anarchy
23.01.07,23:46
Mate niekto skusenosti, akym sposobom Vasi spravcovia pozaduju preukazat moznost pouzitia sadzby EURO 3 resp. EURO 4 pre dan z MV. V BB kraji je pre uzitkove vozidla zakladna vyssia sadzba a dve nizsie sadzby EURO 3 a EURO 4.

Citujem: "Pre účely stanovenia sadzby dane ... sa rozumie - vozidlom EURO 3 vozidlo vyrobene po 1.1.2000 resp. vozidlo starsie u ktoreho danovnik preukaze splnenie normy EURO 3 ..."
Nas spravca dane vsak pozaduje certifikat od vyrobcu, ze vozidlo splna napr. normu Euro 3 (v zmysle usmernenia BB kraja mam zato, ze staci, ze MV je vyrobene po 1.1.2000, ale oni tvrdia, ze sa musime preukazat aj certifikatom. Ze pre nich je zavazne len usmernenie z ustredia DU a maju take, ze certifikat musia pozadovat.)
Vyrobca nas poslal na strom, ze co to chceme, oni nic take vydavat na male uzitkove auta nebudu ... Vas spravca ma rovnake poziadavky? Je nejake ine alternativne riesenie, ktore vyuzivate?
anna278
17.01.08,09:25
Neviem od akého predajcu ste autíčko kupovali, ale mne na požiadanie tento certifikát, respektíve potvrdenie plnenia emisného predpisu, predajca poskytol. Aj na malé úžitkové vozidlo, ale aj na nákladné autá T 815 a Volvo FH12. Takže ďalej bombardujte predajcu, pretože ak to DÚ vyžaduje, tak s tým hold nič neurobíte. Prajem pevné nervy :-)
zuzu10
07.01.09,12:35
dnes som sa pytala na DU v Cadci, povedali mi, za treba sledovat ake pismeno je napisane na riadku 49 v technickom preukaze. Ak je tam pismeno A - jedna sa o Euro 3, pismeno B - Euro 4 a pismeno C - Euro 5. vraj to staci.
ricrdet
20.01.10,13:18
neviem či sa da spoliehat na prispevok od zuzu10, lebo drzim pred sebou technicak a je tam v r. 49: pismeno C a pri tom v zatvorke euro4
abel
20.01.10,13:21
podľa informácii na našom DU je potrebné, aby bol údaj zapísaný v technickom preukaze v riadku 49
vieroslava
21.01.10,07:22
My ten údaj v technickom preukaze máme zapísaný, ale náš samosprávny kraj takúto úľavu na dani neschválil. No čo už.
P07
26.01.10,13:59
My ten údaj v technickom preukaze máme zapísaný, ale náš samosprávny kraj takúto úľavu na dani neschválil. No čo už.

Netreba sa dať
Rozalka
26.01.10,14:28
Netreba sa dať

Úľava na dani z titulu zníženej emisie je dobrá vôľa VÚC.
P07
26.01.10,14:46
Úľava na dani z titulu zníženej emisie je dobrá vôľa VÚC.
Ak ale VÚC má zníženú sadzbu dane pre autá ktoré splňujú EURO 3-5 tak si nemôže vyberať komu ju uzná a komu zase nie.
nela07
20.01.11,07:44
Ahojte, prikladám stanovisko z daňového úradu. Podľa toho mi vychádza, že Dú bude vyžadovať certifkát:

