýspôsob záleží aj od toho, koľko nákupu je cez pokladňu a v akom členení, či nakupujeme pár druhov tovaru, alebo je toho veľa. V každom prípade si myslím, že sa môže použiť spôsob viac bločkov jeden VPD.
ZuzanaP
24.01.07,05:51
Podľa § 4 ods. 6 zákona o účtovníctve môže účtovná jednotka zoskupovať účtovné záznamy do súhrnných účtovných záznamov. Takže by nemal byť problém s viacerými bločkami pod jedným VPD alebo PPD. Aj my to tak robíme a cez daňové kontroly to prešlo.
Katarína STR
24.01.07,05:57
Ja tiež dávam viac bločkov na jeden výdavkový doklad.
Inak by som musela mať niekoľko tisíc výdavkových dokladov.
Ale uľahčujem si prácu tak, že si dávam zvlášť bločky napríklad z pošty, zvlášť PHM a zvlášť nákup spotrebného materiálu.
V podstate oddeľujem doklady podla zaúčtovania a podľa toho, či tam je alebo nie je DPH. Ľahšie sa to kontroluje.
evina
24.01.07,06:03
adenka
25.01.07,06:47
Súhlasím s tým, že viacej bločkov na jeden VPD. Vieš si predstaviť,
vypisovať na každý bloček samostatný VPD? Robím to tak už roky
a žiadny daňovák nemal nič proti tomu. Veď keď máš viac bločkov
trebárs za PHM po týždňovej služobke na to isté auto tak to aj tak
ide na ten istý účet. A to isté je aj s materiálom...