veronikasad
23.01.07,23:01
Ahojte poradaci,
precitala som vela prispevkov na tuto temu, ale odpoved na moj problem som v nich nenasla. Podla § 6 odst.10 si moze pausalne vydavky uplatnit aj danovnik, ktory je platitelom DPH len cast roka.

1. SZCO sa stala platitelom DPH od 1.2.2006 - 31.12.2006 konci podnikanie, poziadala o zrusenie registracie DPH - posledne zdanovacie obdobie je 4. stvrtrok 2006. Z akych prijmov budem pocitat pausalne vydavky - zo ZD bez DPH alebo celej sumy uhrady ?

2. K 31.12.2006 zostala neuhradena jedna pohladavka, v DP DzP "B" ju uvediem do r.40. Zavazky ani zasoby nema ziadne. Tuto vsak musim zdanit v plnej vyske - pausalne vydavky sa na nu uz nevztahuju ?

Dakujem za odpoved
-------------------
Veronika
Marína
23.01.07,22:56
Ahojte poradaci,
precitala som vela prispevkov na tuto temu, ale odpoved na moj problem som v nich nenasla. Podla § 6 odst.10 si moze pausalne vydavky uplatnit aj danovnik, ktory je platitelom DPH len cast roka.

1. SZCO sa stala platitelom DPH od 1.2.2006 - 31.12.2006 konci podnikanie, poziadala o zrusenie registracie DPH - posledne zdanovacie obdobie je 4. stvrtrok 2006. Z akych prijmov budem pocitat pausalne vydavky - zo ZD bez DPH alebo celej sumy uhrady ?
Zo zdaniteľných príjmov, ktorých budeš viesť evidenciu, t.z. bez DPH. Daň si predsa už odviedla do ŠR.

2. K 31.12.2006 zostala neuhradena jedna pohladavka, v DP DzP "B" ju uvediem do r.40. Áno.
Zavazky ani zasoby nema ziadne. Tuto vsak musim zdanit v plnej vyske - pausalne vydavky sa na nu uz nevztahuju ? Nie, pretože je to položka, ktorá zvyšuje základ dane, nie príjem. Ty si najprv vypočítaš základ dane(príjmy-výdavky 40% resp.60% - uhradené poistné v období 1.1.-31.12.2006) a ten navýšiš v r.40 DP.

Dakujem za odpoved
-------------------
Veronika Odpoveď v rámci citátu.
veronikasad
24.01.07,06:13
Dakujem za odpoved, tak som to chcela urobit, len som si to potrebovala overit, lebo som sa s tym este nestretla.

-----------
Veronika