Dobrý deň,
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Stanovenie konkrétnej výšky sadzby dane aj za zdaňovacie obdobie 2009 zákon o miestnych daniach ponecháva vyššie územnému celku (ďalej "VÚC"), ktorý ju uvádza vo všeobecne záväznom nariadení (ďalej "VZN").
Podľa § 86 ods. 2 zákona o miestnych daniach vyšší územný celok môže vo všeobecne záväznom nariadení podľa miestnych podmienok oslobodiť vozidlo od dane alebo znížiť daň aj na vozidlo používané na podnikanie, ktoré spĺňa limity úrovne EURO 3, EURO 4 alebo EURO 5 v súlade s osobitnými predpismi uvedenými v odkaze pod čiarou, ktorými sú: Nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 367/2006 Z. z. o technických požiadavkách na zníženie emisií zo zážihových motorov a vznetových motorov motorových vozidiel v znení nariadenia č. 179/2007 Z. z., Nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 583/2006 Z. z. o technických požiadavkách na zníženie emisií znečisťujúcich látok zo vznetových motorov a zo zážihových motorov poháňaných zemným plynom alebo skvapalneným ropným plynom v znení nariadenia č. 165/2007 Z. z., Vyhláška Ministra zahraničných vecí č. 176/1960 Zb. o Dohode o prijatí jednotných podmienok pre homologáciu (overovanie zhodnosti) a o vzájomnom uznávaní homologácie výstroja a súčastí motorových vozidiel a Oznámenie Ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky č. 245/1996 Z. z. o uskutočnení notifikácie sukcesie Slovenskej republiky do Dohody o prijatí jednotných podmienok pre homologáciu (overovanie zhodnosti) a o vzájomnom uznávaní homologácie výstroja a súčasti motorových vozidiel (ďalej ?osobitné predpisy?).
Obvykle sa plnenie normy uvádza na riadku č. 49 osvedčenia o evidencii a to tak, že na uvedenom riadku je uvedené číslo príslušnej smernice Rady, podľa ktorej je norma EURO splnená, pričom na konci sa uvádza písmeno: "A", čo znamená splnenie normy EURO 3,
"B" , čo znamená splnenie normy EURO 4 a
"C" , čo znamená splnenie normy EURO 5.
Zároveň sa vozidlám spĺňajúcim uvedené normy vydáva aj certifikát, v ktorom sa uvádza spĺňajúca norma.
RenataLudiková
Odbor služieb pre verejnosť
DR SR Banská Bystrica
.

Váš dopyt:

Dobrý deň, touto cestou by som Vás chcela požiadať o usmernenie k dani z motorových vozidiel. Jedná sa o úľavu na danej dani Euro 3,4. Pre uplatnenie tejto úľavy je postačujúci technický preukaz vozidla, alebo je potrebný certifikát od predajcu vozidla? Ďakujem.
MarcelkaT
20.01.11,08:58
Ja som v technickom preukaze na r.49 našla A - EURO 5, B - EURO 4, ako píše zuzu10 tak to "A" je iné ako aj vyjadrenie z DR Banská Bystrica. Čomu mám veriť : technickému preukazu alebo DR Banská Bystrica?
nela07
24.01.11,09:52
Ahojte, začali sme zháňať certifikáty, importér mi poslal len potvrdenie nie certifikát, že ide o takú normu. Bude to stačiť?
seda
24.01.11,10:17
Myslím si že áno, veď to potvrdil importér. Ja by som už na základe toho úľavu uplatnila.
m.hladka
10.01.12,08:53
Oživujem tému.
Využívate niekto tie zľavy a aký bol dopad z minulého roku?
tweedle
30.01.12,14:13
ja sa práve rozhodujem či to využiť alebo nie, v riadku 49 v TP mám EURO 4, je tam rozdiel cca 12 eur v našaom prípade, ale neviem veru čo robiť, ako ste postupovali vy?
tweedle
31.01.12,06:19
posúvam
AlaNR
31.01.12,06:30
Prečo by si ju nevyužila, keď máš na ňu nárok?
My sme dokonca v začiatkoch týchto zliav hľadali, na ktoré zo starších áut sa dá zľava uplatniť. Sú na to niekde nejaké tabuľky. A nikto nám nič nevytýkal.
aj 12,- Eur je peniaz...
Zita5
31.01.12,06:33
ja sa práve rozhodujem či to využiť alebo nie, v riadku 49 v TP mám EURO 4, je tam rozdiel cca 12 eur v našaom prípade, ale neviem veru čo robiť, ako ste postupovali vy?

Ak máte EURO4 uvedené v Osvedčení o evidencii , tak treba uplatniť .Treba si k tomu však vytlačiť VZN mesta a tam je aj sadzba.
tweedle
31.01.12,06:36
ok ďakujem