ElenaLV
23.01.07,23:21
Práve som začala robiť v Pohode. Chcela by som sa opýtať, či je možné nastaviť číslovanie dokladov (najmä Pokladne) podľa mesiacov. Napr. januárový príjem 26HP010001 až max 26HP019999,
februárový príjem26HP020001...
Niečo také, ako funguje v banke.
Vďaka
Dada
24.01.07,04:41
Práve som začala robiť v Pohode. Chcela by som sa opýtať, či je možné nastaviť číslovanie dokladov (najmä Pokladne) podľa mesiacov. Napr. januárový príjem 26HP010001 až max 26HP019999,
februárový príjem26HP020001...
Niečo také, ako funguje v banke.
Vďaka

Asi sa to dá. Vyselektuj si napríklad januárové príjmy a daj si ich cez záznam prečíslovať ako ti treba.
Ale podľa mňa je to zbytočné číslovať doklady po mesiacoch. Veď nech to ide všetko zaradom a hotovo. ;)
joki
26.01.07,00:18
V učtovníctve sa používa aj termín " Kniha .... ", a nie nadarmo. Knihy majú okrem iného aj jednu dobrú vec - sú logicky číslované, takže pozor na "mesačné" číslovanie. Na Prievidzkom DÚ by Vám to neprešlo.
apo
04.02.07,11:05
V učtovníctve sa používa aj termín " Kniha .... ", a nie nadarmo. Knihy majú okrem iného aj jednu dobrú vec - sú logicky číslované, takže pozor na "mesačné" číslovanie. Na Prievidzkom DÚ by Vám to neprešlo.


Mám skúsenosť, že napríklad DÚ Nová Baňa mi odkázal, že ak nebudem číslovať v pokladni príjmové a výdavkové pokladničné doklady v samostatnom číselnom rade, že dá pokutu môjmu klientovi. V softe, ktorý som používal je to možné v dvoch, alebo v jednom číselnom rade u čísloval som až po ukončení účtovníctva takže som vedel vyhovieť každej požiadavke.

Pohoda má dva číselníky, ale urobil som pokus, že je jej to jendno ak sa nakoniec celá pokladňa prečísluje jedným číselným radom.

Našu kolegiňu skôr asi trápi to, že v decembri potrebuje zaúčtovať pokladničný doklad do januára. A práve preto v Prievidzi sú alergickí na takéto číslovanie dokladov, neuvedomujú si že stejne prečíslovať doklady je možné hocikedy.

Ja som si v Pohode zaužíval postup, že po uzatvorení DPH v kontrolných zostavách vytlačím zaúčtovanie dokladov. Túto tlač narežem na pásiky a prilepím na faktúry a interné doklady. Pokladničné doklady vytlačím až na konci roka, alebo ak je to firma ozaj poriadna tak tiež po uzávierke DPH. Ja už pokladničné doklady ručne nevypisujem.

apo
STRELEC
04.02.07,11:25
..... Našu kolegiňu skôr asi trápi to, že v decembri potrebuje zaúčtovať pokladničný doklad do januára. A práve preto v Prievidzi sú alergickí na takéto číslovanie dokladov, neuvedomujú si že stejne prečíslovať doklady je možné hocikedy. .....apo Aj v Prešove. Ešte bezproblémovo prechádza "dátumové" číslovanie vydaných faktúr. Tu ale následne prideľujeme evidenčné účtovné číslo v účtovníctve - samostatný číselný rad (rady). Samozrejme - malé FO.
Lydka R
11.02.07,06:50
Aj v Prešove. Ešte bezproblémovo prechádza "dátumové" číslovanie vydaných faktúr. Tu ale následne prideľujeme evidenčné účtovné číslo v účtovníctve - samostatný číselný rad (rady). Samozrejme - malé FO.
Takže podľa teba by bol problém, ak by som očíslovala VPD po mesiacoch? "Dobráci" mi totiž očíslovali perom bločky a samozrejme každý mesiac začínali od 1. Alebo bol by veľký problém, ak by som si tie číselka na bločkoch nevšímala a VPD by mal iné číslo (normálne "ročné" podľa zaúčtovania)?