raya1
24.01.07,05:33
Ak zamestnankyňa z dôvodu PN ( v 12/2006 odpracovala iba 4 dni) nedostala dań. bonus, má si v žiadosti o ročné zúčtovanie dane dodatočne uplatniť nárok ? Do 31.10. mala jedného zamestnávateľa, do 12.11. bola vedená na ÚP a od 13.11. pracuje u nás.
Ako je to v prípade, ak má manžela na invalidnom dôchodku - nevieme, či na polovičnom alebo úplnom nadala nám informácie.
jankasm
24.01.07,06:55
Ak zamestnankyňa z dôvodu PN ( v 12/2006 odpracovala iba 4 dni) nedostala dań. bonus, má si v žiadosti o ročné zúčtovanie dane dodatočne uplatniť nárok ? Do 31.10. mala jedného zamestnávateľa, do 12.11. bola vedená na ÚP a od 13.11. pracuje u nás.
Ako je to v prípade, ak má manžela na invalidnom dôchodku - nevieme, či na polovičnom alebo úplnom nadala nám informácie.

Samozrejme. Nárok si môže dodatočne uplatniť ak splnila podmienku ročného príjmu viac ako polovica minimálnej mzdy, t.j. 45600,-.
Ak má manžela na invalidnom dôchodku, môže si naňho uplatniť odpočítateľnú položku, ale zníženú o jeho príjem /výška jeho dôchodku/.
kubkokubko
30.03.11,15:16
Dnes mi zamestnankyna na danovom urade povedala, ze manzel ma za tento aj minuly rok narok na danovy bonus, teraz som danove nepodala a podam ho opravene zajtra a za rok 2009 mi povedala, ze mam podat dodatocne danove priznanie. Vysvetlivkach k dodatocnemu danovemu priznaniu som nasla rozne dovody podania dodatocneho danoveho priznania ale neuplatneny danovy bonus medzi nimi nebol, tak neviem, ci je to dovod na podanie dodatocneho priznania alebo nie. Ak ano tak tam uvediem len skutocnosti ohladom danoveho bonusu, alebo vsetko sa vypisuje este raz. Dakujem velmi pekne za radu a vas nazor.
kubkokubko
30.03.11,20:35
Dakujem uz netreba odpovedat, uz mi odpovedali poradaci v inej teme.